Провести канікули на роботі? А чом би й ні!

Щоліта наші студенти знаходять сезонну роботу як в Україні, так і за її межами. Найчастіше працюють офіціантами, кур’єрами, аніматорами і операторами кол-центрів

Коли настає найтепліша пора року, студенти починають шукати собі якесь заняття. Хтось віддає перевагу активному відпочинку, виїздам на природу, а хтось використовує вільний час для покращення фінансового становища. Такі молоді люди йдуть на різні роботи, аби довести собі та батькам, що вони вже дорослі, самостійні.
Та насправді сезонні роботи нечасто пов’язані з майбутніми професіями, адже доводиться працювати переважно в сфері обслуговування. Найприбутковіша робота в офіціантів: на чайових можна заробити до тисячі гривень на день. Найпростіша у промоутерів: роздаючи листівки, можна мати від 15 до 20 гривень за годину. Графік доволі зручний – від трьох до п’яти годин на день. На дегустаціях продуктів, які організовують у торгових центрах, оплата праці вища – до 23 гривень за годину. 

Аби не байдикувати

Літній період не завжди буває веселим, сповненим розваг та яскравих вражень. Майже половину теплих днів студенти проводять удома за комп’ютером або перед телевізором. Тож однією з головних причин, через які молоді люди вирішують шукати роботу, є бажання чимось себе зайняти. 
“Нічого не робити з часом набридає. Цього літа вирішив все кардинально змінити. Сезонна робота, окрім того що приносить непогане доповнення до мого бюджету, займає більшість часу, який би просидів удома, – розповідає Богдан Чаплик, студент другого курсу Національного університету “Львівська політехніка”. – Обираючи місце праці, довго не думав. Після закінчення першого курсу йти на роботу за фахом навряд чи зміг би, тож вибір був невеликий. У місцевий “Макдональдс” заходив часто. Якось касир запропонував мені попрацювати. Подав резюме і вже через тиждень став працівником свого улюбленого закладу”.
Більшість студентів, які працюють у закладах харчування, кажуть, що там дуже цікаво: щодня знайомишся з новими людьми, не сидиш на одному місці. Однак праця досить важка, оскільки майже не залишає вільного часу, потребує зосередженості та уваги.

А як же розваги?

Напевно усім хочеться влітку поніжитися на пляжі, скупатися в озері чи поплавати в морі. Кожен надіється, що теперішнє літо буде яскравішим, аніж торішнє, і намагається все для цього зробити. Наші студенти – не виняток: їм також хочеться спати до обіду та гуляти цілими днями.
“З одного боку, важко, коли знаєш що всі твої друзі гуляють до ночі, а тобі вранці на роботу. Але коли отримуєш зарплату – це справді кайф!” – ділиться враженнями Оксана Гунц, студентка факультету економіки і менеджменту Національного університету “Львівська політехніка”. Дівчина обрала роботу в кол-центрі. Доводиться цілий день сидіти на одному місці та обдзвонювати абонентів. Такий режим нелегкий, зате непоганий заробіток. 
“Пішла на цю роботу через те, що знала: цього літа не матиму змоги поїхати на відпочинок. А знову змарнувати всі канікули на сон та розваги також не вихід”. Дівчині так сподобалося бути фінансово незалежною від батьків, що вона не планує кидати цієї роботи восени – суміщатиме її з навчанням. 

За кордоном заробіток більший

Не секрет, що зарплати в нашій країні не надто великі, тому студенти, в яких головною метою є добрий заробіток улітку і бажання побачити світ, обирають роботу за межами рідної землі. Існує багато цікавих програм для молодих людей, що бажають попрацювати влітку за кордоном. Найчастіше вони виїжджають у США, Канаду, Мексику та Грецію. В Україні такі програми працюють з 90-х, і щороку лише в Америку вирушає близько 10 тисяч студентів. Цікаво, що майже 10%  із них вирішують залишитись там.
Поїхати на роботу за кордон не так уже й важко і коштує це не надто дорого. До прикладу, поїздка в США обійдеться студентові до двох тисяч доларів, у Європу – наполовину дешевше. Тому вона стає щораз популярнішою. Найчастіше молодь обирає стару програму Work and travel і їде до США.
“Я вирішив поїхати до Америки з метою краще вивчити англійську, побачити світ, пожити в іншому суспільстві, подивитись на традиції і, звичайно, трішки заробити”, – розповідає Олександр Ільясевич, студент другого курсу факультету журналістики Львівського університету ім. І. Франка.
Та заробіток студента, що працює на одній роботі, малий – доведеться шукати додатковий. На харчування і проживання знадобиться  майже 120 доларів на тиждень, а термін перебування в країні становить 11-12 тижнів (за програмою). Тож якщо студент контролюватиме свої видатки та сумлінно виконуватиме робочі обов’язки, зможе не лише повернути витрачені на програму кошти, а й трохи заробити.
За останні десять років щораз більшої популярності серед студентів набуває робота в Єгипті та Туреччині. У цих теплих країнах молоді люди можуть не лише заробити, але й непогано відпочити, працюючи в курортних містечках аніматорами на пляжах чи на дискотеках. Контракт укладають на три-чотири місяці, сума зарплати – від чотирьох тисяч гривень.

 До теми                                            
Ким працювати на відпочинку:
Аніматор. Найчастіше аніматори потрібні в готелі. Ця робота чудово підходить відкритим людям, які люблять постійно перебувати в центрі уваги і розважати публіку. Суть її полягає у тому, щоб не давати нудьгувати відпочивальникам. Аніматор повинен творчо підходити до своєї справи.
Вожатий у таборі. Найчастіше для цього обирають студентів, які навчаються в педагогічних вишах. На цій роботі необхідно вміти знаходити спільну мову з дітьми, котрі відпочивають у таборі. Позитивний момент полягає у тому, що вожаті, як і діти, постійно перебувають на свіжому повітрі. 
Інструктор із серфінгу. Для цього треба мати відповідні знання і кваліфікацію. Робота дозволить увесь час насолоджуватися морем, але при цьому пов’язана з небезпекою травмування.
Фотограф на пляжі. Дасть змогу постійно спілкуватися з людьми. Але при цьому важливо врахувати, що весь час необхідно перебувати на сонці.
Робота на круїзному лайнері. У цьому випадку можна побачити різні країни, дізнатися чимало нового. Та необхідно бути свідомим того, що доведеться багато працювати на судні.
Поради при працевлаштуванні влітку:
– Необхідно зібрати інформацію про саму фірму, прочитати відгуки в інтернеті тих, хто вже у ній працював.
– Обов’язково укласти трудовий договір, аби мати гарантію оплати праці.
– Дізнатися про свої права та обов’язки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8057 / 1.59MB / SQL:{query_count}