Дитсадок і скарги батьків: обійшлося лиш доганою…

“Пошта” разом із представниками управління освіти Львова інспектувала сихівський садочок №78. Серед зауважень комісії – переповненість груп і неправомірний збір коштів з батьків

фото: Андрій Польовий
Переповнені групи, нестача ліжок, не­облаштовані прогулянкові майданчики… Саме з такими наріканнями батьки вихованців львівського дошкільного закладу №78, що на вул. Чукаріна, 9, минулого тижня звернулися до редакції “Пошти”. 
Заява з їхніми скаргами уже дійшла до управління освіти Львова. Отож, редакцією і чиновниками була ініційована перевірка згаданого дошкільного закладу.

А віз і нині там

Як уже писала “Пошта”, хоч садок на “повну потужність” почав працювати лиш місяць тому, в батьків виникло чимало претензій щодо його роботи. Кілька матусь скаржилися на те, що групи вкрай переповнені – 40, 50, навіть більше дітей, а ліжок вистачає лише для половини з них. Внаслідок цього батькам доводиться забирати дітей ще в обід. 
Траплялося й таке, що вихователі були змушені дзвонити батькам на роботу і просити, аби вони забрали дітей ще до обіднього сну, бо, мовляв, ніде їх спати покласти. Тож щоб хоч якось виправити ситуацію, тати і мами власним коштом придбали двоповерхові ліжка. Але й це не допомогло – ліжок для дітей і далі не вистачає. Матері кажуть, що в групах дітям тісно, нема свіжого повітря, а вихователі не в змозі приділити кожному вихованцеві достатньо уваги. Обурені батьки й тим, що на території садка не облаштовані прогулянкові майданчики (немає ні пісочниць, ні “грибочків”), дітям доводиться бавитися… камінцями.
Не вдоволені тати і мами й постійними так званими добровільно-примусовими грошовими внесками, які пішли на купівлю ліжок, стелажів, шаф, книжок, забавок, піаніно, проектора, навіть живого куточка. До речі, з часу виходу статті на сайті “Львівської Пошти” з’явився дуже цікавий коментар: 
“Наша дитина у 78-ому садочку. Все, що написано, правда. Дійшло до повного абсурду: закупили двоповерхові ліжка (маємо фото – кому треба, надішлемо). Понад те, маємо ще давати гроші, щоб наша дитина спала на одному з них?! 57 дітей у групах згідно зі списками, і ті виправдання, що не всі ходять, просто гидко слухати. Давайте тоді всі порушувати закон, давайте до завідувачки ходити зі зброєю, аби та почала працювати за законом. Як нам добитися правди? Садовий обіцяв, Слічна обіцяла, тепер завіду­вачка… Всі спихають одне на одного, мовляв, та дала вказівку. На прийом приходиш і чуєш: “Що ви хочете від мене?” Слухайте, люди, то цілковитий безлад!!! Ви держслужбовці, ви не бізнесмени, виконуйте закони! Це вам не магазин з протермінованими продуктами, це наші діти! Буде погано нашим дітям – буде погано вам. Я вам це гарантую! Надворі весна, як ви хочете, щоб вихователі вдягали оту кількість дітей? Підійдіть під ясельну групу, послухайте, що там робиться. Педагоги працюють за ті 1200, а вам і діла нема. Ще раз повторюю, схаменіться, поки не сталося лихо. Усьому є терпець…”

