Для догляду душевнохворих

Оформляючи допомогу на інваліда І або ІІ груп унаслідок психічного розладу, варто знати про нову форму довідки від лікарської комісії

У Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває більш ніж 37 тисяч неповносправних, що становить орієнтовно 5 відсотків населення міста, повідомляє прес-служба Львівської міськради. 
Ще наприкінці жовтня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, яким затверджена нова форма висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду інваліда I або II груп унаслідок психічного розладу для оформлення щомісячної грошової допомоги для догляду осіб, які проживають разом з інвалідом І або ІІ груп унаслідок психічного розладу. Тож допомогу необхідно переоформити! 
Допомогу надають діє­здатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з неповносправною людиною, доглядає її. Розмір допомоги розраховують як різницю між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців. Проте вона не може бути більшою, ніж мінімальна заробітна плата.
Для призначення такої грошової допомоги належить подати:
– заяву;
– документ, що посвідчує особу;
– довідку про склад сім’ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв’язків членів сім’ї;
– довідки про доходи кожного члена сім’ї;
– висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду інваліда I або II груп унаслідок психічного розладу (нова форма);
– довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної внаслідок розпаювання землі.
Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації (проживання) інваліда I або II груп унаслідок психічного розладу, але зареєстрована у іншому місці, знадобиться довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не отримує щомісячну грошову допомогу для догляду за місцем реєстрації. Допомогу для догляду призначають на шість місяців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8982 / 1.53MB / SQL:{query_count}