Вступатимемо по-новому

Умови прийому до вишів: які зміни, ймовірно, чекають абітурієнтів з 2015 року

фото: lnu.edu.ua
Міністерством освіти і науки підготовлені пропозиції до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2015 році, які мають бути затверджені не пізніше 15 жовтня 2014 року. 
Із порівняльною таблицею змін до проекту Умов прийому можна ознайомитися на офіційному сайті МОН. Документом пропонується значна кількість новацій, які можуть бути втілені під час вступної кампанії вже у наступному році. Ось деякі з них:
• Міністерство має намір скасувати норму про обов’язкове погодження вишами власних правил прийому з освітнім відомством. Правила вступу розроблятимуть самі виші, а затверджуватиме їх вчена рада кожного окремого вищого навчального закладу.
• Передбачається затвердження переліку та кількості сертифікатів ЗНО для вступу, вага кожного з яких повинна становити не менш ніж 20 відсотків конкурсного бала; вага середнього бала атестата має становити від 0 до 10 відсот­ків конкурсного бала; вага бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у випадку його проведення) – не більш ніж 50 відсотків конкурсного бала.
• Нарешті порахують бали призерів IV етапу всеук­раїнських учнівських олімпіад із базових предметів, III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу на рівні від 0 до 5 відсотків конкурсного бала.
•  Освітнє відомство пропонує розпочати конкурсний відбір вступників 10 липня. Традиційно абітурієнти матимуть можливість подати заяви про вступ як у електронному, так і в паперовому вигляді. Проте прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти закінчиться 1 серпня. 
Прийом заяв та документів від осіб, які для вступу на навчання повинні проходити творчі конкурси або вступні іспити, завершиться раніше. Натомість формулу оприлюднення рейтингових списків рекомендованих до зарахування вступників, яке відбуватиметься впродовж трьох “хвиль”, пропонується зберегти.
Правила вступу розроблятимуть самі виші, а затверджуватиме їх вчена рада кожного окремого вищого навчального закладу
• МОН хоче обмежити строк дії сертифіката ЗНО: вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат, виданий лише в 2015 році. 
•  В нових Умовах прийому до вишів міністерство має намір вилучити пункт, який дозволяв вступникам, що здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше, вступати за результатами вступних іспитів – відтепер ця категорія абітурієнтів вступатиме тільки за результатами ЗНО.
• МОН надасть можливість вишам самостійно встановлювати мінімальну кількість балів сертифіката, з якою вступник допускатиметься до участі в конкурсі (тобто скасовується норма мінімального бала результату ЗНО, який дорівнював 124-ом зі звичайних предметів та 140-ка з профільних).
• Міністерство пропонує закріпити норму, згідно з якою для конкурсного відбору осіб зараховуватимуть результати сертифіката ЗНО не менш як із двох предметів (раніше ця кількість дорівнювала трьом предметам). При цьому обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова і література.
• Конкурсний бал абітурієнта розраховуватимуть як підсумкову суму балів за кожен сертифікат, середнього бала атестата, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у випадку його проведення), інших показників, передбачених умовами прийому, помножених на вагові коефіцієнти, які встановлюватимуть виші.
Крім цього, документ містить умови прийому вступників на навчання за ступенями молодшого бакалавра, бакалавра і магістра. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8665 / 1.55MB / SQL:{query_count}