Молода, некваліфікована…

У вівторок, 10 березня, працівники управління освіти Львова створили спеціальну комісію, яка з’ясовувала, наскільки обґрунтованими є претензії батьків до завідувачки дитячого садка.
Під час перевірки заступник начальника управління освіти з питань функціонування освіти Оксана Росипська виявила низку порушень, які стосувалися найчастіше ведення  документації: у теках бракувало або заяв від батьків щодо прийняття дитини у садок, або свідоцтв про народження дітей. До речі, на жодній заяві завідувач не зазначила, що дитину прийняли в садок, що є грубим порушенням.
Не зовсім зрозумілою, заплутаною як для чиновників, так і для журналіста була ситуація зі збором коштів з батьків “на потреби садка”. На запитання заступника начальника управління освіти з фінансово-економічних питань Наталії Демкович про те, на що батьки здають гроші, а головне – на що їх витрачають, чи повідомляла завідувач батьків про те, що обіг готівкових коштів у навчальних закладах заборонений, у керівника ДНЗ були відповіді на кшталт “лише на 10 тисяч закупили двоповерхові ліжка”, “батьків не встигла повідомити”, “з документами мені допомагали інші працівники, тому, може, щось і не так”, “я молодий керівник, може, не догледіла”, “усі свої сили кидали на те, щоби чим- швидше відкрити садок”…
“На дверях кожної з чотирьох груп вивішена інформація, що тільки у лютому на потреби садочка батьки здали 15 тисяч 360 гривень(!). З них витратили 14 тисяч 199 гривень, залишок становить 1 тисячу 161 гривню. Благодійний фонд у садку не відкритий, немає і реєстраційного рахунка, тому все виглядає приблизно так: невідомо, які батьки, невідомо як, невідомо на що збирають гроші, – окреслила ситуацію перед завідувачкою садка Наталія Демкович. – Ваше завдання як керівника – щоб усе було прозоро, особ­ливо щодо коштів, а цього не видно…”
У ході перевірки комісія цікавилася і списковим складом дітей у групах, а також тим, чи вистачає усім вихованцям ліжок. Виявилося, що в ясельній групі “Фіалка” за списком 53 дитини. Раніше йшлося про 58, проте, зі слів завідувачки, п’ятеро діточок перевели в інші групи, в той час як ліжок лише 26. В молодшій групі “Ромашка” 40 дітей, а ліжок 31 (17 одноповерхових та сім двоповерхових). У середній групі “Дзвіночок” 41 дитина, а ліжок 24. 
Є у садочку й така група, яку умовно можна назвати молодшо-середня, – “Матіола”, бо вік дітей, які в ній виховуються, від трьох до п’яти років. За списком вихованців у цій групі 47, а ліжок 35 (29 одноповерхових і три двоповерхові). Що робитимуть вихователі, якщо дітей буде більше, ніж ліжко-місць, однозначної відповіді від завідувачки садка №78 Галини Мавдрик ми так і не почули.
“До лютого 2014 року в нашому садку були тільки прогулянкові групи. Коли заклад почав працювати в нормальному режимі, кожен з батьків хотів, аби його дитина й далі відвіду­вала садок, тому в групах так багато вихованців. Ми батьків зібрали, усе їм пояснили і попросили, щоб вони нас зрозуміли. Повторюю, ажіотаж був у перші дні після відкриття садка. Зараз місць вистачає усім. Багато хто забирає дітей в обід через різні причини: одні ще не адаптувалися до умов садочка, у інших батьки не ходять на роботу. Це тати і мами роблять лише на власне бажання”, – пояснила завідувачка.
Аби хоч якось виправити ситуацію, чиновники з управління освіти порадили керівникові дитячого закладу виключати дітей, які без поважних причин (заяв, повідомлень від батьків) не відвідують садок ось уже другий місяць поспіль. А таких ми нарахували щонайменше семеро, і то в одній групі! 
“На жаль, склалася така ситуація, що деякі батьки вже другий місяць не водять у садок дітей. Довідки немає, заяви також. А проте вони записані в групи! Дитину, яка не відвідує садок десять і більше днів без поважних причин, можна виключати зі садка”, – зазначила  спеціаліст управління освіти Софія Чемерис.

