Причина морозів – глобальне потепління

Різке зниження температур у зимовий час у Європі може стати частим явищем через танення арктичних льодовиків

Різке зниження температур у зимовий час у Європі може стати частим явищем через танення арктичних льодовиків

Зміни клімату та глобальне потепління стали причиною того, що обсяги льодовиків від 1979 року зменшилися на 30%, що в майбутньому може призвести до повторення неймовірних холодів, які вдарили у країнах Європи цієї зими. Про це свідчать результати дослідження, проведеного групою науковців з Технологічного інституту Джорджії (США). 

Як пише британський часопис “The Daily Telegraph”, через танення криги літньої пори можуть статися зміни в циркуляції повітряних потоків, що знизить інтенсивність західних вітрів і посилить потоки холодного повітря з Арктики, і в результаті призведе до надзвичайно сильних снігопадів як у Європі, так і на північному сході США і півночі Китаю. “Під час танення льодовиків холодна вода потрапляє у воду і відтісняє Гольфстрім, тому прихід дуже холодних зим безпосередньо пов’язаний із глобальним потеплінням. Швидше за все, зими ставатимуть дедалі суворішими і лютішими”, – вважає старший науковий співробітник лабораторії екології та охорони природи біологічного факультету Московського університету Владімір Фрідман, інформує newsru.com.

Як свідчать нові дані, отримані Норвезьким полярним інститутом, спричинене глобальним потеплінням танення криги в Арктиці йде значно швидшими темпами, ніж передбачалося раніше. Досі вважалося, що крижаний покрив Арктики зникне не менш ніж через 50-100 років. Нинішній прогноз куди гірший: крига може розтанути вже за десять років. Так група науковців з Університету штату Огайо (США) з’ясувала, що крижана шапка Гренландії лише за один рік втратила 100 мільярдів тонн льоду. В результаті найбільший у світі острів почав поступово підніматися. Схожі процеси також спостерігаються з Ісландією та архіпелагом Шпіцберген.

Нагадаємо, що минулого року керівник програми Організації Об’єднаних Націй з охорони довкілля Ачім Штайнер заявив, що проблема зміни клімату вже незабаром стане однією з головних загроз безпеці у світі. За його словами, кліматичні стрибки призведуть до різкого зростання кількості різноманітних стихійних лих: повеней, цунамі, буревіїв та посух. Як приклади він навів страшні повені в Італії, Австралії, Таїланді, торнадо й крижані дощі в Америці, рекордне похолодання в Індії, нечувану спеку в Бразилії, тайфун на Філіппінах. Тоді ще ніхто не очікував неймовірних холодів, що охопили країни Європи на початку 2012 року. Жертвами нечуваних морозів стали близько 500 осіб. Аномальні снігопади і морози фактично паралізували життя Європи, у Венеції вперше за 80 років замерзли канали, влада Парижа вперше за багато років вивела на вахту єдину в місті баржу-криголам, а в Римі від морозів потріскав Колізей, що спокійно простояв дві тисячі років. 

Не все гаразд і на іншому полюсі Земної кулі. У західній частині Антарктиди може з’явитися величезний айсберг, який можна буде порівняти за площею з Берліном – за оцінками американського космічного агентства NASA, площа верхівки крижаної гори досягне 880 квадратних кілометрів (!). Та й загалом космічні спостереження свідчать, що крижаний покрив Антарктиди постійно зменшується.

З цим солідарні й експерти національної метеорологічної служби Британії, які стверджують, що глобальне потепління в останні десятиліття наростає швидше, ніж прогнозувалося раніше. Британські фахівці прогнозують, що вже у XXI столітті середня температура на планеті підвищиться на 5-8 градусів, що призведе до частих і сильних посух та перерозподілу сільськогосподарських угідь з півдня на північ. Крім того, у науковців фактично не викликає сумнівів, що у найближчі десятиліття справжнім лихом для людства стане катастрофічний рівень опадів. Так, надзвичайні зливи, які раніше мали місце хіба раз на двадцять років, тепер, імовірно, траплятимуться приблизно двічі за одне десятиліття. На думку багатьох метеорологів, кліматичні зміни вже в цьому столітті можуть бути такими серйозними, що деякі території планети стануть вкрай проблематичними для проживання там людей. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0620 / 1.56MB / SQL:{query_count}