Міста-привиди

Прип’ять, Централія, Балестріно, Сан Жі, Хасіма, Вароша – Топ-6 місць на Землі, де ніхто не живе

фото: newecolife.com.ua
Живучи у жвавому Львові, важко уявити, що є міста з порожніми вулицями, будинками, дорогами. Там не те, що не побачиш натовпу чи тисняви, там і людей фактично немає. Є безліч причин, через що міста порожніють, зокрема на це впливають природні і техногенні катастрофи, спад економіки, війни. Не усі ці міста безлюдні, на деякі об’єкти цілком реально потрапити завдяки екскурсійним турам. 

Прип’ять, Україна

Покинуте місто в зоні радіаційного забруднення. До аварії на Чорнобильській АЕС, яка трапилась у 1986 році, населення міста становило 47,5 тис. чоловік. На території Прип’яті все залишилося ціле, оскільки людей евакуйовували дуже швидко. Зараз там проводять екскурсії (вартість приблизно 100 доларів), хоча радіаційний фон залишається підвищеним.

Централія, Пенсільванія, США

фото: newecolife.com.ua 
Централія була заснована в 1841 році. Жили в ній в основному шахтарі. Більше 100 років тут вирувало життя, а потім поклади вугілля під містом несподівано загорілися. Спроби погасити вогонь не були успішними. Чадний газ, що висів над районом, робив проживання в Централії дуже некомфортним, почастішали отруєння. Тривогу забили, коли на бензоколонках став загорятися бензин, а місто почало провалюватися під землю. Як пише “Екоблог”, гасити підземну пожежу в маленькому місті економічно не вигідно, дешевше всіх переселити. Відтак чисельність жителів зменшилася з 1000 осіб (1981 рік) до 12 осіб (2005 рік), з 2007 року постійно проживає дев’ятеро осіб.

Балестріно, Італія

фото: newecolife.com.ua
Містечко знаходиться у провінції Савона. Його історія почалася в ХI столітті. Проживали в Балестріно здебільшого фермери, які вирощували оливки. Наприкінці XIX століття на північно-західному узбережжі Італії були численні землетруси. Сейсмічна активність змусила жителів міста покинути його. Останні 400 чоловік були виселені звідси в 1953 році. З тих пір Балестріно стояло незайманим, але нині його починають перебудовувати.

Сан Жі, Тайвань

фото: newecolife.com.ua
Це легендарне місто, будинки якого у вигляді НЛО почали будувати в 1978 році. Незвичайний комплекс замислювався як курорт для американських військово­службовців. Але будівництво курорту довелося зупинити в 1980 році. За однією версією, це сталося через фінансову неспроможність проекту. За іншою – внаслідок численних нещасних випадків на будівництві. Навколишні жителі вірять, що там живуть привиди тих, хто загинув під час будівництва. Так чи інакше, а “інопланетний” курорт виявився покинутим, перетворившись на містичне місто-привид.

Хасіма, Японія

фото: newecolife.com.ua 
Острів Хасіма – один з 505 безлюдних островів префектури Нагасакі, розташований за 19 км на південний захід від центру міста Нагасакі. Його історія почалася в 1890 році, коли компанія Mitsubishi почала добувати там вугілля з дна моря. Роботи вимагали значних трудових затрат, і острів почав заселятися. У 1960 році населення Хасіми становило 5267 жителів. Це було найбільш густонаселене місце на планеті Земля. Однак через десяток років на зміну вугіллю прийшла нафта, і вугільні родовища почали закриватися. У 1974 році Mitsubishi була вимушена оголосити про закриття родовища. Сьогодні Хасіма відома своїми покинутими залізнобетонними будівлями і стіною, що оточує їх від моря. Подорожі до цього острова були заборонені, проте останнім часом відкриті екскурсії.

Вароша, Кіпр

фото: newecolife.com.ua
Вароша – квартал у місті Фамагуста на Кіпрі. Не так давно це було звичайним приморським курортом. Однак у 1974 році його окупували турки. Місцеві жителі покинули Варошу в надії повернутися після врегулювання конфлікту. Однак ця проблема досі не вирішена, і місто залишається порожнім. Фешенебельні готелі занепадають, на покинутому узбережжі розплодилися морські черепахи, котрі занесені до Червоної книги. Місто обнесене колючим дротом і входити туди дозволяється тільки персоналу ООН.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.57MB / SQL:{query_count}