 Коментар                                              
Галина Слічна, головний освітянин Львова:
– Під час перевірки дошкільного навчального закладу №78 , що на вул. Чукаріна, 9, працівники управління освіти Львова виявили чимало порушень. Найчастіше вони стосувалися нормативно-розпорядчих документів, організації навчально-виховного процесу, збору коштів та їх обігу.
За результатами виїзду (перевірки) управління освіти готує наказ, в якому будуть викладені порушення всіх нормативно-правових актів, що були виявлені в діяльності завідувача ДНЗ. За невиконання належним чином своїх посадових обов’язків її буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності (догана). Час виконання – до 15 березня. Згідно з нашими гуманними законами про працю, звільняємо людину у випадках систематичного невиконання посадових обов’язків (коли посадовець має дві-три догани), якщо людина прийшла на роботу в нетверезому стані, якщо вчинила одноразове грубе фінансове порушення і не веде бухгалтерії. В ході перевірки працівники управління освіти – члени комісії поставили завідувачці садка Галині Мавдрик низку запитань. Ось деякі з них (з вуст Галини Слічної):
– Чому на дошках оголошень відсутня інформація щодо реєстраційного рахунка, на  який можна переказати благодійні внески?
Галина Мавдрик:
– Уся інформація щодо реєстраційного рахунка буде надана. Вона міститиметься на інформаційному стенді садка і кожної групи, а також буде передана особисто кожному з батьків упродовж 12 – 15 березня 2014 року. 
– Чому батьківську громаду не попередили про заборону обігу готівкових благодійних внесків, а також не поінформували про можливість створення благодійного фонду?
Галина Мавдрик:  
– У лютому 2014 року в дитячому навчальному закладі №78 були створені батьківські комітети (є наявні витяги з протоколів, затверджені положення). Батьки про заборону обігу готівкових коштів попереджені. Наступний наш крок – батьківський комітет має розробити план роботи груп, ознайомити батьків з нормативно-правовою базою наявних документів щодо благодійних внесків, а також із забороною обігу готівкових коштів.
– Чому станом на 11.03.2014 року не заповнений у повній мірі журнал прибуття/вибуття дітей?
Галина Мавдрик:
– До 15 березня 2014 року ці зауваження будуть виправлені і журнал прибуття/вибуття буде заповнений у повній мірі.
– З якою метою у вас зберігаються документи 68 дітей, які не відвідують садок?
Галина Мавдрик:
– Заяви та свідоцтва про народження 68 дітей – це документи батьків, які бажають, аби їхні діти відвідували дитячий навчальний заклад №78 цілий день. Вони тут є до моменту наповнення сайту садка.
– Чому не попереджені батьки дітей, які не відві­дують садок з часу його відкриття, про те, що їх можуть виключити з дитячого навчального закладу?
Галина Мавдрик:
– При перегляді табелів батьківської плати виявлені діти, які не відвідують дитячий навчальний заклад. У вихователів груп є кілька заяв батьків, які не водять дітей через стан здоров’я або через сімейні обставини. З частиною батьків зв’язку немає. Вихователі повторно виявляють причини відсутності їхніх дітей у садку.
– Яким чином буде організований сон у садку, коли дітей прийде більше, аніж є ліжко-місць?
Галина Мавдрик:
– На даний час таких проблем не виникає. Середнє відвідування згідно зі списковим складом у ясельній групі становить – 39%, в молодшій групі – 50%, в середній – 39%, у ще одній середній – 50%.
27.09.2014 10:25
Николаевич

Не верьте всему подряд http://stroytesami.com/fotopart/59.php


21.03.2014 16:53

До публікації ми не маємо відношення так як ми прості батьки , дитина котрих ходить до садочку 78, ми пишемо заяви у міську раду, ті дають запит у мін освіти і далі відбуваються перевірки. Якщо ви бачите порушення і якщо хочете щоб щось мінялося на кращу сторону то потрібно писати письмово заяву http://youtu.be/I0pY4FoW3tE , збирати докази, всикайте диктофони на телефонах, фотоапарати, або принаймі зі свідками приходити на прийоми, це вам скаже будь який юрист, а просто жалітися одне одному це ні до чого не призведе. Головне розуміти, що гірше не стане, за вами правда.


21.03.2014 11:24
Ілона Чечвірко

То Ви хочете сказати, що після Вашої публікації всі завідуючі враз перестануть брати хабарі при запису дитини? Плавали, знаємо. Записувала молодшого сина цього року. У 183 та 179 садку завідуючі настільки обжилися і чуються безнаказаними, що прямо кажуть про внески. Не натякаєш, що даш, то допобачення, 15 дітей вже набрали, місць немає. І байдуже, що є електронна черга. п. Гнідець жалілась, що вона мусить задобрити санстанцію, відділ освіти, а тут батьки з неї хабарницю роблять. 2 роки тому старший яслі відходив, по списку було 59 дітей, як приходило 30, вихователі вішались. А п. Гнідець казала, не подобається, не водіть. І зараз у старшого в групі по списку щось 50 дітей, та завідуюча не хвилюється, бо ж вона з усіма поділилась. Що на це скажете?


20.03.2014 21:40

Ілона Чечвірко, так, корупція усюди але колись треба починати з когось, підуть одні - підуть інші. усі прекрасно розуміють що коли 90% давали хабар то всі й далі будуть погоджуватись на ті схеми, завтра приведуть знайомих аби їхню дитину теж туди запхали. Але завжди знайдуться 10% які не мають змоги давати хабар або відмовляться по тій причині що хочуть жити по законах. Завтра станеться лихо і без хабара ви будете не в змозі відстояти свою правоту, тому можливо нині треба починати жити чесно. Щодо садочку 78, доповідаємо, 20 березня у групі було 32 дітей.


20.03.2014 12:51
Ілона Чечвірко

Ой, зробили із завідуючої "козла відпущення". Можна подумати лише у цьому садочку така ситуація. Якщо редакція така вже "борець за справедливість", не полінуйтесь, завітайте у 179 садок на Чукаріна, 16. Там шановна В.В. Гнідець пресує вихователів і батьків так, що мало не покажеться. Благодійно-примусовий внесок для вступу в садок 1000 гривень, щомісяця внесок на садок 20 грн. Якщо посмієш не дати, то завідуюча так відчехвостить вихователя, що той буде слізно просити тебе здати, а ще може отримати догану за те, що не працює з батьками. І гроші даються з рук в руки, ніякого рахунку батьки не знають. Нікому не шкода 20 гривень, та шановна Віро Володимирівно, схаменіться і зробіть за ці гроші щось для садка! Замість того, щоб давати з них хабарі для санстанції і відділу освіти.


