Спокій понад усе!

Фахівці радять жінкам при надії та матерям, що годують грудьми, не надто перейматися політичною ситуацією в країні

Багато матерів, малюки яких перебувають на грудному вигодовуванні, через емоційну напруженість з огляду на теперішні події в Україні зіткнулися з проблемою нестачі молока. 

“Як можна нормалізувати грудне вигодовування, коли в країні таке діється?! Здається, дитина відчуває мій стан, стала неспокійною, погано спить і їсть”, – не раз доводиться чути від жінок. Тож українські фахівці з грудного вигодовування вирішили дати їм поради у цій ситуації. 

Поради жінкам, що годують грудьми

Марина Шимкова, керівник центру Ba-Boo, консультант з грудного вигодовування, інструктор з підготовки до пологів:

– Необхідно частіше брати дитину на руки і прикладати до грудей. Молока зціджувати не треба. Великий вплив має самонавіювання: говоріть собі й дитині, що все буде добре. Якщо мама дуже важко переживає теперішні події і при цьому не намагається заспокоїти малюка, то він просто не розуміє, що відбувається. Як наслідок – починає погано їсти, вередувати, бо бачить, що з мамою щось не так… Чай з ромашки, меліси, гаряча ванна сприяють налагодженню лактації. Можна трошки досолювати їжу (сіль затримує воду в організмі).

Лариса Чепрасова, керівник центру розвит­ку сім’ї “Сімейне коло”, перинатальний психолог, акушер:

– Забезпечте домашній затишок собі, дитині й чоловікові. Більше уваги приділяйте дитині. Звичайно, жінка не може не переживати за чоловіка, який перебуває на барикадах, за ситуацію в країні загалом. Немовля відчуває стан мами, бо з молоком передаються її емоції. І якщо думки матері тривожні, у малюка можуть з’явитися кольки. Тож матерям, які годують грудьми, раджу якнайрідше дивитися телевізор і “дозувати” перегляд новин у інтернеті.

Наталія Шевченко, психолог:

– До немовляти не варто підходити в стані роздратування – воно відчуває емоційний стан мами. В такий момент краще приділити п’ять хвилин собі, взятися за якусь хатню справу, що принесе позитив і дозволить розслабитися, абстрагуватися від зовнішніх подразників. 

Введіть у свій розпорядок дня спільний сон. Новонароджені перебувають у м’язовому тонусі, тому для них важливий тілесний контакт. Коли до них торкаються, ця напруженість спадає. Якщо ж мама насторожена, малюк це відчуває і відповідно реагує, може ще більше вередувати. Під час спільного сну і мама, і дитина розслабляються, в них відбувається спілкування на тілесному рівні.
Визначте пріоритети. Життя після народження дитини змінюється як сім’ї загалом, так і жінки-матері зокрема. На першому плані опиняється новонароджений, а вже потім турбота про себе, про чоловіка, різні хатні клопоти. Якщо хтось хоче вам допомогти, не відмовляйтеся. Вільний час краще присвятити дитині. 

Що стосується ситуації в країні, то обговорюйте її з чоловіком. Розповідайте, що вас турбує, чим ви найбільше переймаєтеся, показуйте йому, що потребуєте захисту, надійного чоловічого плеча. Тоді татко не почуватиметься зайвим, навпаки, намагатиметься більше часу проводити з вами і дитиною.

Поради вагітним 

Нині всім важко відмежуватися від інформації про перебіг подій у країні. І жінки при надії – не виняток. Вагітність – не хвороба. У майбутніх матерів також є вуха, очі, страх і уява. Остання – найпідступніша, бо приводів для негативних думок більш ніж достатньо. 

Не потрібно вимикати усі телеканали, не варто обходити увагою політичну ситуацію в Україні. Бо як би ви не намагалися абстрагуватися від усього цього, інформація, особливо негативна, все одно просочуватиметься, і в уяві виникатимуть картинки, гірші в десятки разів, аніж реальні. 

Ось які поради дають майбутнім мамам фахівці:

– Намагайтеся не відвіду­вати місць так званих бойових дій.

– Не дивіться онлайн-трансляції на самоті (за відсутності чоловіка запросіть подругу, маму, сестру або ж самі навідайтеся до них). Близька людина зможе вас заспокоїти. Це своєрідна “терапія присутності”.

– Розмовляйте з дитиною в лоні, розповідайте, що відбувається навколо, запевняйте, що все буде гаразд, що ви поряд. Не відмовляйтеся від спокійної музики, дивіться добрі фільми, читайте книги.

– З препаратів, які не потребують призначення лікаря, при підвищеній тривожності можна пити настій валеріани, чай з медом, тепле молоко.

– При болю в животі, голови, підвищеній активності плода, надмірному нервовому збудженні одразу ж звертайтеся до лікаря!

За матеріалами life.hotmam.com.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7914 / 1.56MB / SQL:{query_count}