Туристичний сезон–2014: підсумки та перспективи

“Пошта” вітає представників туристичного бізнесу з професійним святом та аналізує ситуацію у сфері


Літо було щедрим на акції

Анна Гладій, директор турагенції Join UP!:
– Сезон розпочався доволі песимістично. Традиційно активний навесні продаж турів раннього бронювання цього року був мінімальним. Через нестабільність у країні та неможливість спланувати мандрівку наперед люди переважно зверталися до турагенцій за 10-14 днів до виїзду.
У червні, після виборів Президента України, ситуація дещо покращилася, зрушивши з критичної точки, однак обсяг продажу все одно був меншим, аніж планували. Липень виявився трохи жвавішим і нагадував місяць “високого” сезону. Однак катастрофа, яка сталася на Донбасі з “Боїнгом”, і знецінення гривні дуже негативно вплинули на попит. Статистика за серпень 2014-ого приблизно вдвічі гірша за ту, що була в серпні торік.
Популярні курорти. Туроператорам було несолодко. Лавірування в бурхливому і непередбачуваному океані подій призводило до скорочення або взагалі скасування польотних програм, що створювало певні незручності для туристів. 
Загалом, враховуючи обставини, сезон був складним, але не провальним. Цього року туристи, які звикли відпочивати в Криму, планували свій відпочинок на території України: обирали узбережжя Одещини та Херсонщини, Карпатський регіон. Лише незначна кількість людей замість відпочинку на території України надала перевагу іншим країнам, зокрема Болгарії і Туреччині. Традиційно найпопулярнішими в літній сезон були безвізові країни: Туреччина, Єгипет і Чорногорія. Далі за рейтингом – низка європейських: Болгарія, Греція, Іспанія та Хорватія, а також Кіпр.
На початку сезону було ініційовано багато нових напрямків із вильотом зі Львова, зокрема в Туніс, Іспанію та Італію, але через скасування польотних програм реалізувати їх не вдалося. В середині літа додалися довгоочікувані рейси до Шарм-ель-Шейха (Єгипет) і Ларнаки (Кіпр). Загалом усі туристичні новинки відкладені до кращих часів.
Фінансові аспекти. Коливання курсу валют негативно впливають на планування відпочинку. При значних його стрибках продаж, так би мовити, зупинявся на декілька днів. Оцінивши незручності, з якими стикаються туристи, туроператор Join UP! цього літа запропонував два види послуг, які допоможуть не втратити на зміні вартості валют.
Якщо курс підвищується, то в нагоді стане Pit STOP: оплата туру проводиться за курсом, що діє на момент підтвердження заявки. У такій ситуації не варто боятися підвищення вартості туру через зміну ціни валюти. Якщо курс знижується – діє програма “Зелений прапор”: розрахунок проводиться за курсом, що діє в день оплати вартості туру.

Акції. Літо було щедрим на акції! Дві з них стосувалися сімейного відпочинку. Зокрема, особливо популярною була пропозиція “Покатушки” зі щомісячним розіграшем трьох велосипедів, фірмових наплічників і наборів для гри в бадмінтон. Акція Kids Go Free пропонувала насправді вигідні варіанти відпочинку – діти до 12 років із двома дорослими відпочивали безкоштовно.
Акція “50 на 50” припала до душі кожному: раз на місяць одному щасливчику повертали половину суми, витраченої на відпочинок. А на тих туристів, які зверталися повторно, чекали і чекають до кінця 2014 року подарунки без усіляких розіграшів: Gift voucher із середини використаного турконверта обмінюється на знижку в розмірі 200 гривень.
Надзвичайно актуальним є патріотичний проект “Україна – це я!”, мета якого – популяризувати нашу країну в усьому світі та надати вітчизняним туристам підтримку в ці непрості часи, у якій би країні вони не перебували: національний прапор України на будівлях готелів, державна символіка в автобусах приймаючих сторін... Українці почуватимуться, як вдома, у будь-якому з 32 напрямків, із якими працює Join UP! 
У рамках цього проекту триває фотоконкурс для туристів. Тепер за допомогою світлини можна не тільки висловити любов до своєї країни, а й, посівши перше місце в конкурсі, виграти подорож до Єгипту на двох осіб, друге – одержати знижку 50 відсотків на відпочинок у цій країні, третє – 20-відсоткову. Конкурс триває до 31 жовтня. 
Прогноз на осінньо-зимовий сезон. Ми не плекаємо особливих надій на зимовий сезон. Імовірно, попит і далі знижуватиметься, або ж зменшиться кількість напрямків і рейсів. Пожвавлення можливе лише напередодні новорічних свят.
Попит наразі зменшився вдвічі, але залишився серед тих туристів, які звикли витрачати чималі суми на відпочинок. Це пояснюється тим, що мандрівники, які обирали бюджетні подорожі, зараз відмовляють собі в цьому задоволенні не лише через фінансові труднощі, а й тому, що дешевих турів серед пропозицій майже нема, особливо якщо наводити вартість у гривневому еквіваленті. Сподіваємося, що в Україні запанує мир і ситуація на туристичному ринку покращиться.

