Молімося!..

Українські Церкви в День Соборності закликали до припинення насильства та молитви за мир

Вчора, у День Соборності України, ми оплакували перші жертви протистояння і молилися, щоб Господь упокоїв їх душі в оселі Своїй. 
Ми молилися за загиблих і за живих, за тих, хто правду і свободу ставить вище життя, за тих, хто перебуває у вирі подій з переконань чи виконуючи свій професійний обов’язок, і за тих, хто допомагає їм у міру своїх сил та можливостей. За всіх, хто нині живе в Україні. За тих, у чиїх силах зупинити протистояння і кровопролиття, аби Господь сокрушив їх серце і вони дослухалися до голосу сумління… 
Молилися на Грушевського, на Майдані, в храмах, удома… Ще позавчора, 21 січня, протистояння на вулиці Грушевського в Києві вдалось зупинити, у тому числі завдяки зусиллям священиків Києво-Печерської лаври, отців Мелхиседека та Гавриїла, які з іконами стали між протестувальниками та силовиками і почали молитву. Згодом до них долучились інші священно­служителі, змінюючи на посту одні одних. 
Це були переважно служителі православних конфесій, найчастіше – духовенство Києво-Печерської лаври та Десятинної церкви. Також там були і два буддистські монахи з Києва, які прийшли протестувати, «як те робили Махатма Ганді та Мартін Лютер Кінг», повідомляє РІСУ. Предстоятель УПЦ (КП) Патріарх Філарет скасував офіційні урочистості з нагоди 85-річного ювілею. Таке рішення було обумовлене подіями, що розгортаються в країні.
Із закликом до молитви за мир звернулися глави українських Церков. А Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненні з нагоди Дня Соборності  задекларувала готовність сприяти початку конструктивного діалогу, закликала берегти територіальну цілісність України і відкинути будь-які ідеї сепаратизму чи поділу.
На розпорядження Архиєпископа і Митрополита Львівського владики Ігоря у всіх храмах Львова щогодини протягом 5-15 хвилин битимуть дзвони. У храмах служитимуть молебні за проведення мирних переговорів, а після кожного богослужіння в церквах Львівської архиєпархії УГКЦ вірні молитимуться «Отче наш», «Богородице Діво» і «Слава Отцю...» за мир і спокій у нашій державі. Про це повідомила прес-служба Львівської архиєпархії УГКЦ.
Натомість учора під час молебню з нагоди Дня Соборності в Києво-Печерській лаврі її настоятель владика Павло Лебідь  подякував Януковичу, порівняв його з Христом та пообіцяв підтримку до кінця…

Звернення Глави УГКЦ Патріарха Святослава Шевчука до всього українського народу

З великою тривогою і сумом ми спостерігаємо за подіями, які відбуваються у ці хвилини в місті Києві. У зв’язку з цими надзвичайними обставинами хочу звернутися до усіх вірних нашої Церкви, до всього українського народу і до усіх людей доброї волі. В ім’я Боже зупиніть кровопролиття! Ніколи насилля не було способом будівництва вільної, незалежної держави! Ніколи кровопролиття не зможе примирити сердець і запропонувати позитивний вихід.
Я звертаюся до української влади: прислухайтеся до свого народу, почуйте його, не використовуйте проти нього насилля чи репресивні механізми. Звертаюся до політичних діячів нашої держави: усвідомте відповідальність за майбутнє свого народу,  відповідальність за ті заклики і за ті кроки, які ви сьогодні йому пропонуєте.
Я звертаюся до представників громадянського суспільства, до громадян, до членів різних громадських організацій, зокрема до мітингувальників, які стоять на Майданах: благаю вас, поверніться до мирного характеру протестів. Не дозволяймо, щоби емоції брали верх над вашим світлим розумом. Ані страх, ані агресія, ані озлобленість ніколи не були добрими порадниками, які би добре допомогли нам вирішувати наше майбутнє.
Я звертаюся до українських суддів: прислухайтеся до голосу свого сумління, пам’ятайте, що справедливості без правди не буває. Запитайте себе, чому люди звертаються до вас «Ваша честь». Не дозвольте ніколи заплямувати вашої честі несправедливими рішеннями.
Я звертаюся до нашого єпископату і духовенства: у цей час особ­ливо чувайте над душами повірених вам людей. Промовляйте словом миру до їхніх сердець і умів. Проголошуйте Євангеліє Христового миру. Усіх закликаю до молитви за мир і спокій у нашій державі. Нехай Господь миру, Господь, який дарував нам свій мир, буде з усіма вами.
20 січня 2014 р.

