Консультують фахівці

Чим може загрожувати самолікування?

“Нещодавно наш син повернувся зі школи хворим – він мав нежить та високу температуру. Бабця відразу ж почала лікувати його різноманітними народними методами, не припускаючи навіть думки про лікаря. Проте, на мою думку, самолікування ні до чого хорошого не призведе, тому педіатра ми таки викликали. Він і діагностував у сина грип. Скажіть, будь ласка, до яких ускладнень може призвести самолікування?”
Роман Маренюк, м. Львів 
 
Оксана Заньчук, лікар-педіатр вищої категорії:
– На грип хворіють чи не всі люди. Найбільше це захворювання поширене серед дітей дошкільного та шкільного віку. Через ослаблений імунітет такі діти можуть легко підчепити вірусні інфекції.
Грип – дуже небезпечне захворювання, яке може спричинити серйозні ускладнення. Саме через це вдаватися до самолікування категорично заборонено. Серед головних ускладнень – бронхіт або пневмонія (запалення легенів). Досить часто після грипу спостерігається гайморит або синусит (запалення придаткових пазух носа), ураження серця та нирок. Дуже чутлива до вірусів грипу нервова система. Найпоширеніші ускладнення, які вражають її, – запалення м’якої і твердої оболонок головного або спинного мозку (арахноїдит і менінгіт). Варто також пам’ятати, що ускладнення за певних умов можуть набути хронічної форми.
Щойно батьки помітили перші симптоми грипу чи застуди, потрібно терміново викликати лікаря, адже успішність лікування залежить від вчасності.
 

Щоб дитина снідала із задоволенням 

“Щоранку намагаюся вмовити свого сина поснідати – і щоразу без сліз не обходиться. Підкажіть, будь ласка, як переконати дитину снідати і які продукти потрібно їсти вранці?”
Марія Корсак, м. Дрогобич
 
Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Ця проблема не нова. Батьки часто скаржаться, що діти відмовляються снідати. Аби ранок минув вдало, потрібно створити гарну атмосферу. Щойно син прокинеться, увімкніть гарну музику, аби дитина встала, порухалася. У жодному разі не слід кричати. Можна дати йому випити склянку води, а згодом переконати з’їсти хоча б щось.
Ідеальний сніданок для дітей має складатися з таких продуктів:
– молоко, сир, йогурт, кефір, багаті на білок;
– цільнозерновий хліб і каша, що містять необхідну кількість вуглеводів;
– свіжі фрукти й овочі, багаті на вітаміни та клітковину.
Не варто давати на сніданок солодощі, гострі чи солоні страви, адже це може зашкодити шлунку дитини. Відсутність сніданку може спричинити серйозні порушення обміну речовин, що призведе до зайвої ваги й ожиріння.
Найкорисніший сніданок для дитини – вівсяна каша. Щоб син їв її з радістю, гарно оформіть страву. Наприклад, зваріть густу вівсянку і сформуйте з неї невеликі клубочки, що нагадували б їжачків. Потім із родзинок і горіхів зробіть очі та носик. Це ж саме можна робити із гречкою чи рисом. 
Одним із найкорисніших сніданків вважають яєчню, адже вона багата на протеїни, вітаміни D і B12, амінокислоти й навіть антиоксиданти. Яєчню можна приготувати у вигляді симпатичного ведмедика чи усміхненого личка. 
Твердий сир – відмінний продукт для дитячого сніданку. А ще з нього можна вирізати літери та викласти ім’я дитини.
Не жалкуйте часу на приготування гарного сніданку, адже йдеться про здоров’я дитини. А найкорисніший сніданок – той, який вживається із задоволенням.
 
 

Чи потрібен школяреві мобільний?

“Уже півроку мій семирічний син просить купити йому мобільний телефон, адже всі його однокласники вже користуються ним. Я розумію, що це хороший засіб зв’язку з дитиною, але побоююся, що дитина використовуватиме його як іграшку та телефонуватиме на невідомі номери. Порадьте, будь ласка, чи доцільно купувати школяреві мобільний телефон?”
Оксана Книшів, м. Львів
 
Віктор Гальчинський, менеджер зі зв’язків з громадськістю Львівської філії одного з мобільних операторів:
– Наявність мобільного телефона у школяра більше потрібна батькам, адже він дає можливість у будь-який момент зв’язатися з дитиною та проконтролювати її. Усі мобільні оператори пропонують різноманітні послуги, правильно налаштувавши які можна відстежувати місце, де перебуває абонент. Вони розраховані саме на батьків, які хочуть знати, де саме їхня дитина – на уроці у школі чи в кінотеатрі з друзями. 
Що ж до використання мобільних телефонів у навчальних закладах, то наказом Міністерства освіти користуватися мобільними телефонами під час уроків заборонено. Телефон не має заважати навчальному процесу, він – просто засіб зв’язку. 
Все це можна врахувати під час вибору апарата. Варто зазначити, що телефон має бути недорогим та простим у використанні. Не потрібно купувати школярам дорогі гаджети, адже діти можуть їх загубити чи зламати. Зрештою, дорогий телефон можуть і вкрасти.
Ще однією потрібною для батьків функцією є обмеження дзвінків на невідомі номери. У кожен апарат можна внести перелік номерів, на які телефонуватиме школяр, а дзвінки на всі інші заблокувати.  
 

Де у Львові дітей безкоштовно навчають іноземної мови?

“Нещодавно помітив, що донечка має нахил до іноземних мов. Хоч вона і вивчає англійську в школі, хотілося б розвивати її здібності та віддати на додаткові заняття. На жаль, приватні уроки занадто дорогі для нашої сім’ї. Чув, що при деяких міських клубах творчості функціонують мовні гуртки. Підкажіть, будь ласка, де у Львові можна безкоштовно вивчати іноземну мову?”
Тарас Максимчук, м. Львів
 
Ольга Каспришин, головний спеціаліст управління молоді, сім’ї і спорту Львівської міськради:
– У мережі дитячих клубів УДЮМК можна знайти заняття для своєї дитини на будь-який смак. Зокрема, тут функціонує шість гуртків англійської мови. Всі заняття у них є безкоштовними.  
Отож, англійську мову можна вивчати у таких гуртках:
– клуб “Орієнтир”, гурток “English hoys” – вул. Огієнка, 18;
– клуб “Майстер”, гурток “Какаду: англійська мова” – вул. Колеси, 8; 
– “Родинний клуб”, цікава англійська мова “Срібний лев” –
вул. С. Петлюри, 37;
– клуб “Ватра”, гурток “Веселі хвилинки”: англійська мова –
вул. Коціловського, 16; 
– клуб “Дозвілля”, гурток англійської мови – вул. Замарстинівська, 71; 
– клуб “Сонечко-1”, гуртки англійської та німецької мов “Коло друзів” – вул. Мазепи, 13а. 
Всього при УДЮМКах працює 51 гурток з малювання та інших видів образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва, краєзнавства, танців, настільного тенісу, футболу, загальної фізичної підготовки. Записуватися в гуртки можна упродовж всього року. Крім занять за напрямком, керівники гуртків організовують для дітей екскурсії містом, конкурси, турніри.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7591 / 1.61MB / SQL:{query_count}