Тут здобувають престижні професії

Випускників Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг працедавці охоче беруть на роботу 

Випускників Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг працедавці охоче беруть на роботу 

У центрі Львова, на вул. Лесі Українки, 26, є професійний навчальний заклад, який готує кваліфікований персонал для ресторанів, кав’ярень, магазинів, а віднедавна і банків, салонів краси, туристичних агенцій тощо. Мова про Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг, який має давню історію та славетні традиції. 

Перші учні тут навчалися ще 1944-го в Торгово-кулінарній школі, що згодом перетворилася у професійно-технічне училище

№ 18. Нині Львівський професійний ліцей торгівлі та сфери послуг є державним професійно-технічним навчальним закладом II рівня акредитації.  

ДО ТЕМИ

У переддень найсвітлішого християнського свята – Воскресіння Господнього – педагогічний колектив Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг вітає краян і гостей міста Лева з Великоднем та пропонує рецепти пасок від провідних майстрів навчального закладу. 

Паска звичайна

Борошно просівають та 1/3 його заварюють гарячим молоком. Після охолодження тісто розмішують, щоб не було грудочок, і дають підійти. Додають розтерті до білого кольору яйця, всипають решту борошна, добре вимішують і під кінець вимішування додають розтоплене масло, цукор і ваніль для запаху. Тісто добре підбивають і викладають у змащені форми на 0,5 їх висоти. Форми можуть мати різну конфігурацію – круглу, чотирикутну, високу або низьку. Форми з тістом ставлять у тепле місце і, як тільки тісто підійде і займе весь об’єм форм, їх ставлять у гарячу духовку та випікають до готовності  (орієнтовно до 1 год.).

На шість склянок борошна – дві склянки молока, 12 яєць, 0,5 склянки масла, одна склянка цукру, 1/10 палички ванілі або пучку ваніліну.

Паска святкова

Беруть 1/3 борошна, необхідного для виготовлення паски, всипають його в каструлю, заварюють молоком і добре розтирають, щоб не було грудочок. Після того, як маса охолоне, вливають розведені теплим кип’яченим молоком дріжджі, добре вимішують і ставлять у теплому місці, щоб тісто підійшло. Жовтки протирають крізь сито, додають цукор-пісок і добре розтирають. Щойно тісто підійде, вливають підготовлені жовтки, кладуть одну чайну ложку солі і ваніль для запаху. Потім всипають невеликими порціями решту борошна, розсіваючи його, щоб не утворювались грудочки, і добре вимішують. Тісто має бути м’яким, але не рідким і не крутим. Вимішують тісто доти, поки воно не відставатиме від рук. Після цього в тісто вливають тепле, але не гаряче масло, і знову вимішують. Не чекаючи поки тісто підійде, його викладають у форму так, щоб воно заповнило 1/3 об’єму, а коли тісто підніметься і заповнить 3/4 форми, її ставлять у духовку приблизно на годину.

На шість склянок борошна – три склянки молока, 50 г дріжджів,

30 жовтків, дві склянки цукру, одна чайна ложка солі, ваніль,

0,5 склянки масла.

Паска швидка

Третину просіяного борошна розводять теплим молоком, в якому попередньо розчиняють дріжджі, потроху висипають решту борошна та замішують тісто. У добре вимішене тісто без грудочок вливають розтерті жовтки, старанно вимішують, обсипають зверху борошном і ставлять у тепле місце, щоб підійшло. Щойно тісто підійде, його добре підбивають рукою, вливають розтоплене масло, всипають цукор, розтертий мигдаль і знову вимішують впродовж 30 хвилин, поки тісто не відставатиме від рук і стінок посудини. Тістом наповнюють форму на 1/3 об’єму, а коли воно підійде та заповнить усю форму, її ставлять у духовку приблизно на 30 хвилин.

Готовність паски визначається гострою дерев’яною паличкою. Якщо витягнута з паски паличка буде сухою, це означає, що паска готова.

На дев’ять склянок борошна – три склянки молока, 100 г дріжджів,

30 жовтків , 1,5 склянки масла, дві склянки цукру, кілька штук мигдалю. 

Фах, який у попиті на ринку праці 

Ліцей зорієнтований на підготовку фахівців з інтегрованих професій: кухар, кондитер; офіціант, бармен, буфетник; продавець продовольчих та непродовольчих товарів, обліковець (реєстрація бухгалтерських даних), касир торговельного залу; перукар (перукар-модельєр), візажист, манікюрниця-педикюрниця; касир (в банку); агент з організації туризму, адміністратор залу.

Випускники 9 – 11 класів упродовж навчання за обраною професією у ліцеї (від 10 місяців до трьох років, залежно від базової освіти) набувають сучасних знань та практичних навичок.

