Римське Різдво у Львові

Світ стає тіснішим. Ми багато подорожуємо, до Львова приїжджає чимало туристів. Нам подобається більше пізнавати один одного. Різдво дарує нам ще одну нагоду: так склалося історично, що християни Сходу і Заходу святкують його з різницею у 13 днів

Звичайно, є багато важливих аргументів, аби святкувати разом – насамперед, єдність Церкви у прославі Спасителя, який приходить у світ. Однак маємо розуміти, що таке розділене в часі, але не в дусі святкування дає нам нагоду стати співучасниками свята Різдва у латинському обряді, ближче познайомитися зі звичаями наших сусідів. 
Нагода зустрітись випадає увечері 24 грудня – римо-католицька парафія  блаженного Івана Павла ІІ запрошує усіх на відкрите святкування Різдва за григоріанським календарем у приміщенні Українського католицького університету (вул. Хуторівка 35а).
Таке святкування у Льво­ві відбувається уже втрете. “Ми хочемо у широ­кому ко­лі наших друзів пережити Різдво так, як ми святкуємо його вдома і поділитися цим скарбом з іншими”, – розповідає отець Григорій Драус, парох парафії блаженного Івана-Павла ІІ у Львові.
Святкування розпоч­нуться 24 грудня о 20.00 Святвечором, під час якого освятять вертеп. “Ділячись  різдвяним хлібом (“оплатком”), ми будемо складати один одному найщиріші побажання, додає отець Григорій. – А з самого Вифлеєму буде принесений святий вогонь”. Також, співаючи колядки, усі учасники Римського Різдва зможуть власноруч виготовити різдвяні прикраси.
Опівночі розпочнеться різдвяна урочиста меса –Пастирка. Після якої, уже 25-го грудня, в родинній атмосфері усі учасники Римського Різдва будуть колядувати і  ділитися радістю пришестя Ісуса Христа у спільній “агапі” (християнській учті). Ще однією родзинкою цьогорічного святкування Різдва у Львові стане участь студентів з африканських країн, які навчаються у Львові. Вони будуть ділитися власними національними різдвяними традиціями.
“Запрошуємо усіх розділити з нами радість різдвяних свят, яка єднає усіх людей доброї волі в усьому світі”, – додає о. Григорій Драус. Про це повідомляє прес-служба УКУ.
Для охочих долучитися: контактна особа о. Григорій Драус, тел.:  097 51 70 642.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8111 / 1.53MB / SQL:{query_count}