Церковний шлюб міцніший

Переважна більшість українців, яким уже сповнилося 16 років (84%), перебувають або перебували у офіційному шлюбі

При цьому 26% респондентів не реєстрували своїх стосунків у РАГСІ. Таїнство церковного шлюбу прийняла майже чверть молодят. Про це свідчать дані соцопитування компанії GfK Ukraine, повідомляє “Релігія в Україні”. 
Серед респондентів, які офіційно реєстрували свій шлюб у РАГСІ, 11% повідомили, що тепер розлучені. Серед українців, які перебували в цивільному шлюбі, частка розлучених становить 18%, а тих, що в церковному, – 6%. Цивільні шлюби є найбільш популярними в Києві, у Південному та Східному регіонах, а церковні – в Західному регіоні. 16% українців узагалі не вступали в шлюб. Серед вікової категорії 16 – 30 років таких 54%, серед категорії 30 – 49 років – 7%, а серед категорії від 50 років – тільки 2%.
“Незважаючи на те, що майже 80% українців називають себе християнами, церковному шлюбу віддає перевагу більшість населення лише на заході України. Відповідно, тут менше розлучених пар. Враховуючи негативне ставлення Церкви до розірвання шлюбу, можна припустити, що обвінчатися зважуються лише ті, хто найбільш упевнений в своїх почуттях”, – прокоментувала результати опитування Інна Волосевич, старший дослідник GfK Ukraine, відповідальний за соціально-політичні дослідження.
Дослідження проводила компанія GfK Ukraine 4 – 19 липня 2013 року. Загальна вибірка опитування становила 1000 респондентів у віці від 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання і розміром населеного пункту. Опитування проводили методом особистого інтерв’ю. Максимальна похибка – 3,1%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8240 / 1.53MB / SQL:{query_count}