Чи безпечно годувати і гладити міських голубів?

“Минулого тижня прочитала у вашій газеті відповідь на запитання, чи можна годувати білочок у міських парках. У нас схожа проблема: моя донька частенько годує голубів на Митній площі. Вони підлітають так близько, що їх можна навіть торкнутися. Скажіть, будь ласка, чи можна годувати і гладити міських голубів, не боячись заразитися якоюсь недугою?”

Оксана Мартинів, м. Львів


Оксана Пушкарьова, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби у Львівській області:
– Міські голуби, як і білки у парку, перебувають не в природному середовищі. Голуби також можуть переносити небезпечні недуги – орнітоз, туберкульоз. 
Бували випадки, коли лікарі діагностували запалення легень, а хворий просто контактував із голубами та підхопив орнітоз. Вірус цієї недуги виділяється у хворих птахів із секретом дихальних шляхів та послідом, передається через корм, воду і пил. А туберкульоз і псевдотуберкульоз є спільним для птахів та людей.  
Крім того, голуби є переносниками сальмонельозу (інфекція, що уражає шлунково-кишковий тракт), бешихи (запалення шкіри і м’яких тканин), лістеріозу (харчова інфекція, небезпечна для вагітних). Міських голубів, як і білок у парках, ніхто не вакцинує, тож раджу бути обережними! 
Проте небезпеку становлять лише хворі птахи. Їй можна визначити за низькою руховою активністю та надмірним випаданням пір’я. Однак і після годування здорових пернатих не варто нехтувати прості гігієнічні процедури, як-от миття рук з милом. 
У жодному випадку не дозволяйте дітям терти брудними руками очі та ніс, брати пальці до рота, торкатись продуктів харчування, бо це прямий шлях до зараження небезпечною недугою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7785 / 1.53MB / SQL:{query_count}