Півтори сотні мертвих дельфінів

Уперше за 10 років у Криму стався безпрецедентний випадок масової загибелі морських ссавців

Уперше за 10 років у Криму стався безпрецедентний випадок масової загибелі морських ссавців

В цьому році неприємні знахідки розкидано по всьому узбережжю – від Судака до Керчі, але найбільше – біля Феодосії. За останні два тижні на берег викинуло майже півтори сотні мертвих ссавців. “Дельфіни гинуть часто. Але те, що ми спостерігаємо зараз – це наймасовіший спалах за більше ніж 10 років”, – каже кримський дельфінолог Павло Гольдін. 

Основна маса загиблих тварин – “азовки”, їх ще називають “морськими свинями”. Науковці, що оглядали останки тварин, кажуть, що зазвичай більшість “азовок” гине в рибальських донних сітях. Жертвами риболовецького знаряддя вони стають частіше, ніж, наприклад, афаліни і білобочки – через свій ультразвуковий промінь – сонар. “Ехолокаційні здатності “морської свині” такі, що вона не розпізнає тонку нитку сітки. Її ехолокатор налаштований на дрібну рибу, тому, умовно кажучи, промінь звуку, який вона випускає, проходить крізь отвори в сітці, і тварина не бачить небезпеки”, – пояснив кримський дельфінолог Павло Гольдін. Він також наголосив, що надзвичайно стурбований такою масовою загибеллю дельфінів, адже, за даними досліджень, популяція “морських свиней” на півночі Чорного моря не перевищує півтори тисячі особин. 

ДО ТЕМИ

Майже 900 дельфінів, які померли з невідомих причин, виявлено з початку року на пляжах північного узбережжя Перу. Біологи з місцевого Інституту моря зазначають, що причиною такої масової загибелі могло стати отруєння токсинами або важкими металами, розчиненими в морській воді. Багато експертів звернули увагу, що буквально за 200 км від місця загибелі тварин американська компанія BPZ проводить геологорозвідувальні роботи. 

Водночас, офіційна влада заперечує наявність зв’язку між фактом загибелі дельфінів і проведенням цих робіт. На даний момент триває розслідування.  

Але цього разу припускають, що причиною масової загибелі морських ссавців швидше за все не є рибалки, передають “Подробности”. Дельфінологи стверджують, що сліди сітки знаходять лише на одному з п’яти мертвих дельфінів. Тому вчені не виключають, що причиною масової смерті “азовок” могло бути отруєння. Щоправда, встановити джерело ймовірної отрути досі не вдалося.

Першими на сполох забили співробітники Опукського і Карадазького заповідників. Кажуть, загиблих “азовок” знаходять постійно, але зазвичай це поодинокі випадки. 7 травня був проведений рейд – ми виявили шість трупів. А приб­лизно через 2-3 дні, коли посилився південний вітер, я теж був ошелешений такою цифрою – більше 120 особин лежало”, – розповів науковий співробітник Опукського заповідника Ігор Сікорський. 

Дельфінологи вирахували приблизний час і місце загибелі дельфінів. Це сталося два-три тижні тому в Чорному морі, на південь від Керченського півострова. Біологи сподіваються, що причину їхньої смерті все ж буде встановлена – для цього в Криму вже створена спеціальна комісія.

Нагадаємо, що наприкінці березня проблеми з дельфінами виникли  в Азовському морі. Тоді понад 50 морських ссавців були заблоковані кригою у прибережній смузі на сході Криму недалеко від м. Керч. Дельфіни, які перезимували в Чорному морі, зайшли в Азовське на полювання. Крижини, які ганяв сильний вітер, відрізали тварин від виходу з Казантипської затоки. “Біля с. Новоотрадне і с. Золоте в 50-метровій прибережній зоні зібралося від 50 до 100 дельфінів. Якщо вітер не зміниться і крижини й далі притискатимуть тварин до берега, вони загинуть”, – заявив тоді співробітник прес-служби Міністерства з надзвичайних ситуацій. 

Тоді навіть виник план на руках переносити тварин на берег, там вантажити на автівки, перевозити у “велику воду” і випускати. Однак, поки рятувальники чекали на тодішнього мініст­ра екології Миколу Злочевського, який обіцяв особисто прилетіти на місце НП, кмітливі тварини самі дали собі раду. Вони знайшли щілину між крижинами і благополучно випливли на чисту воду. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7478 / 1.58MB / SQL:{query_count}