ЗНО–2013: час подавати апеляції

Вступники, які не згодні з результатами тестування, впродовж трьох днів можуть їх оскаржити

ipress.ua
Цього тижня Українсь­кий центр оцінювання якості освіти розпочав оголошен­ня ре­зультатів зовнішнього незалежного оцінювання. У вівторок, 18 червня, абітурієнти дізналися свої результати з хімії. Найближчими днями будуть оголошуватися результати зовнішнього оцінювання і з інших тестових предметів.
Вступники, які не згодні з результатом та мають певні зауваження, можуть подати апеляцію й оскаржити бали. Для цього у них є лише три дні з моменту оприлюднення оцін­ки на їх інформаційній сторінці УЦОЯО. “Апеляцію можна подавати у двох випадках: якщо ви не згодні з результатами тестування або якщо була порушена процедура проведення ЗНО”, – розповідає директор Львівського РЦОЯО Лариса Середяк. 

Як подати апеляцію на результат тестування

Якщо абітурієнт не згодний із балами, які він отримав, упродовж трьох днів піс­ля оголошення результатів з конкретного предмету він має право подати апеляцію. У такому випадку експерти перевірятимуть, чи об’єктивно екзаменатори оцінили відкриту відповідь та чи правильно комп’ютер порахував бали під час автоматичної обробки бланків. За результатами таких звернень оцінка абітурієнта може бути перерахована та або підвищена, або знижена, або залишитися без змін.
Апеляційна заява на результати ЗНО подається пи­­сь­мово на ім’я директора Ук­­раїнського центру оцінюван­ня якості освіти (УЦОЯО) Ірини Зайцевої. У ній потрібно зазначити такі дані:
– прізвище, ім’я, по батькові;
– адреса проживання, номер телефону (у разі наявності);
– паспортні дані (для осіб, яким на час завершення реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні не виповнилося 16 років, – дані свідоцтва про народження);
– предмет оцінювання;
– номер сертифіката з предмета тестування, на результат якого подається апеляція.
Апеляційні заяви можна принести особисто до Українського чи регіонального ЦОЯО або надіслати поштою. Якщо ви обираєте останній варіант, дата подання визначається за штемпелем відправлення на поштовому конверті.
Апеляційна комісія зобов’язана розглянути звернення упродовж 10 днів з дня його подачі
“Якщо абітурієнт має претензії до об’єктивності оцінки власного висловлювання чи завдання з відкритою відповіддю, в апеляції можна попросити про предметну перевірку. Або одразу ж провести обидві: і технічну (перерахунок тестів), і предметну”, – говорить Лариса Середяк.
Абітурієнт має право особисто захищати або відстоювати власні висловлювання чи завдання з відкритою відповіддю на засіданнях апеляційної комісії. 

Як подати апеляцію на порушення процедури ЗНО

Ще однією підставою для подання апеляції є порушення процедури проведення тестування. Це може бути, наприклад, безпідставне відволікання персоналом учасників від роботи над тестами, порушення іншими учасниками процедури ЗНО, що можуть вплинути на якість виконання завдань, незадовільні санітарно-гігієнічні умови в аудиторії.
Минулорічна абітурієнтка Софія Стечак стала автором однієї з таких апеляцій, пише Освіта.ua. Дівчина писала тест з англійської мови. За 15 хвилин до закінчення відведеного часу вчитель забрала тестовий зошит, тому Софія не встигла перенести відповіді із чернетки на бланк відповідей. На засіданні апеляційної комісії вчитель підтвердила різницю в часі на годинниках, і школярці дозволили складати іноземну вдруге під час додаткової сесії.
Апеляція щодо порушення процедури проведення тестування подається учасником тестування письмово на ім’я голови регламентної комісії відповідного РЦОЯО через відповідального за пункт тестування до моменту виходу заявника з пункту. У заяві мають бути вказані такі дані:
– прізвище, ім’я, по батькові заявника;
– адреса проживання, номер телефону (у разі наявності);
– паспортні дані (для осіб, яким на час завершення реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні не виповнилося 16 років, – дані свідоцтва про народження);
– предмет оцінювання;
– пункт тестування;
– номер аудиторії тестування, в якій, на думку учасника, відбулося порушення процедури проведення ЗНО;
– опис самого порушення.
Якщо порушення проце­дури все ж було, заявнику на­дається право взяти участь у додатковій сесії. Апеляцій­на комісія зобов’язана розгля­нути звернення впродовж 10 днів від дня подачі. Варто пам’ятати, що на час перевірки тесту результат з предмета, на який подали апеляцію, заморожується. Абітурієнт не може подавати документи до вищу, якщо предмет, результати з якого розглядають, є обов’язковим для вступу на обраний напрямок.

Коли чекати результатів?

Офіційне оголошення резуль­татів зовнішнього оцінювання з усіх тестових предметів відбудеться з 18 червня до 7 липня, повідом­ляє Освіта.ua. Найдовше визначатимуть результати ЗНО з української мови і літератури – близько 20 днів. На результати з математики, історії України та англійської мови слід чекати через 15 днів після проведення тестів. Результати з інших предметів визначать упродовж 10 днів.
Офіційне оголошення резуль­татів зовнішнього оцінювання з усіх тестових предметів відбудеться з 18 червня до 7 липня
Вже наступного тижня ого­лосять результати з ук­­ра­їн­ської, російської та інозем­них мов, математики, геогра­фії та всесвітньої історії. Ре­зультати з історії Ук­раїни, фізики, біології та світової літератури визначать на початку липня, але не пізніше 7 липня. Результати тестів з усіх пред­метів будуть зазначені на інформаційній сторінці абітурієнта. Аби подати їх до обраного вишу, ре­зультати тестів потрібно са­мостійно роздрукувати. Опція стане доступною після офіційного оголошення результатів ЗНО.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7893 / 1.58MB / SQL:{query_count}