Як позбутися хрону

Нерідко хрін на городній ділянці перетворюється на злісний бур’ян

Із будь-якої частини кореневища, залишеної в ґрунті, наступного року виростає нова рослина. Тож переорювання ґрунту призводить до непомірного його розмноження. Іноді для знищення хрону використовують метод виснаження: лопатою на глибині 10 см підрізають кожен кущ. І коли він знову почне проростати, скошують листя. Робити це доведеться кілька разів!
При викопуванні кореневищ садовими вилами потрібно вручну ретельно вибирати всі дрібні корінці. Менш трудомісткий спосіб: листя зрізати разом із кореневою шийкою, а місце зрізу присипати кухонною сіллю або селітрою. Можна зрізати листя і накрити кущ на ціле літо шматками руберойду, бляхи чи фанери. Хрін, попри свою “живучість”, без світла рости не може і відмирає.
Якщо ж нічого не допомагає, фахівець із захисту рослин Микола Бобров радить скористатися гербіцидами на основі гліфосату. Тільки застосовувати їх потрібно правильно. Часто використовують для цього препарат “Ураган”. Однак не слід ним робити “ін’єкції” хронові. Він всмоктується у рослину через листя та стебла, тому їх не треба скошувати. Препарат проникає в рослину впродовж 2-3 годин і легко переміщується по ній, припиняючи ріст.
Видимі симптоми проявляються через 7-10 днів, а через 2-3 тижні (залежно від погодних умов та фізіологічного стану рослин) можна цілком позбутися хрону. Застосовувати “Ураган” радять з весни до пізньої осені, коли листя ще зелене. Але до цього препарату більш чутливі злакові бур’яни, як-от пирій, аніж широколисті.
Тому краще використовувати “Раундап” або “Гліфоган”, які через листя проникають у корінь рослини. Дія цих препаратів помітна вже через 7-14 днів – проявляється пожовтінням та засиханням бур’янів. Препарат краще засвоюється, якщо в рослин добре розвинена листяна поверхня і відбувається активний сокорух. Застосовуючи ці засоби, захистіть від них культурні рослини і пильнуйте, аби оброблені не торкалися культурних.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7595 / 1.53MB / SQL:{query_count}