Виховати творчу особистість

Практично у кожної дитини можна виховати творче мислення

Практично у кожної дитини можна виховати творче мислення

Чи не кожним батькам хочеться, щоб їхня дитина виросла розумною та творчою особистістю. Тому уже з раннього віку потрібно виховувати у свого чада творче мислення. Як показує досвід педагогів, здібності до творчості можуть бути виховані практично у всіх дітей з нормальним інтелектом. Для цього дуже важливою є підтримка та допомога дорослих – як батьків, так і педагогів. 
Творчість вимагає більшої самостійності та незалежності у прийнятті рішень, тому її розвиток дуже корисний для дитини. Та щоб його добре розвинути, потрібно багато часу та терпіння і від дорослих, і від дітей.
Ще на початку 70-х років Дж.Гауен і Є. П. Торранс запропонували цілу серію корисних порад для батьків, які б хотіли виховати творчу особистість і не забували про психічне здоров’я свого чада. Пропонуємо вашій увазі декілька з них.
– Важливим є тон, яким розмовляють з дитиною. Він має бути дбайливим, заспокійливим та схвальким.
– Варто розмовляти з дитиною короткими фразами, а не довгими реченнями.
– Заохочуйте свою дитину до цікавості, допомагайте розвивати уяву дитини, стимулюйте її ставити запитання.
– Важливо уникати негативної оцінки творчих спроб малюка. У жодному разі не говоріть, що його малюнок, виріб, історію чи інший прояв фантазії можна вдосконалити. Фразу “Це непогано, але могло бути набагато краще, якщо б ...” взагалі варто викинути із свого лексикону.
– Відповідати потрібно виважено і так, щоб дитина зрозуміла відповідь. Коли ж вона не вислуховує до кінця, то вона або втомилася, або ж не розуміє відповіді. У такому випадку змініть тему розмови. Та і варто пояснити, що на запитання не завжди можна відповісти одразу і однозначно. 
– Дозвольте дитині побути одній і самій займатися своїми справами. У цьому випадку варто встановити чіткі правила та вимоги.
– Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, такі як почуття безпеки, любові, поваги.
– Також дбайте, щоб у вашого чада завжди були нові враження, про які б він міг розповісти. Це можуть бути судження про книжку, мультфільм, прогулянку у парку.
– Допомагайте дитині справлятися із розчаруваннями та сумнівами, із негативною реакцією підлітків.
– Завжди знаходьте слова підтримки для нових творчих починань дитини, уникайте критики, навіть якщо перші спроби були невдалими. Дуже важливо ставитися до них із симпатією та теплотою, адже дитина прагне творити не тільки для себе, але і для тих, кого любить.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0006 / 1.54MB / SQL:{query_count}