Оберіть цікаві тури Україною!


Юрій Пирч, директор туристичної компанії “Час на мандри”:
– Популярність подорожей Україною підвищується. Не останню роль у цьому відіграла теперішня криза та стрибки курсу валют, адже в гривневому еквіваленті навіть бюджетний відпочинок за кордоном значно подорожчав. Вартість же відпочинку в Україні не надто змінилася. 
Спостерігається цікава тенденція серед великих компаній, які раніше організовували корпоративи в далекому зарубіжжі: вони тепер звертають увагу на Українські Карпати, Дністровський каньйон і багате культурне, історичне та природне різнобарв’я нашої держави.
За відгуками колег із турфірм Яремчого, такого великого потоку туристів у кліматичні курорти Карпат наші гори за часів незалежності ще не бачили! Багато хто відкрив для себе Буковель улітку. 
Збільшилася кількість відпочивальників і на волинському Світязі. Надзвичайно популярними були одноденні екскурсії. Зокрема, озеро Синевир і Тунель кохання є лідерами серед об’єктів, які потрібно побачити. Україна прекрасна! Тут є що побачити! Нехай ваш годинник завжди показує “Час на мандри”!

Туристів у місто Лева ваблять ексклюзивні екскурсії

Володимир Космина, генеральний директор туристичної компанії “Бітур”:
– Туристичний сезон у місті Лева є вдалим. Туризм любить спокій. Де немає спокою, там немає мандрівників. Але у Львові спокійно, тож люди їдуть сюди з усієї України. На жаль, зменшилася кількість гостей із Польщі та Росії, але побільшало німців та американців. Львів та Україна приваб­люють подорожуючих осіб екстравагантністю, незважаючи на останні події. Люди з Європи хочуть усе бачити, а не чути! 
Львів – єдине українське місто, внесене до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Воно також входить у десятку міст світу, де найкраще можна провести вихідні чи відпустку. Його неповторна архітектура вражає наших гостей. 
Ми – не маленький Париж. Ми – Львів! У нас гармонійно поєдналися традиції української, польської, єврейської, вірменської, грецької та італійської культур. Звісно, складна політична та економічна ситуація в Україні, події в Криму та Донбасі спонукали змінити географію туристичних маршрутів, проте кількість туристів суттєво не зменшилася.
Гостей у наше місто ваблять ексклюзивні екскурсії, зокрема дахами, підземеллями, неповторна атмосфера креативних кафе, ресторанів і кав’ярень, таких як “Криївка”, “Копальня кави”, “Львівська майстерня шоколаду” тощо. 

Звичайно, для розвитку туризму у Львові багато робить місцева влада – управління культури і туризму, яке організовує різноманітні фестивалі та конкурси, привабливі для гостей. Туристам цікаво чути галицьку говірку, слова на кшталт “чоколяда”, “батяр”, “захцянки”, які показують минуле нашого краю.
Візитівкою Львова є його сервіс, особливий, лагідний та “оксамитовий” стиль поведінки. Критерієм оцінки рівня гостинності є повторне звернення клієнта. За статистикою, третина туристів, які відвідали Львів, побували тут уже п’ять разів, а половина їх приїхала до нас вдруге. Спостерігається так званий спадковий туризм, коли батьки діляться своїми враження від міста Лева з дітьми, і вони після цього також їдуть до нас.
Туристам зі сходу особливо подобається така послуга, як проживання в орендованій приватній квартирі. Старовинні будинки, високі стелі, каміни, кухні дивують їх. Вони почуваються навіть краще, аніж вдома. Тут зберігається домашній затишок, якого немає в готелях.
Теперішніх туристів у Львів вабить наша духовність, церкви, костели. Ідучи на екскурсію до храму, вони хрестяться, ставлять свічки, подають записки на службу Божу, чого раніше майже не спостерігалося. Доводилось навіть робити зауваження, аби чоловіки в храмі зняли кашкети.
Ми цінуємо наших туристів і нібито огортаємо їх добротою, духовністю, чутливістю, притаманними нашому місту. До речі, зауважу, що з ініціативи нашої компанії минулого року була створена Хартія львівських екскурсоводів і відпрацьований своєрідний етикет професійної поведінки. Він базується на принципах: настирливістю туриста “не візьмеш”; туристів ваблять факти, а не красномовність; зайва допитливість екскурсоводів дратує туристів. Головна мета львівських фахівців туристичної сфери – надати послуги кожному мандрівникові індивідуально та якісно, щоби він почувався комфортно, не чекав і не доганяв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7924 / 1.62MB / SQL:{query_count}