Зніміть маски

Китай боротиметься із анонімністю в інтернеті

Китай боротиметься із анонімністю в інтернеті

Китайські законодавці змусять громадян повідомляти справжні імена під час користування інтернетом. Переховування за аватарами, псевдонімами чи адресами електронної пошти збираються унеможливити.

Як повідомляє інформагентство “Сіньхуа”, питання про посилення законодавства, що регулюватиме доступ громадян до інтернету, розглянуть Всекитайські збори народних представників. Запропоновані заходи передбачають, що для підключення до всесвітньої мережі китайцям потрібно буде надавати провайдерам інформацію про себе. Натомість користувачам дозволять звертатися до провайдерів із проханням вжити певних заходів щодо тих, хто порушує їх особисті права.

Міжнародні спостерігачі припускають, що головною метою таких змін є зовсім не боротьба із порнографією, поширенням наркотиків чи порушенням особистих прав. Головне – захист правлячого режиму. Тим більше, що Китай має довгу історію впровадження обмежень у світовій павутині. Три роки тому Пекін заблокував доступ до сервісу YouTube через ролики політичного змісту. Згодом керівництво Китаю на деякий час заблокувало доступ до Google, звинувативши пошукову систему у поширенні “порнографічного та вульгарного” контенту (сьогодні китайська версія Google відфільтровує результати пошуку). Того ж 2009-го для китайців закрили Facebook та Twitter, звинувативши керівництво соцмереж у причетності до організації страйків. А в березні цього року користувачів соціальних медіа (передусім найпопулярнішої із них – Weibo, що налічує 300 млн користувачів) зобов’язали повідомляти свої справжні імена.

Очікується, що поправки до законів також обмежать доступ іноземних компаній до місцевого веб-ринку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8000 / 1.53MB / SQL:{query_count}