Фінансова пастка для благодійних рахунків

Через необізнаність люди втрачають шосту частину коштів, зібраних на дороге лікування

 Через необізнаність люди втрачають шосту частину коштів, зібраних на дороге лікування 


Часто сім’ї, в яких є люди з важкими недугами, не мають можливості самостійно оплатити їх лікування. Та й держава не здатна забезпечити навіть мінімальну фінансову допомогу для здійснення термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування та реабілітації хворих. 
Люди вимушено продають коштовні речі, збирають пожертви на банківські рахунки. Та через необізнаність з правилами та нормами збору благодійних коштів у більшості з них виникають правові конфлікти з податковими органами. 
“Мало хто знає, що приватні банківські рахунки оподатковують, незважаючи на те, що вони відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію. Люди втрачають шосту частину зібраних коштів і можуть бути оштрафовані податковими органами”, – каже головний редактор журналу “Вісник благодійності”, експерт з розвитку благодійності та корпоративної соціальної відповідальності Руслан Краплин. 
Щоб не потрапити в таку фінансову пастку, експерти радять звертатися у благодійні фонди. Адже коштів, зібраних волонтерами та переказаних на рахунки лікарень, не оподатковують. 
Свою концепцію збору пожертв для малозабезпечених українців у рамках програми “Банк добрих справ” запропонував благодійний фонд “Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ”. Людям роз’яснюватимуть, як правильно відкривати рахунки та з якими фондами можна мати справу.
“Ми вже не перший рік допомагаємо жителям області та чудово розуміємо, з якими труднощами доводиться стикатися людям. Сім’ї готові на все, щоб урятувати рідну людину, проте часто й не знають, як правильно зібрати гроші. Тож наша мета – допомогти їм у цьому. Для нас це можливість урятувати більше людей, вказати їм правильний шлях”, – зазначив директор благодійного фонду  отець Ігор Козанкевич.

До теми:

 

Приватні банківські рахунки для збору коштів не вважають благодійними, тож вони підлягають оподаткуванню на загальних підставах як доходи фізичних осіб. Податок на доходи фізичних осіб становить 15 або 17 відсотків залежно від обсягів отриманих коштів. Надходження на приватні банківські рахунки вважають нецільовою благодійною допомогою. Від податків звільняється нецільова благодійна допомога фізичним особам у розмірі 1500 гривень. Якщо нецільова благодійна допомога у вигляді надходжень на приватний банківський рахунок менша за 10 мінімальних зарплат, то підлягає оподаткуванню за ставкою 15 відсотків. Якщо ж вона перевищує цю суму – оподатковується на 17 відсотків. 
Після виявлення факту несплати податків державна податкова служба вимагає сплатити штрафи, суму заборгованого податку та пеню за кожен прострочений день.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0748 / 1.54MB / SQL:{query_count}