Наколоти собі щастя

“Пошта” з’ясовувала, чим приваблюють молоде покоління малюнки на тілі та як роблять татуювання у нашому місті

фото: viche.lutsk.ua
Тату набуває широкої популярності. Підлітки, дорослі чоловіки і жінки, навіть старші люди вкривають свої тіла різноманітними візерунками, ієрогліфами, символами. 
Бажання бути особливим приводить переважно в тату-салони, рідше до друзів-аматорів. Кажуть, уся сила і краса татуювання в його довговічності. 

Різні часи – різні мотиви

Сучасне значення татуювання наближається радше до прикрашання тіла, бажання виділитися з натовпу, аніж до таврування за провину чи певного ідолопоклонництва, як колись. У деяких країнах воно вважається мистецтвом.  
Натільні малюнки, знаки у давнину виконували більш інформаційну функцію, служили такими собі “паспортами” – вказували на приналежність до того чи того роду, соціального статусу. Місце розташування, візерунок і розміри тату визначали звичаї племені. 
“У теперішній час певних стандартів, що і куди набивати, немає. Кожен вибирає малюнок, місце його нанесення відповідно до власних бажань і фантазій, а не якихось загальних пріоритетів, – розповідає Олександр Цепцов, тату-майстер одного з львівських салонів. – Комусь до вподоби татуювання на руці, комусь на нозі, комусь на обличчі чи на інтимній ділянці тіла. Тату – як одяг: одним подобаються костюми від “Адідас”, іншим від “Версаче”. 
Зі слів майстра, робити тату приходять і 18-річні, і 60-річні, проте найбільш популярним цей вид мистецтва є серед вікової категорії від 20 до 30 років. І як це не дивно, переважно серед жінок, аніж серед чоловіків.
Тату-майстер каже, що під час процедури татуювання кожен по-різному відчуває біль. Все залежить від людини, місця, де роблять тату, і чутливості шкіри. Комусь лоскотно, а комусь боляче. Але насправді, зі слів Олександра Цепцова, це завдає набагато меншого болю, аніж ми собі уявляємо. Дівчата зазвичай порівнюють цей процес із епіляцією, а хлопці – з ударами струму.

Змінити долю

Для клієнтів тату-сало­нів немає різниці, як сприйме той чи той малюнок оточення. Одні просять набити щось символічне, що стосується почуттів, життєвих переконань тощо. Інші не хочуть, щоби тату значило щось конкретне.
“Кожен набитий малюнок має певний сенс, який супроводжуватиме тебе все життя, – пояснює Іван, студент ЛНУ ім. І. Франка. – Я зробив собі тату на руці, тому що завжди був прихильником тату-культури і далі планую бути її частиною”. 

Що каже Церква?
В Єгипті та Лівії знайшли мумії з татуюваннями. Найдавнішим є малюнок, а не просто абстрактний візерунок, який  представляє Беса – хтивого бога бенкетів. 
Церква не вітає таких практик, не підтримує татуювання, її ставлення до цього негативне. “Не можна нічого змінювати в творінні Господньому, окрім вдосконалення морального характеру. А тату, без сумніву, спотворює людське тіло. Прямої заборони на татуювання, в принципі, зараз не існує. Це було раніше. 
У Старому Завіті виразно сказано, що цього робити не можна: “І не зробите на тілі своїм нарізу за душу померлого, і не зробите собі наколеного напису. Я – Господь!” – каже священик Роман Тереховський. – Якщо людина ходить до церкви, то повинна розуміти, навіщо це робить і в що вірить. Вірянин повинен берегти те, що заповідає Церква. І якщо хтось намагається жити тим життям світу, яке Церква засуджує, то це просто показує саме відношення людини до Церкви”. 
А взагалі досвідчені майстри у виборі малюнка радять не користуватися тенденційними віяннями, а власним світовідчуттям. Бо часом замість омріяного знака щастя можна вподобати ієрогліф, який означає абстрактний процес розпаду, знищення. Залежно від місця проживання клієнта на земній кулі значення тату може дуже сильно варіюватися. 
В місцях позбавлення волі, на військовій службі, в рок-культурі один і той самий малюнок набуває кардинально різних тлумачень. Наприклад, орнаментальні зображення (tribal), які в одних країнах мають велике інформаційне значення, в інших є просто малюнками.
Татуювання безслідно не зникне – завжди залишається рубець
Досвідчений татуювальник повинен не лише вміти майстерно робити тату, а й добре знатися на символах і знаках. Приміром, бувають випадки, коли клієнт приходить із готовим малюнком для татуювання, значення якого доволі агресивне – “смерть”, “помста”, “насильство”, “кара” тощо. Звісна річ, що нормальна людина навряд чи обиратиме собі такі “цілі”. Очевидно, їй просто сподобався малюнок, а “розшифруванням” його вона навіть не цікавилася. Тому майстер зобов’язаний не лише застерегти, а й відмовити клієнта від нанесення поганого символу.
Окремим рядком у мистецтві татуювання стоять китайські ієрогліфи. Уточнити їх справжнє значення доволі складно. Аргументи на кшталт “подруга сказала, що це сила, міць”, навряд чи можна вважати серйозними. Якщо точне значення ієрогліфа невідоме, краще відмовитися від його нанесення. І це не містична маячня! Вплив знаків та символів на людину вивчає ціла наука – семіотика.

