“Прометей” над Росією

Концерн “Алмаз-Антей” оголосив про початок будівництва двох нових заводів з виробництва засобів повітряно-космічної оборони

Концерн “Алмаз-Антей” оголосив про початок будівництва двох нових заводів з виробництва засобів повітряно-космічної оборони

Нові підприємства стануть доповненням до 46 підприємств і науково-дослідних інститутів російського збройового гіганта. Заводи в Нижньому Новогороді та Кірові вже в 2015 році зможуть приступити до виробництва новітніх зенітних ракетних комплексів С-500 “Прометей”, які зараз перебувають у процесі розробки, і, відповідно до стратегічних задумів Москви, повинні стати основою єдиної системи протиракетної оборони Росії. 

Про те, що із себе представлятиме комплекс С-500, досі мало що відомо. Однак, і те, що потрапило у відкритий доступ, вражає. Конструктори “Алмаз-Антея” хваляться, що в системі буде застосований принцип роздільного вирішення завдань знищення балістичних та аеродинамічних цілей. Це означає, що “Прометей” складатиметься із двох різних частин, одна з яких призначатиметься для боротьби з ворожними літаками, інша буде антиракетною. Із запланованим радіусом дії в 600 кілометрів (!) зенітний ракетний комплекс С-500 буде здатен виявити і одночасно вразити до 10 надзвукових цілей (!), що рухатимуться зі швидкістю до семи кілометрів на секунду (!).

“Зенітний ракетний комплекс С-500 матиме можливість, крім літаків, також знищувати ракети середньої дальності, оператвино-тактичні ракети, а також збивати ракети в ближньому космосі”, – похвалився нещодавно заступник головнокомандувача військово-повітряних сил Росії генерал-лейтенант Сєргєй Разиграєв.

 

ДО ТЕМИ
Трирівнева система протиповітряної/протиракетної оборони Росії:

 

- малий радіус дії (до 30-40 кілометрів). Призначення - захист невеликих об'єктів. Озброєння - зенітні ракетні комплекси (ЗРК) сімейства "Бук", ЗРК "Панцирь-С1" та "Морфей";- середній радіус дії (від 40 до 200 кілометрів). Призначення -  охорона великих промислових, адміністративних і військових об'єктів. Озброєння - сухопутні комплекси сімейства С-300 (зокрема, С-300У4 і "Витязь";- дальній радіус дії (понад 200 кілометрів). Призначення -перехоплення розвідувальної та стратегічної авіації противника, блокування ракетних ударів, у тому числі із застосуванням гіперзвукових балістичних боєприпасів. Озброєння - комплекси С-400 і С-500, у перспективі - С-1000. 

При цьому потрібно наголосити, що останніми роками Росія приділяє все більше уваги не лише розвитку сухопутних сил і військово-морського флоту (про що “Пошта” вже неодноразово писала), але й намагається зберегти за собою статус наддержави в галузі стратегічних космічних озброєнь. Керівництво Росії задекларувало, що до 2020 року на розвиток Військ повітряно-космічної оборони має намір виділити до 20 відсотків від загального обсягу фінансування державної програми озброєнь. Уже в найближчі сім-вісім років на створення й закупівлю сучасних зразків озброєння й техніки російський уряд планує витратити близько 23 трильйонів рублів. Зокрема, до 2016 року війська повітряно-космічної оборони першими в Росії повністю переведуть на цифрові стандарти зв’язку, що істотно підвищить оперативність виявлення й знищення ворожих об’єктів, включаючи гіперзвукові балістичні цілі. Крім того, планується повністю оновити систему радарів, яка контролюватиме не лише територію Росії, але й покриватиме всі сусідні з нею країни.

Однак самими лише радарами російські амбіції не обмежуються. У рамках Об’єднаної системи протиповітряної оборони країн СНД Росія має намір після 2015 року озброїти комплексами С-400 “Тріумф” сусідні Білорусь й Казахстан. 

Таким чином уже до 2020 року під управлінням російських військ повітряно-космічної оборони може виявитися одна з найбільших у світі триступінчастих систем протиповітряної/протиракетної оборони. Зараз єдиною країною, повноцінно прикритою протиракетним щитом, є лише Сполучені Штати. Два із трьох запланованих рівнів національної системи протиракетної оборони завершив Ізраїль. Деякі елементи є в розпорядженні збройних сил Британії, Франції, Індії та Китаю. Також наголосимо, що створення біля кордонів Росії єдиного європейського протиракетного щита, на який так розраховують американці, поки що перебуває в зародковій стадії. Росіяни тут явно обганяють свого стратегічного супротивника. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8360 / 1.57MB / SQL:{query_count}