Чи можна тренуватися під час хвороби?

“У спортивний зал ходжу третій рік поспіль. Для мене вже стало звичкою двічі на тиждень по дві години бігати футбольним полем. Але цього тижня я занедужав – тримається висока температура, дуже болить горло. Дружина каже, щоб я на якийсь час відмовився від тренувань, бо це може зашкодити здоров’ю. Скажіть, чи справді під час хвороби варто відмовитися від тренувань?”

Максим Осінній, м. Львів


Іван Смолій, спортивний тренер:
– Інтенсивно займатися спортом (будь-яким) при нездужанні категорично заборонено! Як мінімум – це погіршить показники одужання, як максимум – ризикуєте отримати серйозні ускладнення на серце, оскільки той же вірус грипу спричиняє міокардит (запалення міокарда). Варто пам’ятати, що будь-яка застуда, навіть з легким перебігом, призводить до пригнічення анаболічних процесів у м’язах (утворення нових білків) і активує секрецію гормону кортизолу, який руйнує м’язи. 
Простіше кажучи, у розпал хвороби від спортивних тренувань жодного позитивного ефекту бути не може! Спортом не варто займатися доти, поки не зникнуть усі симптоми захворювання. Якщо недуга була важкою, утриматися від тренувань необхідно ще три-чотири дні – до повного відновлення сил.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7904 / 1.52MB / SQL:{query_count}