Лівійці відпустили українців. Але не всіх

Частина громадян України, які з осені 2011 року утримувалися під арештом новою владою Лівії, нарешті звільнили, повідомляє ИТАР-ТАСС із посиланням українських лікарів, які працюють у Лівії.

Частина громадян України, які з осені 2011 року утримувалися під арештом новою владою Лівії, нарешті звільнили, повідомляє ИТАР-ТАСС із посиланням українських лікарів, які працюють у Лівії.

За словами співрозмовників агентства, серед звільнених є одна дів­чина. Всі почуваються добре. Водночас станом на вчора так і не було інформації про кількість  звільнених українців. 
Також нагадаємо, що на початку квітня військовий суд у Тріполі висунув офіційне обвинувачення 22 громадянам України, які були затримані за підозрою в посібництві Муамару Каддафі. Українців, зокрема, обвинуватили в тому, що вони брали участь у бойових діях на боці загонів полковника як снайпери та ремонтники техніки, що належала режиму Каддафі. Затримані ці обвинувачення відкинули, заявивши, що працювали на місцевих об’єктах нафтової промисловості за своїми цивільними спеціальностями: інженерів, кухарів та водіїв. Судовий розгляд незавершений і донині. За словами прес-секретаря МЗС України Олександра Дикусарова, українські дипломати змогли добитися присутності на судових засіданнях. Крім того, за словами Олександра Дикусарова, українці забезпечені адвокатами і перекладачем.
Водночас на момент, коли цей матеріал готувався до друку, залишалося незрозумілим, скількох саме українців звільнив лівійський суд. А найголовніше: що загрожує решті? “Вирок винесуть 8 травня, він може бути непередбачуваним. Статті, які “світять” українцям та сербам (вони проходять в одній справі), передбачають від довічного ув’язнення до розстрілу”, – повідомив “Комсомольской правде в Украине” сербський дипломат Сініша Добріца. Він пояснив, що суд у Лівії специфічний – досить свідчень одного лівійця, який підтвердить, що хтось із полонених, наприклад, був снайпером, щоб підозрюваного визнали винним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8743 / 1.53MB / SQL:{query_count}