“Правдива віра” заборонена

Книгу Митрополита Андрея в Росії назвали екстремістською

Наприкінці листопада 2013 року увагу громадськості привернув п. 2087 Федерального списку екстремістських матеріалів, що з’явився 4 жовтня. Це книга Митрополита Андрея Шептицького “Правдива віра” (Люблін, 1990), що увійшла до цього списку на підставі рішення Міщанського районного суду Москви від 14 березня 2013 року. 
Ця книга перебувала серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві, що проходив у рамках розслідування за ст. 282 КК. Згодом справу припинили через відсутність складу злочину, але процес визнання екстремістськими конфіскованих книг тривав.
Збірник під назвою “Правдива віра: пастир. Лист до вірних на Буковині” був написаний в 1900 році і перевиданий у польському місті Люблін в 1990-ому. Його можна визначити як катехизм, в якому Митрополит Андрей Шептицький, глава УГКЦ в 1900 – 1944 роках (на той час кандидат на беатифікацію), закликає українців підтримувати католицьку віру, повідомляє “Католицький оглядач”.
Журналісти сайту кажуть, що не мали змоги ознайомитися з книгою, однак немає підстав вважати, що тексти Митрополита Андрея можуть породжувати ненависть, пропагувати насильницькі дії. Понад те є очевидним, що твір більш ніж столітньої давності має насамперед історичну цінність. Пропаганду ж переваги католицтва над іншими конфесіями, що міститься в тексті, не можна розглядати як ознаку екстремізму, оскільки це суперечить і законодавству, і здоровому глузду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8663 / 1.53MB / SQL:{query_count}