Кінець революціонерів

Одразу в двох країнах Латинської Америки повстанські рухи, які вже багато років дошкуляли урядам, фактично, опинилися на межі розгрому.

Одразу в двох країнах Латинської Америки повстанські рухи, які вже багато років дошкуляли урядам, фактично, опинилися на межі розгрому.

В Колумбії затиснуті в джунглях бойовики Революційних збройних сил (FARC) висловили готовність відмовитися від збройної боротьби. Про це заявив новий лідер повстанців Тімолеон Хіменес. 
Організація Революційні збройні сили Колумбії була створена ще в 1964 році. Відтоді ліворадикальне угруповання вело криваву боротьбу за створення “нової Колумбії”, побудованої на принципі загальної рівності. Бойовики FARC влаштовували численні теракти, захоплювали заручників і навіть збирали данину зі знаменитих колумбійських наркобаронів. Нині чисельність організації становить близько восьми тисяч осіб.
Тим часом у Перу поліція заарештувала нового главу місцевого повстанського угруповання “Sendero luminoso” (“Сяючий шлях) Волтера Діаса Вегу. Як наголосив директор національної поліції Перу Рауль Салазар, арештант щойно змінив на посаді поперднього повстанського ватажка Флоріндо Флореса, арештованого 12 лютого. 
Таким чином правоохорнцям вдалося позбавити бойовиків “Sendero luminoso” основних командирів. 
Ліворадикальне угруповання “Сяючий шлях”, що сповідує ідеї радикального маоїзму, було засноване на початку 1960-х років, а в 1980-му його учасники розпочали збройну боротьбу проти уряду. Методи були ті самі, що і в колумбійської FARC: теракти, напади на поліцейські відділки та армійські казарми, вбивства політиків і журналістів. У результаті протистояння уряду та прихильників угруповання загинули близько 70 тисяч осіб. У 1992 році владі Перу вдалося заарештувати засновника “Sendero luminoso” Абімаеля Гусмана, після чого вплив угруповання й масштаб його діяльності почали слабшати. Нині “Сяючий шлях” нараховує лише кілька сотень членів. Арешт одразу двох командирів, очевидно, зведе повстанський рух нанівець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8228 / 1.55MB / SQL:{query_count}