19.03.2014 10:20

1. "Є у садочку й така група, яку умовно можна назвати молодшо-середня, – “Матіола”, бо вік дітей, які в ній виховуються, від трьох до п’яти років. За списком вихованців у цій групі 47, а ліжок 35 (29 одноповерхових і три двоповерхові). Що робитимуть вихователі, якщо дітей буде більше, ніж ліжко-місць, однозначної відповіді від завідувачки садка №78 Галини Мавдрик ми так і не почули." Варто було б уточнити і аби це чітко зазначила Слічна і завідуюча садка, що коли садок відкриє додаткові групи, які мають відкритись як тіки надійдуть кошти, то кількість дітей нормалізується згідно з норм, простими словами аби знову не було те саме по 47 чоловік у групах. Це на часі саме головне питання, це те за що ми боремося, виконання законів і дотримання нормативів. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. Питання щодо двоярусних ліжок: "Наказ МОЗ Про затв ердження Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» пункт 7.8. Спальні мають бути обладнані стаціонарними ліжками. Використання двоярусних ліжок забороняється." Просимо аби ті самі керівники дали офіційну заяву чи вони керуються цими нормами і чи вони визнають що є порушення, якщо такі порушення є, зазначити у який термін вони будуть виправленні. --------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. "Чому на дошках оголошень відсутня інформація щодо реєстраційного рахунка, на який можна переказати благодійні внески? Галина Мавдрик: – Уся інформація щодо реєстраційного рахунка буде надана. Вона міститиметься на інформаційному стенді садка і кожної групи, а також буде передана особисто кожному з батьків упродовж 12 – 15 березня 2014 року. " Сьогодні 19 березня і ні на дошках ні батькам ніякі рахунки не були надані, на дверях у групах далі висять списки так званих боржників батьків які відмовляються платити за дповерхові ліжка, тому вважаємо цю заяву брехнею. --------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. За той час, поки вихвателі працюють в тих екстренах умовах, просимо з кишені пані Слічної, пані завідуючої оплачувати надбавку так як об'єм роботи збільшився вдвічі. Як тільки відкриваються додаткові групи все вертається на свої місця. --------------------------------------------------------------------------------------------------- Просимо і надалі газету ЛЬвівська Пошта не залишати осторонь ситуацію з дит садками і надалі моніторити що в них відбувається, на сьогоднішній день ви єдині хто згодосився показати, донести і можливо змусити їх працювати чесно. Дякуєм


19.03.2014 10:12

1. "Є у садочку й така група, яку умовно можна назвати молодшо-середня, – “Матіола”, бо вік дітей, які в ній виховуються, від трьох до п’яти років. За списком вихованців у цій групі 47, а ліжок 35 (29 одноповерхових і три двоповерхові). Що робитимуть вихователі, якщо дітей буде більше, ніж ліжко-місць, однозначної відповіді від завідувачки садка №78 Галини Мавдрик ми так і не почули." Варто було б уточнити і аби це чітко зазначила Слічна і завідуюча садка, що коли садок відкриє додаткові групи, які мають відкритись як тіки надійдуть кошти, то кількість дітей нормалізується згідно з норм, простими словами аби знову не було те саме по 47 чоловік у групах. Це на часі саме головне питання, це те за що ми боремося, виконання законів і дотримання нормативів. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. Питання щодо двоярусних ліжок: "Наказ МОЗ Про затв ердження Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» пункт 7.8. Спальні мають бути обладнані стаціонарними ліжками. Використання двоярусних ліжок забороняється." Просимо аби ті самі керівники дали офіційну заяву чи вони керуються цими нормами і чи вони визнають що є порушення, якщо такі порушення є, зазначити у який термін вони будуть виправленні. --------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. "Чому на дошках оголошень відсутня інформація щодо реєстраційного рахунка, на який можна переказати благодійні внески? Галина Мавдрик: – Уся інформація щодо реєстраційного рахунка буде надана. Вона міститиметься на інформаційному стенді садка і кожної групи, а також буде передана особисто кожному з батьків упродовж 12 – 15 березня 2014 року. " Сьогодні 19 березня і ні на дошках ні батькам ніякі рахунки не були надані, на дверях у групах далі висять списки так званих боржників батьків які відмовляються платити за дповерхові ліжка, тому вважаємо цю заяву брехнею. --------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. За той час, поки вихвателі працюють в тих екстренах умовах, просимо з кишені пані Слічної, пані завідуючої оплачувати надбавку так як об'єм роботи збільшився вдвічі. Як тільки відкриваються додаткові групи все вертається на свої місця. --------------------------------------------------------------------------------------------------- Просимо і надалі газету ЛЬвівська Пошта не залишати осторонь ситуацію з дит садками і надалі моніторити що в них відбувається, на сьогоднішній день ви єдині хто згодосився показати, донести і можливо змусити їх працювати чесно. Дякуєм


