Виведіть дитя гуляти, аби не сиділо в хаті

Щоб ваша дитина не просиділа все літо вдома перед телевізором, треба організувати їй цікаве дозвілля

Влітку зовсім не хочеться сидіти у задушливих квартирах чи офісах. Мабуть, тому саме на цей час припадає більшість відпусток. Молодих батьків дуже часто цікавить питання: як розважити свого синочка чи донечку, аби було добре і їм, і батькам.
Звісно, найпростіше рішення – поїхати на море. Можна ще відправити дитину до бабусі в село чи в літній табір, де вона зможе знайти собі нових друзів. Але навіть якщо син чи донька ще не досягли відповідного віку, аби розлучатися з батьками на довгий час, чи якщо просто немає можливості виїхати за межі міста, це не означає, що літо втрачено. У нашому місті функціонують різноманітні дитячі розважальні центри, аквапарк, театри і кінотеатри. У багатьох кафе та ресторанах є дитяче меню, тож навіть після прогулянки парком чи містом можна запропонувати дитині щось смачненьке.

Час для батьків 

Іноді мамі з татом хочеться побути удвох, пообідати разом чи походити по магазинах. Щоб дитина не сумувала, її можна відвести в один із численних розважальних центрів. Такі міні-садочки передбачені у великих торгових центрах, тож батьки зможуть зустрітися з друзями та відпочити. Син чи донька також гарно проведе час, адже буде знайомитися та бавитися з ровесниками.
“У навчально-розва­жальному дитячому центрі є лабіринти, будиночки та інші різноманітні забавки для дітей. Тут можна відсвяткувати день народження чи просто прийти побавитися, коли на дворі негода. Зараз нас відвідує не дуже багато малюків, адже в теплі сонячні дні батькам хочеться, аби діти проводили час на вільному повітрі”, – розповідає Руслана Харчук, адміністратор дитячого розважального центру.
Найкращою розвагою для сина чи доньки є провести час серед однолітків. Адже з новими приятелями малюку цікаво не лише бавитися, а й спілкуватися, розповідати про себе
На думку деяких психологів, часто залишати сина чи доньку самих у дитячих центрах не варто. Краще, якщо до ігор долучаться мама з татом, а також інші малюки. Це ще один варіант весело провести час разом.

Відпочити під час сеансів

Влітку, коли на вулиці спека, не варто сидіти з малюком вдома. Краще піти з ним у театр чи кіно. Казочки, які показують на виставах, зазвичай мають розважально-пізнавальний характер. Тому дитина матиме змогу не тільки відпочити та отримати позитивні емоції, а й навчитися чогось корисного. Також можна сходити в кіно, аби подивитися мультфільм чи сімейну комедію. Після перегляду варто обговорити фільм чи виставу, аби розказати про свої враження від побаченого. 
“У спекотні дні ми з синочком часто ховаємося від сонця у залах кінотеатру. Він дивиться мультики у прохолодному приміщенні, а я просто відпочиваю від прогулянок. Якщо купую малому поп-корн чи якісь солодощі, то його щастю немає меж (навіть якщо фільм не дуже цікавий)”, – розповідає Іванна Боровська.

На свіжому повітрі

Якщо ж батьки хочуть, аби їхня дитина більше часу була на свіжому повітрі, не проблема. Можна піти у парк, де є різноманітні гойдалки, драбинки, гірки та пісочниці. Якщо ж синочку чи доньці набридне гратися там, мама з татом могли б вигадати якусь цікаву гру чи навіть квест. Якщо мама вирішила просто прогулятися центром міста чи парком разом із подругою, варто знайти малюкові компанію ровесників, адже дорослі розмови швидко надокучають і дитина втрачає цікавість до прогулянки. 
Більшість батьків вважає, що найкращою розвагою для сина чи доньки є провести час серед однолітків. І це дійсно так, адже з новими приятелями малюку цікаво не лише бавитися, а й спілкуватися, розповідати про себе, свої захоплення, вигадувати різноманітні ігри.
Часто залишати сина чи доньку самих у дитячих центрах не варто. Краще, якщо до ігор долучаться мама з татом, а також інші малюки
“Найчастіше ми з дитиною гуляємо в парку: тут і свіже повітря, і дитячий майданчик. Я купую собі журнал та сиджу на лавочці, поки мій бешкетник розважається. Після кожної такої прогулянки у синочка з’являється багато друзів. Потім вдома він розповідає нам з чоловіком цікаві історії. Забрати сина додому просто неможливо! Ми завжди практично відтягуємо його від гірки, обіцяючи повернутися завтра”,  – говорить Оксана Хрущ.
Варіантів проведення часу разом є безліч. Головне – бажання знайти спосіб розважитися у місті.

