Програмісти піклуються про онкохворих дітей

Львівська ІТ-спільнота збирає кошти на необхідне обладнання для лікування страшної недуги

Лариса Олійник
Працівники львівських ІТ-компаній ще торік започаткували дуже гарну традицію – допомагати хворим дітям. Разом із благодійним фондом “Крила надії” вони організовують доброчинну акцію “ІТ Миколай 2013”, мета якої – збір коштів на необхідне медичне обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (так званої “чорнобильської” лікарні).
“Ідея допомогти онкохворим дітям виникла спонтанно. Обговоривши її з представниками інших компаній, ми звернулися до благодійного фонду “Крила надії”. Його директор постійно спілкується з головним лікарем “чорнобильської” лікарні. Вони складають список препаратів і обладнання, вкрай необхідного для лікування. На жаль, ресурси фонду обмежені, а потреби великі: від адресної допомоги, збору грошей на ліки до медичного обладнання. Самих же проектів щодо закупівлі медичного обладнання не так уже й багато, бо воно дороге. Тож ми вирішили долучитися до цієї справи усією ІТ-спі­ль­нотою Львова і придбати його”, – розповідає одна з організаторів акції Лариса Олійник.
Як результат, торік придбали для лікарні лазер для цитофлуориметра (приладу, який діагностує лейкози) за більш ніж 100 тисяч гривень. Акція набула поширення, і протягом 2013 року тривав Благодійний мистецький аукціон, під час якого зібрали кошти на апарат штучного дихання для дитячої реанімації вартістю 270 тисяч гривень.
“Цього року не виникало жодних сумнівів щодо того, чи варто проводити акцію “ІТ Миколай 2013”. Ми знову звернулися до благодійного фонду “Крила надії”, аби визначити, на що саме зараз потрібні гроші. Фонд разом із лікарнею постійно доповнюють “гарячий” список обладнання. Перші у ньому – два датчики для УЗД-сканерів для обстеження дітей з онкодіагнозами. Загальна сума чимала – 235 тисяч гривень, але я впевнена, що ми зможемо її зібрати”, – каже Лариса Олійник.
Акцію вже підтримали понад 20 львівських ІТ-компаній. В кожному офісі стоять скриньки для пожертв. Окрім цього, самі компанії організовують різноманітні благодійні вечірки, ярмарки, вечорниці, під час яких теж збирають гроші.
“Наша компанія ще минулого року дізналась про акцію “IT Миколай” із соціальних мереж, що було нескладно, адже люди охоче ділились інформа­цією, запрошували друзів у групи в соціальних мережах, подбали про скриньки у своїх офісах. Цього року ми знову долучились до акції та поставили скриньку для збору коштів на купівлю обладнання для онкохворих дітей. Рак – страшна хвороба, особливо коли йдеться про дітей. Дуже прикро, що лікарням бракує необхідного обладнання для того, аби рятувати життя. Дуже вдячна організаторам за чудову акцію – вони нагадали кожному, що допомагати легко”, – ділиться враженнями HR-координатор однієї з ІТ-компаній Мирослава Топілко. 
Крім них, до акції “ІТ Миколай 2013” долучилися майстри генд-мейду, які виставляють свої роботи на Благодійному мистецькому аукціоні в мережі Facebook. Усі кошти перекажуть на рахунок благодійної акції.
 Гроші збирають на два датчики для УЗ-сканерів:                     
1. Конвексний датчик Type 8801 Convex Transducer 3-5MHz для УЗ-сканера B&K Me­dical 2102 Hawk  (вартість – 115 тисяч гривень). 2. Лінійний датчик L12-5 Broadlend Linear Array Transducer для УЗ-сканера Philips HD 11XE Ultrasound System (вартість – 120 тисяч гривень). Загальна сума збору – 235 тисяч гривень. Обидва датчики потрібні для обстеження дітей з онкодіагнозами.
Конвексний для УЗ-ска­­нера B&K Medical – для пацієнтів гематології. Він дає можливість обстежувати внутрішні органи. Цей прилад був у лікарні, але вже вийшов з ладу. Лінійний для УЗ-ска­нера Philips – для онкохірургічних хворих. Він дає можливість обстежувати м’які тканини та лімфовузли. УЗД-апарат придбали без нього.
 Реквізити для подання допомоги:             
БФ “Крила надії”
ЦФ ПАТ “Кредо Банк”, м. Львів
МФО 325365
ЄДРПОУ 35620901
Рахунок 2600001336292.
БФ “Крила надії”
Західне 
ГРУ ПриватБанку, 
м. Львів
МФО 325321
ЄДРПОУ 35620901
Рахунок 26000060442841.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8445 / 1.56MB / SQL:{query_count}