Нові знахідки

У церкві святого Онуфрія у Лаврові знайшли чотири нові поховання XVI-XVII ст. та кераміку княжої доби

На території одного з найдавніших монастирів Галичини – Лаврівського з мощами святого Онуфрія (Старосамбірський район Львівщини) знову працюють археологи. За останні дні вони знайшли 4 поховання XVI – XVIІ століть. А також плитку з ХІІ – першої половини ХІІІ століть. 
За словами знаного львівського археолога Юрія Лукомського, станом на сьогодні у бабинці церкви знайдено три поховання з ХVІІ століття. Усі ці люди при житті були або монахами, або людьми, що тісно пов’язані з християнством. Є фрагменти ниток з одежі, а на одному з них є срібна і золота нитки. Це свідчить про те, що людина була високого монашого сану.  Ще одне знайдене поховання львівські археологи датують початком XVI століття. Воно перерізане фундаментами церкви. Відтак дослідники стверджують, що нинішній храм виник вже у XVI ст. Археологам також вдалося встановити, що ще до XVI століття монастир пережив дві пожежі.
За словами Юрія Лукомського, цьогорічні розкопки вкотре підтвердили: життя на території Лаврівського монастиря існувало у княжі часи: знайдено три типи кераміки XII-XIII ст. А значить тут були сакральні або палацові споруди.
 Довідка                
Лаврівський монастир святого Онуфрія (с. Лаврів Старосамбірського району Львівської обл.) – найстаріший монастир цього святого в Україні. У різних писемних тогочасних джерелах постійно згадують “Лаврівський монастир із мощами святого Онуфрія”. Офіційним підтвердженням існування Лаврівського монастиря ще в давньоруські часи є знахідки розкопок, які проводили на території Онуфріївської церкви 1986 року. 
Тоді, зокрема, знайшли кераміку XII-XIII століть. Церква святого Онуфрія пережила кілька етапів розбудов і реставрацій. Під час реставрації церкви 1910-го на її стінах знайшли древній стінопис. Унікальність лаврівського живопису насамперед у тому, що він – один із найдавніших зразків західноукраїнського фрескового розпису та єдина збережена пам’ятка візантійського малярства в Галичині. Окрім того, за версією істориків, серед православних митрополитів, греко-католицьких єпископів і молдовських господарів у некрополі Лаврівського монастиря святого Онуфрія спочиває і князь Лев, хоч його поховання досі не знайдено.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8211 / 1.54MB / SQL:{query_count}