Носії спадщини, історії та віри

Святіший Отець нагадав про пошану літніх людей

У народу, який “не поважає бабусь і дідусів”, немає майбутнього, зазначив на цьому тижні Папа Франциск, коментуючи історію біблійного Елеазара, “людини вже похилого віку “, який вибрав мученицьку смерть, щоб дати молоді свідчення віри в істинного Бога.
“Ми живемо в такий час, коли на людей похилого віку не зважають”, – із сумом та жалем мовив понтифік і нагадав, що саме старші особи є носіями історії, спадщини та віри. Папа порівняв їх з добрим старим вином, у якого є внутрішня сила і благородство. Дійсно, визнав Святіший Отець, старість може бути тягарем для оточення, але мудрість, яку вона несе зі собою, компенсує всі складнощі.
Вселенський Архиєрей згадав “багатьох літніх людей, що перебувають в домах пристарілих”, і закликав молитися за бабусь та дідусів, “які часто відіграють героїчну роль у передачі віри в часи переслідувань”. Понтифік нагадав про обов’язок дотримуватися Четвертої заповіді – “заповіді милосердя” та закликав ставитися зі співчуттям до наших предків, слухати і поважати їх.
“Старші люди – це скарб, – вважає Папа Франциск. – У Посланні до євреїв ідеться: пам’ятайте наставників ваших, які проповідували вам слово Боже, і дивлячись на завершення їхнього життя, наслідуйте їхню віру. Пам’ять про наших предків провадить нас до наслідування їх у вірі. 
Насправді ж бо дуже часто старість видається нам негарною, так? Це через хвороби та все інше. Але мудрість, яку мають наші діди, – це спадок, який ми повинні прийняти. Народ, що не береже своїх старих, народ, що не поважає літніх людей, не має майбутнього, тому що у нього немає пам’яті, – він сам позбавив себе пам’яті”. Інформує Радіо Ватикану.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8084 / 1.53MB / SQL:{query_count}