Хвилинка на ігри з дитиною
Йдучи на дитячий майданчик, у магазин чи гуляючи парком разом із дітьми, можна зіграти у захопливі ігри, які розвивають творчі здібності.
Саме ігри – найкращий варіант проведення часу та сприймання нового. Через ігри малюки знайомляться з навколишнім світом, адаптуються до нього. Окрім цього, ігри активізують розумову діяльність, розвивають смак, відчуття кольору, уяву. Пропонуємо декілька варіантів ігрових занять із синочком чи донечкою. 

Скажи навпаки

Ця гра розвиває дитячу уяву. Назвіть слово, а синочку чи донечці запропонуйте знайти до нього відповідник із протилежним значенням. Наприклад: довгий – короткий, білий – чорний. Можна пропонувати різні пари слів, залежно від віку дитини: чистий – брудний, важкий – легкий, високий – низький, мокрий – сухий, близько – далеко, старий – новий, добро – зло, день – ніч і т.д.

Що було раніше

Назвіть дитині різноманітні явища природи, предмети, рослини, тварини, а їй запропонуйте подумати, ким або чим вони були раніше. Наприклад, метелик був гусеницею, курча – яйцем, стіл – деревом, квітка – насінням, дощ – хмарою, перед літом була весна. Добре зазначати про можливість кількох варіантів відповіді: наприклад, пальто могло бути шкірою, тканиною тощо.

Вгадай, хто я

Ця гра розвиває творчі здібності дитини. Зобразіть з допомогою міміки, звуків, рухів, наприклад, поїзд. Запитайте у дитини: “Хто я?”. Вона має вгадати. Показувати можна все, що хочете (кішку, мавпочку, балерину, машину). Це залежить від досвіду вашої дитини. Якщо синочок чи донечка швидко відгадуватимуть, можна грати з ними по черзі. Якщо зробити гру складнішою, в неї можна буде грати і в старшому віці.

Знайди такий самий колір

Гра вчить дитину розпізнавати кольори. Оберіть певний колір і попросіть синочка чи донечку знайти такий самий у всьому, що їх оточує: на вулиці, вдома, в одязі тощо. Наприклад, зелений – листочки дерев, трава, машина, магазин.

Солодкі парочки

Гра добре розвиває пам’ять. Ви маєте називати дитині кілька слів (почати краще з 5-6), пов’язуючи кожне в пару з іншим. Наприклад, такі пари: хлопчик – машинка, стіл – стілець, ноги – капці тощо. Дитина має запам’ятовувати друге слово з кожної пари. Потім кажіть перше слово з кожної пари і просіть дитину згадати відповідне. Завдання можна ускладнювати, збільшуючи поступово кількість пар та вибираючи слова з віддаленими смисловими зв’язками.

Порахуємо всіх

Загадайте якийсь предмет чи частину тіла та, гуляючи, шукайте їх і рахуйте. Наприклад, можна лічити всіх людей, у яких є окуляри (або сумка, головний убір тощо). Можна шукати і рахувати машини одного кольору або дерева зі скрученими стовбурами. Проявіть фантазію! Удома можна гортати книги, відзначаючи на сторінках всіх тварин або усміхнених персонажів. У такому разі обирайте книги з картинками, на яких багато деталей. Ще один варіант цієї гри – подивитися навколо і знайти предмети, у яких є коло, квадрат, трикутник тощо.

Добре чи погано

Разом із дитиною придумайте, про що ви поговорите – про якусь подію або явище природи. Наприклад, йде дощ. Що в цьому хорошого? Рослини отримують вологу. Не треба поливати город. Можна пройтися у чоботях по калюжах. Не треба мити машину. Можна побачити веселку. Можна помитися самому під літнім дощем. Після дощу виростуть гриби. Коли всі хороші варіанти вичерпані, переходьте до пошуку поганих. Йде дощ. Не вдасться погуляти. Занадто мокро і холодно. Можуть бути повені. Коли дощ йде занадто довго, на полях пропадає урожай. Можна застудитися. Тварини ховаються, бо їм холодно.  Ця гра вчить оцінювати події з різних ракурсів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7817 / 1.61MB / SQL:{query_count}