Чи варто робити?

Якісне татуювання – задоволення недешеве. Мінімальна ціна в тату-салоні за набиття малюнка площею 10х10 сантиметрів – 300 гривень. Тату-майстри здебільшого переконані, що використання якісних фарб не спричинить алергічної реакції. Людина може безпечно оптично змінити своє тіло тільки за допомоги професіоналів! 
“Тату можна наносити в будь-якому місці. Проте не раджу робити цього самотужки! Зверніться до людей, які займаються цим професійно, мають відповідні дозволи, певні навички, – каже дерматовенеролог Ярина Яремчик. – Професійне татуювання не зачіпає надто глибоких вен чи судин, що може призвести до утворення гематом. Малюнок безпечніше робити там, де є грубша шкіра, м’язи. Але це вже залежить від людини. В спеціалізованих салонах татуювання роблять у стерильних умовах, використовуючи якісні фарби, проводять дезінфекцію ділянки тіла, на яку нанесений малюнок. Халатність у цій справі може призвести до захворювання на СНІД, гепатит і так далі”.
Дівчата порівнюють процес татуювання з епіляцією, а хлопці – з ударами струму
А якщо ви раптом захочете позбутися професійно виконаного татуювання, його можна буде абсолютно безпечно видалити. Однак пам’ятайте, що безслідно воно не зникне – завжди залишається рубець.
Тату краще не робити тим, що ще не досягли пов­ноліття, адже організм підлітка тільки формується, шкіра розтягується, і з часом малюнок виглядатиме неестетично. 
Категорично забороняється робити татуювання:
– під час вагітності і в період лактації;
– клієнтові в нетверезому стані або під дією наркотичних речовин;
– неповнолітнім (діти завжди намагаються переконати майстра, що батьки не проти, приносять підроблений дозвіл, написаний друзями, чи просять приятелів зателефонувати від імені тата чи мами).
Проте й батьки бувають різні. Наймолодшому хлопчині, якому доводилось майстрові Олександру Цепцову робити тату, було 12 років. Він прийшов до салону з мамою, і йому на шиї намалювали маленького дракончика. 

Що таке татуаж?

Постійний (перманентний) татуаж дає змогу жінці завжди виглядати привабливо і забути про щоденний макіяж. А проте така процедура не всім підходить. Існує думка, що татуаж може завдати шкоди красі та здоров’ю в цілому. 
Переваги і недоліки татуажу 
Очі. Дає змогу збільшити очі, виділити лінії повік, створити виразний та відкритий погляд. Однак такий татуаж шкодить шкірі повік і відповідно погіршує зір. Крім того, це дуже боляче, існує ймовірність травмування нервових закінчень, що не­одмінно позначиться на мі­міці та чутливості шкіри. 
Брови. Правильна лінія брів додає обличчю виразності. Якщо татуаж зроблений правильно, якісно, то збережеться на тривалий час – від трьох до семи років. Але дехто з косметологів стверджує, що наслідок цієї процедури часто буває плачевним – можна назавжди втратити свої брови. 
Губи. Перманентний макіяж губ візуально збільшує їх і, кажуть, здатен замінити ін’єкції ботоксу. Проте з часом може мати негативні наслідки: на ділянці губ інколи появляються набряки, а на самих вустах – кірочки, які гоїтимуться довго. Крім того, існує небезпека інфікування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7757 / 1.61MB / SQL:{query_count}