День молитви за сиріт

Вже не вперше 11 листопада в Україні молитимуться за дітей-сиріт.

Вже не вперше 11 листопада в Україні молитимуться за дітей-сиріт.

Організатори зазначають, що в країні 30 000 релігійних спільнот та 30 000 дітей-сиріт, яким потрібна сім’я. У цей день церкви по всій Україні приділяють особливу увагу дітям, які залишилися без піклування батьків. Мета Дня молитви – нагадати людям про Боже ставлення до таких дітей і допомогти побачити шляхи допомоги їм. День молитви за сиріт є ініціативою Альянсу “Україна без сиріт” і частиною міжнародного руху Orphan Sunday.
Кожна помісна Церква самостійно вирішує, які заходи провести у День молитви. Це можуть бути загальні заступницькі молитви за дітей-сиріт, свідоцтва, проповіді, уроки недільної школи на таку тематику, презентації програм служіння дітям та багато іншого. 
На думку членів Комісії УГКЦ у справах родини, сироти не є частиною іншого суспільства, відмінного від того, до якого належимо ми, адже “ми, християни, творимо спільно таїнственне Тіло Христове – Церкву – люд Бога-Отця”. Тому вони закликають долучитися до цієї акції і підтримати таких дітей: “Віримо, що знайдуться люди, які зможуть відкрити для обділеної дитини не лише двері свого серця, а й двері свого дому, усиновивши її чи створивши прийомну сім’ю”. Як зазначається у зверненні Комісії, головне завдання кожного з нас – продовжувати молитися за долю дітей-сиріт, за об’єднання родин та за дар відповідального батьківства. 
“Говорячи про сиріт, ми маємо на думці як тих дітей, у яких немає рідних чи близьких, так і тих, чиї батьки не можуть бути з ними та виховувати їх через певні кризові стани нашого суспільства, як-от алкоголізм, безробіття чи злочинність. На жаль, сьогодні багатьом дітям, які мають навіть хороших батьків, доводиться упродовж кількох чи більше років жити без їх опіки, бо вони змушені покидати родини і їхати на заробітки далеко від дому. Хоч ми не можемо відповісти на дитячі запитання, чому так склалося їхнє життя, проте ми здатні змінити їхнє життя”, – йдеться у Зверненні Комісії УГКЦ у справах родини з нагоди Дня молитви за дітей-сиріт. 
За словами о. Богдана Тимчишина, голови Комісії УГКЦ у справах родини, Церква піклується про сиріт ще з апостольських часів. Ще у Старому Завіті наголошувалося, що вдови і діти-сироти є під особливою опікою, Христос заповідав не боронити дітям приходити до Нього. Церква також знає багато святих, які опікувалися сиротами, достатньо згадати с. Йосафату Гордашевську”,  – додав о. Богдан. Крім цього, голова Комісії зазначив, що сьогодні явище сирітства дещо змінилося, до нього додалося “соціальне сирітство”, яке виявляється в тому, що батьки взагалі не виховують дітей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8125 / 1.54MB / SQL:{query_count}