Єдність і сопричастя

Глави Східних католицьких церков зустрілися з Папою Римським

фото: медіаресурс УГКЦ
У четвер, 21 листопада, Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, взяв участь у спеціальній аудієнції Святішого Отця  для патріархів та верховних архиєпископів Східних католицьких церков, присвяченій становищу цих церков. 
“У ваших особах бачу ваші церкви і бажаю насамперед запевнити свою близькість і молитви за стадо, яке Господь Ісус довірив кожному з вас”, – цими словами Папа Франциск привітав присутніх глав церков. Святіший Отець зазначив, що вперше має нагоду провести таку зустріч і побажав, щоб Святий Дух “підказав, чого ми повинні навчитися та що впровадити у життя, аби вірно служити Господові, Його Церкві та всьому людству”.
Понтифік пригадав слова свого попередника Бенедикта XVI, якими той у Апостольському напоумленні Ecclesia in Medio Oriente описав постать глави Церкви: “Ви – чуйні сторожі сопричастя та слуги церковної єдності”, яка віднаходить свою повноту “в непохитній єдності з Єпископом Риму”, закоріненій у ecclesiastica communio (церковному сопричасті), отриманому після обрання. А включення через сопричастя до Христового Тіла повин­но сприяти усвідомленню обов’язку “зміцнювати єдність та солідарність”.
Вселенський Архиєрей представив критерії того, що є необхідним для вірогідності свідчення. Для цього слід завжди шукати “праведності, побожності, віри, любові, терпеливості, лагідності”. Це вимагає “поміркованого стилю життя за прикладом Христа”, як і “невтомної ревності та братньої і батьківської милосердної любові”, якої від глави Церкви чекають єпископи, священики та вірні, особливо коли живуть в умовах суспільного виключення.
“Маю на увазі насамперед, – сказав Святіший Отець, – наших священиків, потребуючих розуміння та підтримки, в тому числі й на особистому рівні. Вони мають право отримувати наш добрий приклад у речах, що стосуються Бога та кожної іншої церковної діяльності. Очікують від нас прозорості в управлінні майном та турботливого дбання про кожну потребу. А все те – у якнайпереконливішому застосуванні цієї синодальності, яка є характерною ознакою церков Сходу”, – наголосив Папа і побажав собі, патріархам та верховним архиєпископам Божої допомоги і опіки Богородиці, щоб змогти здійснити це покликання, попросивши молитися й за нього. 
Далі кожен глава однієї зі Східних католицьких церков представив стан очолюваної ним церковної спільноти. Додамо, що патріархи прибули до Ватикану на Пленарну асамблею Конгрегації Східних церков, яка відбулася 19 – 22 листопада. Тема зустрічі – “Східні католицькі церкви через 50 років після Другого Ватиканського собору”. Учасники нарад застановлялися над його цінною спадщиною в тому, що стосується християнського Сходу, її впливу на подальше вчення Церкви.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7661 / 1.54MB / SQL:{query_count}