Провалили…

Вчителі однієї з областей України не змогли пройти тести ЗНО, які писали їхні учні в попередні роки!

фото: vb-school.at.ua
Нещодавно за ініціативи директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука провели тестові випробування для вчителів, метою яких було визначити спроможність педагогів однієї з областей України готувати до ЗНО своїх учнів. 
У ході експерименту вчителі давали відповіді на тестові завдання, які були під час зовнішніх незалежних оцінювань у 2008 – 2012 роках. У тестуванні взяли участь 70 відсотків учителів, які поряд з іншими своїми обов’язками готують учнів до ЗНО. 
Як пише Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Facebook, один із регіональних центрів оцінювання якості освіти разом із обласним департаментом освіти провів семінари-тренінги для вчителів української мови і літератури, математики, фізики, хімії, біології та англійської мови, які працюють у школах регіону (за винятком обласного центру). Метою семінарів було подання методичної допомоги вчителям у підготовці учнів до ЗНО. 

Ідея про те, щоб учителі загальноосвітніх шкіл проходили ЗНО, не нова. ГО “Територія інтелекту” з Івано-Франківська надіслала на адресу Міністерства освіти і науки пропозицію про обов’язкове проходження педагогами тестувань замість традиційної атестації ще в 2013 році. 
Результати зовнішнього незалежного оцінювання, в якому брали участь самі педагоги, неабияк вразили – більшість із них не змогли його пройти! У Facebook Ігор Лікарчук оприлюднив інформацію, яку отримав Український центр оцінювання якості освіти. “Основні результати такі: правильно виконали усі завдання в тестах не більш ніж 5 відсотків учителів. Зокрема, з хімії таких 4,7 відсотка, з фізики – 3,9 відсотка, з української мови і літератури – 3,8 відсотка, з математики – 2,9 відсотка, з біології – 1,6 відсотка, з англійської мови – 0,8 відсотка”, – повідомив директор УЦОЯО.
Отже, ЗНО з англійської мови виявилося найважчим для вчителів – жоден педагог з 29 районів області не зміг вибрати всі правильні варіанти відповідей! А 76 особам узагалі вдалося зробити не більш ніж 25 відсотків завдань протягом тестування
“Зрозуміло, що це ще далеко не всі цифри. Я не вказую область і райони, де відбувся цей експеримент, тому що це може спровокувати надто прикрі соціальні процеси. Але це біда. І дуже велика біда. На жаль, подіб­на ситуація не лише в цій області. Майже упевнений, що в багатьох інших вона ще гірша. І що робити? Мабуть, відповідь мають дати чиновники департаменту загальної середньої освіти МОН”, – пише директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на своїй сторінці у Facebook.
З його слів, це може призвести до серйозного соціального конфлікту. Проте подібна ситуація існує в більшості областей України. Питання якості середньої освіти залишається відкритим... 
Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти
У мене є кілька думок з цього приводу. По-перше, тестування проводили без попередження. Зрозуміло, що без підготовки не можна його добре скласти. Ми теж проводимо тестування для вчителів, але вони заздалегідь знають про це.

По-друге, невідомо, хто саме приїхав на той тренінг, – не всі вчителі-предметники мають старшокласників, яких готують до ЗНО. Багато чого просто забувається. Зараз шкільні програми дуже насичені.

По-третє, такі тестування вважаю неприпустимими для регіональних центрів оцінювання. І взагалі, чого ми хочемо, якщо до педінститутів вступають випускники шкіл, які на ЗНО одержують 160 балів? А ті, хто отримав 190, йдуть на державні місця до медінституту, на англійську філологію… Це сумні цифри. Очевидно, державі треба працювати над підвищенням кваліфікації учителя, престижу вчительської професії.

В нас, у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти, також є тестування для вчителів англійської мови, які перевіряють роботи школярів з відповідного предмета. Пригадую, як у 2009-ому чимало з них демонстративно вставали і виходили з аудиторії на знак протесту проти саме тестових завдань. І ми шукали інших. Але були й такі, що залишалися. Тепер вони пишуть не тільки тести, а й повноцінні твори. Те ж саме з учителями української мови – відбираємо кращих для перевірки учнівських робіт.

Доцільно було б поставити ЗНО на випуску з педуніверситетів, адже вчителі працюватимуть з дітьми. І бажано це зробити після бакалаврату. Але цікаво, скільки тоді людей взагалі отримають дипломи?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8215 / 1.57MB / SQL:{query_count}