Вступна кампанія – 2013 перетнула екватор

Абітурієнти мають два тижні для подання документів до вишів

фото: Андрій Польовий
На відміну від минулого року вступна кампанія – 2013 більш спокійна. Станом на п’ятницю, 12 липня, у вищих навчальних закладах України зареєстровано більш як мільйон заяв від майже чотирьохсот тисяч абітурієнтів. Третина з них реєструє вступні документи через інтернет. 
Традиційно до десятки вишів, найбільш популярних серед вступників, входять львівські: на четвертому місці Національний університет ім. І.Франка, за ним – Національний університет "Львівська політехніка". 

Ситуація у Франковому виші

До Львівського національного університету вже подали 22,5 тисячі заяв. Зі слів відповідального секретаря приймальної комісії Олега Бовгири, найбільш популярними напрямками серед вступників є туризм, географія, англійська мова та література, англо-український переклад, правознавство, прикладна математика, інформатика, системний аналіз та комп’ютерні науки. 
"Найбільше навантаження на приймальну комісію було цього вівторка, 9 липня. В цей день ми зареєстрували 2,2 тисячі паперових заяв. Зараз кількість охочих подати документи пішла на спад – щодня реєструємо до півтори тисячі абітурієнтів і з кожним днем їх меншає", – каже Олег Бовгира. Частина вступників, які подали заяви у електронному вигляді, приходять до приймальної комісії, аби ще раз подати документи та вказати додаткові бали чи звернути увагу на наявність золотої медалі. 
"На початку вступної кампанії половина абітурієнтів подавали свої заяви через інтернет. Тепер більшість приносить їх особисто. Тішить те, що проблем з Єдиною державною електронною базою з питань освіти цього року немає, тож можемо безперешкодно реєструвати усіх, хто хоче вчитися", – запевняє Олег Бовгира.

До Львівської політехніки – з пільгами

У Національному університеті "Львівська політехніка" ситуація схожа. Станом на п’ятницю, 12 липня, до цього вишу подали 21,7 тисячі заяв. Найбільше вступників зареєстрували також у вівторок, 9 липня.
 До теми                                         
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник пропонує анулювати роботи абітурієнтів, викритих на списуванні під час зовнішнього незалежного оцінювання, і не допускати їх до повторного тестування в наступні два роки.
Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк підтримує цю ідею. З її слів, загалом по Україні 525 абітурієнтів позбавили права проходження ЗНО за те, що намагалися списати. У трьох областях, які входять до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, вигнали 69 осіб. Це доволі високі показники, що потребують відповідного реагування.
"Разом із електронними заявами цього дня приймальна комісія розглянула більш ніж три тисячі пакетів вступних документів. Через це майбутнім студентам доводилося стояти годинами в черзі. Чому саме цей день обрали абітурієнти, важко сказати", – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Олег Давидчак. 
Він вважає, що подання електронних заяв суттєво допомагає зменшити навантаження на приймальну комісію. Майже 30% усіх документів подали саме через всесвітню мережу. Найпопулярнішими напрямками є комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія, програмна інженерія, туризм. Незважаючи на зменшення попиту на українському ринку на економістів та юристів, вступники й далі подають документи на правознавство, міжнародну економіку, економіку і підприємництво, фінанси і аудит, облік і аудит. 
Частина вступників, які подали заяви у електронному вигляді, приходять до приймальної комісії, аби ще раз подати документи та вказати додаткові бали чи звернути увагу на наявність золотої медалі
 "Варто зазначити, що цього року збільшилася кількість пільговиків. Якщо торік в цей час ми мали 250 пільгових заяв, то цього року той показник становить 600. Це переважно діти-інваліди та діти, батьки яких більш ніж 15 років працюють на шахтах", – пояснює Олег Давидчак.  Треба сказати, що кількість абітурієнтів, які мають право на пільговий вступ, становить не більш ніж 25% від кількості державних місць. 

Підсумки тестувань

З кожним роком щораз більше неповносправних, які беруть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні та подають документи до вишів. "Незважаючи на те, що особи з обмеженими фізичними можливостями можуть складати вступні іспити, вони обирають тести ЗНО. Для них ми формуємо спеціальні аудиторії на першому поверсі в приміщеннях, обладнаних пандусами", – каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. 
Цього тижня закінчилася додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання, до 16 липня абітурієнти зможуть отримати свої результати. Ще розглядаємо апеляційні заяви. "Вступники, які подали апеляції, повинні дочекатися оновлених результатів. Адже й цього року були випадки підвищення кількості балів, хоча більшість із них просто підтверджували свій попередній результат. Бувають випадки і зниження результатів. Після розгляду заяви апеляційною комісією абітурієнт отримує свої результати з поясненнями щодо кожної помилки", – веде далі Лариса Середяк. 
Загалом цьогорічне тестування пройшло спокійно, без ексцесів. Перевірки вступників металошукачами дали результат, адже в такий спосіб у них знаходили найрізноманітніші засоби зв’язку.
"Тих, хто скаржиться на процедуру проведення ЗНО, не меншає – громадських спостерігачів на тестуваннях не так багато. Хочеться наголосити, що кожен може зареєструватися спостерігачем і на власні очі побачити всю процедуру проведення та перевірки тестів. Щороку очікуємо охочих і від батьківських комітетів, і від організацій, які мають освітній напрям, аби показати – для всіх створені однакові умови", – стверджує директор ЛРЦОЯО.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7844 / 1.58MB / SQL:{query_count}