Міжнародні новини: телеграф

Бацька далі свариться з Європою

Білорусь – ЄС. Країни-члени Євросоюзу вирішили відкликати своїх послів з Мінська. Наразі для консультацій. Причиною стало вівторкове рішення Білорусі про заборону в’їзду в країну ініціаторів європейських санкцій проти країни та про відкликання (знову ж таки для консультацій) білоруського посла у Польщі та представника при Європейському Союзі. У ЄС натякають, що “консультації” можуть перетворитися на повне розірвання дипломатчиних відносин. Сам Аляксандр Лукашенка наразі ситуацію не коментує.

Ніхто нікого не попереджатиме

Ізраїль. Тель-Авів не планує повідомляти Вашингтон про початок можливої операції зі знищення іранських ядерних об’єктів. Причиною цього стало небажання Сполучених Штатів розпочинати новий збройний конфлікт. Білий дім намагається вмовити свого союзника не поспішати із нападом, натомість ізраїльтяни не бажають нічого чути й активно готуються до війни. Ізраїльські офіційні особи неодноразово висловлювали впевненість у тому, що Іран працює над створенням зброї масового знищення та наголошували, що міжнародні санкції вже не в змозі зупинити ці дослідження. Бомбардування Ірану вони вважають цілком прийнятним способом розв’язання проблеми. Натомість американські воєначальники сумніваються, що Ізраїль зможе завдати ефективного повітряного удару по іранських ядерних об’єктах.

Обережно: “Чучхе 100”!

Північна Корея. КНДР розпочала розгортання нових реактивних систем залпового вогню великої дальності. Дальність стрільби нової системи калібру 240 міліметрів, яка отримали назву “Чучхе 100”, становить 120 кілометрів. Назву “Чучхе 100” система отримала на честь 100-річного ювілею ідеології Чучхе. Наголосимо, що останнім часом ситуація на Корейському півострові знову загострилася, багато мас-медіа пишуть про ймовірність локального збройного конфлікту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9113 / 1.53MB / SQL:{query_count}