Як сказати дитині про розлучення батьків?

“Так сталося, що я розлучаюся зі своїм чоловіком. Зараз готую документи. Наразі про це ще нічого не знає наш восьмирічний син. Як йому сказати про те, що мама і тато вже не житимуть разом, не знаю. Він так любить батька… Порадьте, будь ласка, як бути в такій ситуації, аби не травмувати психіку дитини?”

Марина Ільчишин, м. Львів


Олена Міндюк, дитячий психіатр, психотерапевт:
– Якого б віку не була дитина, про ситуацію, що склалася в сім’ї, розповісти треба. Мовчати не варто! Звісно, при цьому слід зважати на вік дитини – “своя правда” є в чотири роки, у вісім, навіть у десять-дванадцять. Тобто максимально до віку, на рівні сприйняття дитини, її належить повідомити про те, що відбувається в сім’ї. Коли ж батьки цього не зроблять, шила в мішку, як кажуть, не сховаєш… І тоді ваш син може дуже обуритися, в нього зникне довіра до батьків.
Якщо батьки мудрі, то завжди спілкуватимуться між собою та в усьому допомагатимуть своїй дитині. Завдання батька і матері, які розлучаються, – усіляко намагатися показати дитині, що вони її дуже люблять, а головне –  й далі залишаються для неї мамою і татом, просто відтепер не житимуть разом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7742 / 1.52MB / SQL:{query_count}