19.03.2014 9:53
Adriana Zaburko

Забурко А.Я. Вчора 18.03.2014р. забираючи дитину з садочку, я побачила на дверях групи себе в переліку батьків, які ще не доздали на ДВОЯРУСНІ ліжка. Отже у мене уже була розмова із завідуючою про те, що по-перше ми проти двоярусних ліжок, і гроші не збираємось здавати на те, що прямо суперечить закону і є небезпечним для життя дитини. Цитую: МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАКАЗ 01.08.2013 № 678 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 серпня 2013 р. за № 1370/23902 Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» ПУНКТ: 7.8. Спальні мають бути обладнані стаціонарними ліжками.Використання двоярусних ліжок забороняється. Для дітей до 3 років довжина ліжка повинна становити 120 см, ширина - 60 см (зі змінною висотою ложа від підлоги - 30 см і 50 см і змінною висотою огородження від підлоги - 95 см і 80 см). Діаметр стійок огородження має бути 1,0-1,5 см, а відстань між вертикальними осями стійок - 1,0 см. Для дітей 3-7 років розміри ліжка повинні становити: довжина ліжка - 140 см, ширина - 60 см, а висота спинки ліжка з боку голови - 30 см, з боку ніг - не менше 10 см По-друге, к-сть ліжок в групі до закупівлі додаткових було 26 штук, що є достатньою і навіть понаднормовою спираючись на той же наказ МОЗ: 1.6. Наповнюваність груп не повинна перевищувати: для дітей до одного року - 10 осіб; від одного до трьох років - 15 осіб; від трьох до шести (семи) років - 20 осіб; для дітей різновікових груп - 15 осіб; при цілодобовому перебуванні дітей - 10 осіб; в оздоровчий період - до 15 осіб. Про що власне пані Слічна вже вказувала у статті вище. Щодо відвідуваності власне нашої групи "Дзвіночок" я можу сказати, що протягом останніх двох тижнів ходить 25-28 дітей, це вище норми.


18.03.2014 18:45
Люда Кукнерик

У лютому 2014 року в дитячому навчальному закладі №78 були створені батьківські комітети (є наявні витяги з протоколів, затверджені положення). Батьки про заборону обігу готівкових коштів попереджені. 1.Ніхто нікого не попереджав! Навіть більше, просили "погасити заборгованість"?! 2."За списком вихованців у цій групі , Матіолі, 47, а ліжок 35 (29 одноповерхових і три двоповерхові)" Ліжка, насправді ситуація гірша ніж описано вище На даний момент ліжок одноповерхових 24!, двоповерхових немає і не буде, оскільки всі батьки категорично проти таких ліжок. Ще на 5 ліжок, матраци, ковдри, подушки, батьки додатково здавали по 100грн. Один з татів має ті ліжка зробити, коли наразі не відомо. Я не розумію одного, ХТО дав право продавати одноповерхові ліжка, за які вже заплатила держава, по 450грн в інші групи?! Чому це питання не піднімалось? Було так.... Батьків поставили перед фактом, що вони замовили 10 двоповерхових ліжок, на них потрібно здати хоча б по 100 грн . 2 групи навідріз відмовились від цих ліжок. Тоді, 7 шт поставили на першому поверсі в Ромашку і 3шт на 2 поверсі. З групи, куди поставили 7 двоярусних, забрали одноярусні і продали!!! на 2 поверх по 450грн. ПО ЯКОМУ ПРАВУ? 3.п. Слічна, не потрібно все спихати на Галину Михайлівну. ВИ самі на зборах всіх запевняли і заспокоювали, що в садок НІКОЛИ всі діти не приходять, ходить 40-50%. 4. п.Слічна, ВИ обіцяли що з весни буде облаштовуватись територія. Що на це кошти є закладені! Чому діти мають ходити ланцюжком а не бавитись в пісочниці, хоча б? Зробіть нарешті підлогу в павільйонах, щоб дітиська не кидались камінням.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8075 / 1.79MB / SQL:{query_count}