Розкіш і шарм Брюсселя

Скільки би ви не подорожували Європою, затямте: якщо ви не побували у Брюсселі, ви нічого не знаєте про справжню Європу, адже ніде у світі ви не побачите такого розмаїття архітектури, культури й національностей!

Брюссель це неймовірне місто, у якому варто затриматися на кілька днів, столиця Бельгії та Євросоюзу, яка зачаровує відвідувачів своєю історією, атмосферою та шармом. 

“Боже, як я звідси назад вилечу?!”

Якщо вирушаєте до Брюсселя літаком, готуйтеся, адже приземлитеся в одному із трьох найбільших аеропортів світу. 
Перша думка, яка виникла у моїй голові, коли я вийшла з літака: “Боже, як я звідси назад вилечу?!” Десятки терміналів, входів і виходів, а написи на табло змінюються так швидко, що не встигаєш знайти свій рейс у “рухомому” списку. Щоправда, в аеропорті всюди є написи й відповідні знаки, тому розібратися не так і складно, оскільки що незрозумілого в них для українського туриста, тим паче журналіста, який звик більшість інформації чути з перших вуст? 
Якщо надаєте перевагу спілкуванню та звернетеся по допомогу до когось із працівників аеропорту чи місцевих жителів, не пошкодуєте: вони не просто дадуть вам відповіді на всі запитання, а й простежать, аби ви знайшли свій багаж і сіли на автобус, який їде до вашого готелю. 
До речі, у Брюсселі існує цікаве правило: якщо ви забронювали номер зазда­легідь, то після вашого прибуття в аеропорт на вас чекає автобус від готелю, який безкоштовно відвезе вас до місця призначення... Звісно, якщо ви його знайдете у цьому величезному аеропорті.
Проте якщо не перейматися, чим їхати, можна обрати громадський транспорт чи таксі, послуги якого недешеві (за 8 кілометрів – приблизно 20 євро). Останнє у брюссельському аеропорті теж причина здивуватись: автівки під’їжджають щосекунди, і це працює, як шоколадний конвеєр, з точністю годинникової стрілки. 

Найгарніша площа Європи

З якою би метою ви не приїхали до столиці Європи, не проґавте можливості поїхати в середмістя – до серця Брюсселя, тобто на площу Гран-Плас. 
Сама вона невелика – 152 кроки завдовжки та 81 завширшки, але з кожного боку забудована надзвичайними спорудами й вежами, кожна з яких має свою історію. На усіх є написи, які розповідають про призначення будинку. Здебільшого це приміщення для різних робітників: пекарів, токарів, чоботарів тощо. Здається, будинки цієї площі обирали не просто так: кожен із них міг би стати окрасою цілого міста. 
Головна святиня Брюсселя – базиліка Святого Серця. Католицька святиня присвячена Святому Серцю Ісуса, натхнена базилікою Святого Серця в Парижі.

У 1905-ому король Леопольд II заклав наріжний камінь храму з нагоди 75-ліття незалежності Бельгії. Будівництво двічі переривалось у періоди світових воєн і було завершене в 1969-ому. Ця базиліка входить до шести найбільших римо-католицьких церков світу і є найбільшою спорудою у світі в стилі ар-деко: 89 метрів заввишки, 164,5 метра завдовжки, до 107 метрів завширшки. Центральна нава завдовжки 141 метр. Храм уміщує водночас до 2 000 відвідувачів.
Купол базиліки Сакре-Кер у Брюсселі має діаметр 33 метри, а зі спеціально спорудженої платформи на ньому відкривається чудовий панорамний вид на Брюссель і частину Фламандського Брабанту.
У церкві є вісім вітражів, які описують життя Ісуса. Сьогодні базиліка Святого Серця у Брюсселі є діючим католицьким храмом, причому служби тут правлять обома офіційними мовами Брюссельського столичного регіону – нідерландською та французькою. Крім власне церкви, у храмовому комплексі розташовані ресторан, католицька радіостанція, театр, два музеї. Базиліка функціонує і як культурний центр, зокрема, на її базі відбуваються різні культурні заходи.
Драматичною є історія міської ратуші. Якщо уважно подивитися на неї, то помітно, що вона крива. За легендою, архітектор, який будував споруду, коли побачив, що вона нерівна, виліз на вежу і стрибнув з неї... Навпроти ратуші – “Дім короля”, у якому насправді ніколи не жив жоден правитель. Тут був і склад, і суд, і навіть в’язниця. Тепер же це музей. На будинку поруч висить табличка, яка повідомляє, що тут мешкав Віктор Гюго. Сьогодні там крамничка сувенірів, у якій продають дивовижне бельгійське мереживо, серветки, хустки, парасолі… Годі втриматися, щоби не купити чогось із цього різноманіття! 
Вулички біля центральної площі Брюсселя – суцільні ресторани, піцерії, брасері, тратторії, паби, тому між столиками на бруківці прохід вузький-вузький. На відчинених вікнах і переносних столиках – печеня, баранячі котлети на кісточці, рагу щойно з печі, соковиті фрукти, заморожені морепродукти. Тільки замов, і тобі приготують морську зірку, устрицю чи навіть восьминога!
Біля кожного закладу чатують стрункі і дуже привабливі офіціанти: щойно ступиш на бруківку навпроти їхнього ресторану, кидаються тебе обіймати і гаряче шепочуть на вухо: “I love you!”, “Я тебя люблю!”, “Я тебе кохаю!”, “Je t’aime!” Вони вірять: вгадавши рідну мову туриста, заманять його пообідати саме в їхньому закладі та залишити щедрі чайові. Таке враження, що ця “смуга перешкод” – обов’язкове випробування для тих, хто хоче побачити Гран-Плас, що називають найгарнішою площею Європи.
Ще одна окраса середмістя – величезний оперний театр Ла Монне, який вважають одним із найбільших театрів Європи. Однак для бельгійців це не просто пам’ятка архітектури, а своєрідний політичний символ країни. У 1830 році, коли Бельгія перебувала під владою Нідерландів, у театрі йшла опера Даніеля Обера “Німа з Портічі”, у якій, крім любовної сюжетної лінії, піднімається тема боротьби з окупантами. 25 серпня під час опери в залі пролунав заклик “До зброї!” Так почалася революція, яка привела до незалежності Бельгії.

