На передовій потребують священиків

Після Майдану та під час війни в Донбасі українці відчули більшу потребу в спілкуванні зі священиками та у вірі загалом

фото: kapelanstvo.com.ua
Таку думку висловив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ в Україні єпископ Станіслав Широкорадюк у інтерв’ю Радіо Ватикану.
З його слів, якщо хтось зі священиків поїде на лінію фронту, то побачить, як до нього горнуться солдати, не запитуючи, до якої конфесії належить отець. Хтось проситься до сповіді, хтось – до благословення. Бійці завжди чекають приїзду священиків і просять, аби вони привозили їм вервички.
“Дуже багато просять про розарії. Ми роздаємо їх, як колись на Майдані. Тоді було роздано понад 500 тисяч розаріїв. І коли тепер їдемо у зону АТО, то вже на постах нас запитують, чи маєте розарії. Ми роздаємо освячені розарії і просимо, щоби молилися. Надрукували понад 15 тисяч маленьких катехитичних книжечок для солдатів, щоби мали з чого молитися. Бо переважне число тих воїнів абсолютно не вміють молитися. З трудом вчаться хреститися”, – сказав ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії.
Єпископ зазначив, що катехизацію на фронті спільно з римо-католицькими капеланами проводять священнослужителі Української греко-католицької та Української православної церкви Київського Патріархату.
“А в лікарнях так само: якщо приходимо до поранених, то вони на священика дивляться зовсім іншими очима, ніж коли були здорові. Ця біда змінила нас дуже. Так, як Майдан змінив Україну, так ця війна змінює українців. Це єдине, що я міг би сказати позитивне. Я бачу сьогодні, що дійсно єднаються українці. А те нещастя, яке нас спіткало, ті люди, які гинуть, то величезний біль. Найважче нам їздити на похорони!” – наголосив єпископ Стані­слав Широкорадюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8002 / 1.53MB / SQL:{query_count}