Триває потужна магнітна буря

Вона може вплинути на самопочуття метеочутливих людей та осіб зі слабким здоров’ям

Магнітна буря спровокована викидом плазми на Сонці, свідчать дані Інституту прикладної геофізики Федеральної служби РФ з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища (Росгідромет) і Центру прогнозів космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA).
На думку вчених, причиною збурення став корональний викид маси – хмара плазми, викинута Сонцем, що змусило земну магнітосферу коливатися. За даними проекту “Тесіс” Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту Російської академії наук, пік магнітної бурі на Землі 9 жовтня припав на ніч і ранок. Втім, за прогнозом експертів, у четвер і п’ятницю, 10 та 11 жовтня, магнітосфера планети також буде збуреною. До вихідних усе нормалізується.
Фахівці прогнозували на 2013 рік найслабшу сонячну активність за останні сто років. Ще в середині XIX століття було встановлено, що рівень сонячної активності змінюється з періодом 11 років. Із початку спостережень зареєстрували 23 такі цикли. Тепер триває 24-й – найменш активний. В квітні цього року вчені NASA продемонстрували наочну модель магнітосфери Землі, яка захищає нашу планету від зайвого сонячного випромінювання. Дані були отримані з допомогою апарата, який з 1998 по 2002 роки перетинав кордон магнітосфери 17 разів. Фахівці встановили, що під час руху Земля ніби виставляє перед собою хвилю і цим “щитом” відштовхує сонячні часточки, повідомляють “Коментарі”.
Перевищення норми геомагнітних збурень може вплинути на самопочуття метеочутливих людей та осіб зі слабким здоров’ям. Магнітні бурі нерідко супроводжуються мігренню, болем голови, прискореним серцебиттям, безсонням, поганим самопочуттям, зниженим життєвим тонусом, перепадами тиску та погіршенням емоційного стану. Вчені пов’язують це з тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровотік і настає кисневе голодування тканин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8392 / 1.53MB / SQL:{query_count}