Ніч духовності та миру

Цього року традиційний проект “Ніч у Львові” пропонує глибше пізнати сакральні скарби нашого міста і збагатитися духовно

фото: leodc.org.ua
Цими вихідними у нашому місті вже увосьме реалізують проект “Ніч у Львові”, який здобув чималу популярність серед жителів та гостей міста Лева. 
Зважаючи на напружену ситуацію в країні, організатори вирішили привернути особливу увагу до духовного пізнання та можливості не тільки побачити і довідатися, а й помолитися. 
Фестиваль розпочався учора, 14 листопада, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (костел єзуїтів) презентацією програми “Радуйся. Напіви до Богородиці” театрального центру “Слово і голос” під керівництвом лауреата національної премії ім. Т. Шевченка Наталії Половинки. 
Уже вдруге під час “Ночі у Львові” проводитимуть екскурсії “Дорога духу і добра”, під час яких можна буде помолитися перед найвідомішими чудотворними іконами. Під час екскурсії учасники відвідають п’ять давніх львівських храмів – Успенську церкву, церкву святого Андрія, Латинський катедральний собор, Вірменський катедральний собор і храм Пресвятої Євхаристії. Захід проводять у рамках реалізації проекту “Духовна велич Львова”.
“Ми хочемо не просто провести чергову екскурсію давніми храмами, розповідаючи про їх архітектурну і мистецьку цінність, а дати можливість львів’янам та гостям міста по-справжньому відчути духовну велич Львова”, – зазначає координатор екскурсії Назар Лоштин.
Під час екскурсії в кожному храмі буде час для молитви перед чудотворними іконами та мощами святих. Наприклад, у  Святоуспенській церкві кожен матиме змогу вклонитися іконі Пресвятої Богородиці Одигітрії, а  в Латинському катедральному соборі стати перед образом Матері Божої Ласкавої.
“Це не буде банальна екскурсія церквами. Акцент буде зроблений на духов­ність. У рамках екскурсії учасники дізнаються про чудотворні ікони нашого міста, а також про мощі святих, які перебувають у львівських храмах. Кожен матиме змогу піднести свою молитву до того чи того святого з проханням або словами подяки”, – каже екскурсовод Юля Алпатова.
фото: at.ua 
Окрім цього, екскурсії відбудуться й у інших давніх та відомих храмах Львова: церкві Всіх Святих Святопокровського жіночого монастиря сестер-студиток (костел бенедиктинок), церкві Марії Сніжної, храмі Івана Хрестителя, церкві святого Миколая, монастирі святого Онуфрія та в храмі святої Параскеви П’ятниці. Щогодини (о 20.00, 21.00, 22.00 і 23.00) у Вірменському катедральному соборі можна буде не лише побувати на екскурсії і помолитися, а й послухати традиційні вірменські духов­ні наспіви.
Відчинить свої двері, а також двері Митрополичих палат, для нічних відвідувачів і собор святого Юра. Крім цього, в ньому відбудеться вечір класичної музики, на якому виступить камерний оркестр “Віртуози Львова”. 
У неділю в катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці звучатимуть духовні співи академічного хору Львівської православної богословської академії. Долучиться цього року до фестивалю і Український католицький університет (для суботнього вечора тут підготували спеціальну програму заходів), повідомляє прес-служба вишу. 
“Неофіційне гасло УКУ – “Бути відритим до світу”. Слідуючи цій місії, ми вперше відчинимо свої двері та проведемо нічну екскурсію університетом: колегіумом, багатофункційним академічним корпусом, розповімо про будівництво церкви, бібліотеки, інших навчальних корпусів,” – розповідає координатор акції “Ніч духовності та миру в УКУ” Дарія Хилюк
У час суспільної нестабільності, війни, непевності у завтрашньому дні УКУ пропонує гостям розмови з видатними людьми –  відомим істориком Ярославом Грицаком, неперевершеним філософом, диригентом, виконавцем релігійних пісень, протопсалтом Львівської архиєпархії УГКЦ Андрієм Шкарб’юком та знаними письменниками – Тарасом і Маркіяном Прохаськами.
У рамках екскурсії учасники дізнаються про чудотворні ікони нашого міста, а також про мощі святих, які перебувають у львівських храмах
Із Ярославом Грицаком учасники зустрічі поспілкуються на тему “Як і чому думати про історію?” та шукатимуть відповіді на запитання, як знайти можливість вирватися з історичної пастки, перестати думати категоріями “Україна – це міст між Сходом і Заходом”, “Україна – частина руського міру”, виробити власну ідентичність.
Про історію джазу, основ­ні віхи імпровізації, про адаптацію джазу до літургійних потреб протестантськими громадами та сьогодення джазу розповідатиме Андрій Шкарб’юк у розмові “Джаз: канон і свобода. Лекція для воцерковлених і невоцерковлених”. Батько і син Прохаськи запрошують на традиційний літературний вечір читання нових творів. За їхніми словами, зустріч буде чимось середнім між лекцією про історію Грицака та про джаз Шкарб’юка. Окрім цього, запропонують подумати про духовність у літературі. Як наголошує Маркіян Прохасько, завжди існує дилема – писати чи не писати?
Завершить суботній вечір стрічка “Три історії Галичини” – робота українських та ліванських документалістів. Фільм, який змусив плакати глядачів Каннського фестивалю, розповідає про долі людей різних національностей та віросповідань у драматичних подіях Другої світової війни та повоєнного періоду в Галичині.
“Це історія про те, що у важкій ситуації важливо зробити вибір – бути людиною чи ні. Адже в такі моменти проявляються ті цінності, які були у нас закладені в дитинстві. Звичайно, набагато легше нічого не вибирати. Але під час війни від вибору залежить життя”, – зазначив Петро Дідула, один із режисерів фільму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8291 / 1.58MB / SQL:{query_count}