Буряк просить допомоги

Борщові буряки більше, ніж інші культури, чутливі до нестачі елементів живлення

Борщовий або столовий буряк є однією з обов’язкових культур на наших грядках. Однак можна помітити, що не завжди його посіви виглядають так, як би нам цього хотілося: листя дрібне, вкривається плямами, сох­не, кучерявиться.
Це й не дивно, адже такі буряки більше, ніж інші культури, чутливі до нестачі елементів живлення. За забарвленням їх листя можна навіть визначити родючість ґрунту. У початковий період при посиленому рості вегетативної маси буряки найбільш активно поглинають азот. При його нестачі пригнічується ріст рослин, листя дрібнішає, кінчики його жовтіють. Пожовтіння (хлороз) молодого листя спостерігається й при нестачі в ґрунті заліза.
При дефіциті фосфору листя тьмяне, темно-зеленого кольору, потім червоніє. Коли ж замало калію, поступово стає темно-червоним, а при сильному калійному голодуванні біліє і засихає. Передчасне почервоніння листя буває і при нестачі в ґрунті магнію та марганцю, а також на кислих ґрунтах. При цьому листя також недорозвинуте, може мати навіть синьо-фіолетове забарвлення. В такому випадку ґрунт потрібно вапнувати. Робити це краще восени, позаяк при свіжому вапнуванні блокується поглинання рослинами бору. При нестачі вологи листя буряків також дрібнішає і набуває буро-фіолетового відтінку.
При сповільненому рості буряків та неприродному забарвленні листя рослини підживлюють мінеральними добривами (1-2 г азоту, 2-4 г фосфору, 3-4 г калію у діючій речовині на 1 м кв.) або гноївкою (1:10), пташиним послідом (1:20), коров’яком (1:5), витрачаючи 1 л розчину на 1 погонний метр рядка. В першій половині вегетаційного періоду буряки потребують більше азоту (краще натрієвої селітри), а в другій – калію (хлористого калію). Фосфор (суперфосфат, амофос) потрібен у рівній кількості впродовж усієї вегетації.
Ще краще підживлювати буряки комплексними добривами, які містять азот і мікроелементи. Проте слід мати на увазі, що підживлення азотом наприкінці липня – початку серпня призведе до накопичення (у півтора рази більше) нітратів. Зменшити їх кількість можна з допомогою калійних добрив, внесених у другій половині вегетації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7688 / 1.54MB / SQL:{query_count}