ЗНО-2014: менше абітурієнтів, більше пунктів тестування

Цього року зовнішнє незалежне оцінювання на Львівщині проходитиме на тисячу осіб менше, ніж торік

фото: Андрій Польовий
На ЗНО-2014 на Львівщині зареєструвалось 17 тисяч 430 учасників, які проходитимуть тестування в 74 пунктах. Найбільше їх буде у Львові, Дрогобичі, Стрию, Самборі, Яворові, Новояворівську, Сокалі та Бродах. 
Торік вступники брали участь у тестуванні й у Жовківському районі, але тепер вони це робитимуть у Львові, повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. Цього року учасників тестування  на тисячу менше, ніж минулого. Зі слів Лариси Середяк, на Львівщині у пробному тестуванні взяли участь 96% зареєстрованих абітурієнтів – це найвища явка по Україні.
Тепер не тільки в Києві, але й у Львові перевірятимуть тести з німецької та французької мов. Львівські екзаменатори вже успішно пройшли підготовку. На ЗНО з німецької мови зареєструвалося 3 тисячі 305 осіб, з французької – 884 особи.
Щодо організаційних моментів, то вони теж удосконалені. “Абітурієнти вже знають, що до пункту тестування пропускатимуть з 10.15 до 10.50. Із собою необхідно мати три документи: сертифікат, паспорт (може бути й інший документ, за яким вони реєструвались – свідоцтво про народження, закордонний паспорт, паспортний документ) та запрошення для участі у ЗНО”, – пояснює Лариса Середяк.
До пункту тестування пропускатимуть з 10.15 до 10.50. Із собою необхідно мати три документи: сертифікат, паспорт та запрошення для участі у ЗНО
До слова, запрошення почали розсилати ще 14 травня на домашні адреси вступників. Окрім того, вони розміщені на інформаційній сторінці кожного з них у інтернеті, звідки їх можна роздрукувати. Писатимуть тести цього року в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів, закладів профтех­освіти та у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (пункти тестування з картами і маршрутами доїзду можна знайти на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти).
Абітурієнти по всій Україні писатимуть один варіант тесту, однак завдання будуть змішаними, тому краще навіть не намагатися списати відповіді у сусіда. Радимо залишити всі конспекти, книжки, мобільні телефони, флешки і навіть навушники на спеціальному столі в аудиторії, у якій проходитиме ЗНО. На пробному тестуванні було два випадки вилучення мобільних телефонів, і спритників відразу ж усунули від написання тестів! Крім того, на основній сесії ЗНО в кожному пункті тестування буде працівник Державної служби охорони, оснащений металошукачем.
Нагадаємо, що основна сесія ЗНО-2014 розпоч­неться 3 червня. В цей день писатимуть тести з іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська). 5 – 6 червня – відбудеться ЗНО з української мови і літератури; 10 червня – з російської мови; 12 червня – з математики; 14 червня – з географії; 16 червня – з біології; 18 червня – з фізики; 20 червня – з історії України; 23 червня – з хімії; 25 червня – із всесвітньої історії і 27 червня – зі світової літератури. Додаткова сесія триватиме 4 – 11 липня.

 І в цьому кримчанам допоможемо!                     
У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти перереєструвалося 32 особи з Криму, які проходитимуть ЗНО у Львівській, Волинській та Рівненській областях. Зокрема, в нашому місті зареєстрований 21 вступник. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. І нагадала, що до випускників кримських шкіл висунули три умови для участі в ЗНО. 
“До 30 квітня вони мали змогу перереєструватися для участі в основній сесії. Тепер вони мають можливість перереєструватися для проходження додаткової сесії (поки що у Львівській області таких немає). Крім того, для них передбачена спеціальна сесія під час подання документів. Вона буде організована в приміщенні одного з вишів”, – пояснює Лариса Середяк і зауважує, що кримчани виявили бажання писати тести ЗНО російською.
 Наразі до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти телефонують і з Донецької та Луганської областей. “Поки звідти ще ніхто не зареєструвався, але дзвонять і питають, чи це можливо”, – уточнила Лариса Середяк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7804 / 1.56MB / SQL:{query_count}