Що варто скуштувати у Брюсселі

Таке різноманіття пива, як у Брюсселі, треба ще пошукати! Звісно, нічого нового вам не відкрию, адже вибір тут був завжди. 
Мій товариш, який приїздив сюди ще за радянських часів, пригадує, що зайшов до магазину по пиво і занімів: прилавок був переповнений різними видами цього напою. Коли він запитав, яке пиво є, продавець відповів: “Сьогодні у нас невеликий вибір – тільки 28 видів”. І це в час, коли у нас був тільки один вид пива.
Тепер у Брюсселі таке пиво, що його можна переплутати з вином! Жінкам пропонують, до прикладу, напій зі смаком вишні чи інших ягід і фруктів. Ще один знаменитий брюссельський смаколик – вафлі. Їх неодмінно варто спробувати! Ціна – 1 євро. Вони бувають з різними начинками, кремами, фруктами та ягодами. Ці вафлі ситні і смачнющі. 
Ще одна “релігія” Брюсселя – шоколад. У середмісті на кожній вуличці є шоколадні крамнички. Тут можна знайти шоколад із перцем та іншими гострими приправами, але це не всім до смаку. Це солодке задоволення тут не лише у крамницях: із шоколаду готують соуси до м’яса, з ним печуть хліб, із нього навіть пиво роблять!

Символ міста – Пісяючий хлопчик

Манекен Піс, або Пісяючий хлопчик – головний символ міста, який можна побачити в кожнісінькому магазині сувенірів, причому усіх кольорів, розмірів та з усіх матеріалів. 
Існують навіть крамниці, в яких торгують тільки фонтанчиками, статуетками та штопорами у формі Пісяючого хлопчика, дзвіночками, футболками, тарілками, чашками, підставками під пиво, домашніми капцями чи сумками із зображеннями головного символа Брюсселя. За всім цим різноманіттям справжньої статуетки можна й не помітити! Якби не натовпи всюдисущих туристів із фотоапаратами, важко було би впізнати в 60-сантиметровій фігурі світову знаменитість. Ця пам’ятка архітектури маленька і стоїть на розі однієї з вулиць, заповненої крамницями. 

Ще у Брюсселі є дівчинка, яку також шукають усі туристи. Вона, мабуть, у якихось закапелках, бо ми її так і не знайшли. Ще одна візитівка бельгійської столиці – атоміум, символ пізнання людиною атома. Це велична споруда головного павільйону виставкового комплексу, що має статус загальноєвропейського, висотою 102 метри! Атоміум — макет решітки заліза, збільшений у 160 мільярдів разів. У величезних кулях розміщені музеї, виставкові зали, до яких гостей доставляють ескалатори.
Столиця Бельгії є не лише важливим культурним, а й політичним центром Європи. Тут розташована штаб-квартира військово-політичного блоку НАТО, Ради Європейського Союзу (ЄС), ЄАВК й інших міжнародних організацій.
Наталія Пиртик, Львів – Брюссель – Львів
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7799 / 1.65MB / SQL:{query_count}