Міжнародні новини: телеграф

Репресії проти політика

Китай. Дружину популярного китайського політика Бо Сілая арештували за підозрою в убивстві британського бізнесмена Ніла Хейвуда, який помер у листопаді 2011 року. Причому справу вже було закрито, оскільки слідчі з’ясували, що британець помер від отруєння алкоголем. Повторне розслідування розпочали після того, як близький соратник Бо Сілая – екс-глава поліції міста Чунцін Ван Ліцзюн – у лютому 2012 року попросив політичного притулку в США. Працівники американського консульства йому відмовили, і він був миттєво арештований. Репресії проти Бо Сілая, якого відправили у відставку, пов’язують з тим, що він набуває дедалі більшої популярності серед простих китайців.

Морська радіація

США. У водоростях біля узбережжя Каліфорнії виявлені сліди радіоактивного йоду-131, що потрапив туди після аварії на японській АЕС “Фукусіма-1”. Раніше було відомо лише про те, що території США досягла невелика кількість радіоактивного йоду, який містився в атмосфері. Знахідка біля узбережжя Каліфорнії серйозно стурбувала американських екологів, які визнають, що кількість радіоктивного йоду наразі не становить небезпеки для людей, але здатна завдати серйозної шкоди популяції риб та інших морських мешканців.

Маєш машину – їзди трамваєм!

Німеччина. У Лейпцизі власники автівок зможуть певний час безкоштовно їздити громадським транспортом. У такий спосіб мерія намагається переконати водіїв пересісти з особистого транспорту на громадський, заощадивши на бензині. Для безкоштовного проїзду достатньо пред’явити документи на машину, за якими можуть їхати також члени родини автовласника. На обслуговування авта в Німеччині витрачається майже п’ять тисяч євро на рік. До цього варто додати приблизно 100 євро в місяць на бензин. Водночас місячна карточка на проїзд у громадському транспорті в Лейпцигу коштує 46,92 євро. коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8763 / 1.53MB / SQL:{query_count}