Постійне соціальне партнерство з роботодавцями надає можливість проходити виробничу практику на престижних державних і приватних підприємствах торгівлі та громадського харчування, зокрема, у ресторанах “Опера”, “Супутник”, “Дністер”, “Жорж”, “Гранд-готель”, “Прага”, “Фламінго”, “Пузата хата”, торгових центрах “Арсен”, ВАМ, “Метро”, “Зубра-центр” та інших. 

Більшість із них згодом бере випускників ліцею на постійну роботу. До речі, потенційні роботодавці щороку охоче відвідують конкурси фахової майстерності, які проводить ліцей, та запрошують до себе випускників.

Улітку студенти мають гарну нагоду не лише попрацювати та на практиці продемонструвати вивчене в аудиторіях, а й відпочити, оздоровитися, засмагнути, адже практику проходять на базах відпочинку в Криму, Одесі, Херсоні. 

Ліцей входить до Асоціації кулінарів України. 

“Давні львівські традиції крамарування та приготування смачних страв, помножені на сучасні знання та вміння, – це візитівка нашого закладу, – розповідає директор ліцею Марія Кіска (на фото). – Наші бармени, кухарі, офіціанти, буфетники, продавці, касири, перукарі знають усі тонкощі професії, вміють спілкуватися з людьми, відчувати їх настрій та покращувати його своєю працею”. 

Неодноразово ліцеїсти обслуговували високоповажних персон, які прибували до Львова: саміт президентів східноєвропейських держав у Львові (1999 р.), офіційні візити на Львівщину послів інших країн, синод УГКЦ та ін.

Нові популярні професії

Неабияким попитом на ринку праці користуються нові актуальні спеціальності. Так професія касир (в банку) – результат тісної співпраці з “ПриватБанком”. Банк не лише зіні­ціював випуск фахівців середньої ланки, а й активно долучається до їх підготовки – проводить спільні зустрічі, семінари, тренінги для учнів та майстрів виробничого навчання.

Бурхливий розвиток перукарської справи, поширення ідей краси, модних тенденцій та креативних стильових рішень стали підґрунтям для навчання за професією перукар (перукар-модельєр). До речі, ліцей є членом Спілки перукарів України. Учні постійно беруть участь у всеукраїнських чемпіонатах з перукарського мистецтва, неодноразово виборювали призові місця. 

Розвиток мережі супермаркетів спричинив відкриття популярних професій касир-контролер, продавець-консультант, продавець зі збуту (експедитор).

Місто Лева завше приваблювало туристів, а проведення Євро-2012 – тим паче! Так на час чемпіонату до нас завітає майже 400 тис. гостей. Тому дедалі актуальнішою стає професія агента з організації туризму, адміністратора залу. Ліцеїстів на виробниче навчання та практику за цією спеціальністю приймають провідні туристичні фірми: “Мандри”, “Пілігрим”, “Львівтур, “Лео-тур” та ін. 

До слова: на базі ліцею відбувся обласний конкурс фахової майстерності. “Навчальний заклад активно співпрацює з подібними у містах Польщі, Німеччини, Італії. Учні ліцею беруть участь і стають призерами міжнародного конкурсу “Підприємливий учень на ринку праці” у польському Любліні. Це дає їм можливість вступити на навчання до Люблінського університету та отримати перше робоче місце у Люблінському воєводстві”,  – розповідає заступник директора ліцею Анна Хотинецька. 

Лише якісні знання!

Один з головних чинників якісної освіти – творчий підхід до навчального та виховного процесів. Фаховий педагогічний колектив формує в учнів сучасне мислення, навчає підприємливості, активній діяльності. Постійно впроваджуються новітні педагогічні технології, приділяється увага комп’ютеризації та інформатизації навчання, використанню мережі Інтернет, створенню електронних підручників, застосуванню багатого колективного та індивідуального досвіду, авторських методик. Викладачі та директор ліцею неодноразово були нагороджені грамотами Міністерства освіти і нау­ки України, а директор – знач­ком “Відмінник освіти”.

 “Наші діти певною мірою художники, адже професії і кухаря, і кондитера, і перукаря – творчі, – каже Марія Кіска. – А талановита людина – талановита у всьому. Здіб­ності учнів розквітають у 16 гуртках за інтересами. Наші учасники художньої самодіяльності завжди є призерами конкурсів. Ліцеїсти сучасні, інтегровані, цивілізовані, бо до них ставляться з душею і педагоги, і майстри виробничого навчання”. Після закінчення ліцею багато учнів продовжують навчання у вищих навчальних закладах та успішно працюють у сфері послуг та громадського харчування.

• реклама 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7792 / 1.65MB / SQL:{query_count}