Заява Української Православної Церкви

Сьогодні ми святкуємо День Соборності і Свободи України з відчуттям суму та скорботи. Країна стоїть на межі безодні. Сьогодні вранці всіх нас шокувала новина про чергові сутички в цент­рі Києва та про смерть одного з мітингувальників. Церква ще і ще раз закликає припинити насильство. Люди! Схаменіться!
Лідери опозиції мають докласти всіх зусиль, аби мітингувальники припинили силові дії, скеровані проти правоохоронців. Влада та опозиція мають негайно сісти за стіл переговорів. Українська Православна Церква підтверджує свою готовність виступити посередником в проведенні таких переговорів.
День Соборності є символом єдності українських земель та єдності народу України. Однак сьогодні ми демонструємо світу зовсім не соборність, а протистояння та розбрат. Не може бути сильною держава, в якій немає єдності між громадянами, в якій немає діалогу між владою, опозицією та громадянським суспільством.
Ми підносимо молитви за нашу державу і за наш народ. Нехай Господь дасть нам мудрості не зруйнувати власну країну, не потонути в безодні громадянської війни. 
АНТОНІЙ, митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами Української Православної Церкви

Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з приводу останніх суспільних подій

Дорогі брати і сестри! Співвітчизники! Сьогодні минає рівно два місяці від того дня, коли у столиці на майдані Незалежності, а потім і в багатьох містах України та за її межами розпочалися масові акції протесту. Зараз можна впевнено стверджувати, що нинішня криза  найважча за весь час від проголошення незалежності України в 1991 р.
Від початку і Київський Патріархат, і інші Церкви та релігійні організації України наголошували на трьох речах: державна влада та учасники протестів повинні зберігати мирний, ненасильницький характер дій; розв’язання кризи повинно відбутися шляхом діалогу між сторонами; держава має зробити все для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, бо неочікуване і раптове зупинення цього процесу стало першопричиною протестів.
На превеликий жаль, зараз можна бачити, що за два місяці Україна не тільки не наблизилася до подолання кризи, а  навпаки, протистояння лише загострюється. І найперша причина цього – відсутність справжнього діалогу між сторонами конфлікту та конкретних кроків до мирного розв’язання проблем, які його породили.
Замість діалогу відбувається ескалація насильства. Все розпочалося з побиття міліцейськими загонами учасників мирної акції на майдані Незалежності в ніч на 30 листопада минулого року. Незважаючи на заяви та обіцянки, розслідування цього побиття досі не завершене, винні не притягнуті до відповідальності.
Це побиття було засуджене і Президентом, і опозицією, і суспільством, але досі залишилося без покарання. Така безкарність зла породила, на моє переконання, подальші акти насильства проти учасників мирних протестів, журналістів, громадських активістів. У відповідь на це зростає агресивність у ставленні до представників влади з боку протестувальників. Все більше стає тих, хто вважає методи мирного, ненасильницького спротиву недієвими.
Замість того щоби шукати розрядки протистояння, влада в особі депутатської більшості у парламенті проголосила прийнятими низку законів, які у своїй суті спрямовані безпосередньо проти учасників нинішніх акцій протесту. Ці зміни до законодавства були проголошені в парламенті без належного попереднього обговорення та в спосіб, який у багатьох викликає сумнів.
Три останні дні в центрі Києва палає вогнище відкритого силового протистояння, пролилася кров, є важкопоранені. Це  плід відсутності мирного діалогу, наслідок нечутливості влади до вимог протестувальників. Суспільство наближається до межі, за якою – громадянська війна. Тому Церква закликає Президента, як главу держави, і опозицію невідкладно розпочати прямі, і що найважливіше, плідні переговори для досягнення виходу з кризи.
Я звертаюся до тих, хто сьогодні стоїть по обидва боки конфлікту, до протестувальників і до озброєних представників влади, а також до тих, хто впливає на них наказами чи закликами: кожен з вас перед Богом відповідатиме за свої слова і дії, за пролиту кров і завдані каліцтва. Цієї відповідальності ніхто не уникне, від неї ніхто не буде звільнений! Категорично неприйнятними є заклики до екстремізму чи сепаратизму.
Я звертаюся безпосередньо до Віктора Федоровича Януковича, як Президента України, найвищого керівника державної влади та лідера політичної сили, яка має більшість у парламенті: законом і займаною посадою Вам дано найбільше влади і повноважень в країні, тому й міра Вашої відповідальності найвища. Як віруюча людина, згадайте слова Господа Ісуса Христа: блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. Спаситель також говорить: всі, хто взяли меч, від меча й загинуть. Закликаю Вас обрати блаженний миротворчий шлях, а не шлях застосування сили!
Закликаю всіх віруючих молитися за Україну, за примирення ворогуючих, подолання міжусобиці. Переконаний, що з Божою допомогою наш народ пройде випробування цих важких днів, захистить і збереже соборну, незалежну і неподільну Україну. Писання свідчить, що в правді, а не в силі – Бог. Тому правда переможе, а відповідно переможе кожен, хто стоїть на боці Божої правди.
Закликаю на весь український народ Боже благословення!
21 січня 2014 р.

Комюніке екстреного засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

У зв’язку з останніми подіями в Україні 22 січня 2014 року відбулося екстрене засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). За результатами засідання ми, глави та представники конфесій:
1. Гостро засуджуємо факти вбивств, за які несе відповідальність перед Богом кожен, хто до цього причетний. Нікому не дозволено переступати Божу заповідь «Не вбивай!».
2. Закликаємо негайно припинити кровопролиття.
3. Засуджуємо використання Церков і релігійних організацій в політичних технологіях.
4. Просимо про термінову зустріч як з Президентом України В.Ф. Януковичем, так і з очільниками опозиції.
5. Закликаємо вірних Церков і релігійних організацій України до посиленої молитви і посту за збереження миру і цілісності Соборної Української Держави.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8384 / 1.64MB / SQL:{query_count}