У Лівії триває війна

У Лівії загострилася ситуація на південному сході країни в районі міста Куфра.

У Лівії загострилася ситуація на південному сході країни в районі міста Куфра.

Там розгорівся кривавий міжплемінний конфлікт, жертвами якого, за даними ООН, вже стали понад 100 осіб, ще кілька тисяч були вимушені покинути свої домівки. Достеменна кількість біженців невідома, але, за даними ООН, це не менш як половина населення міста, в якому раніше налічувалося близько 50 тисяч жителів. Репортер агентства AP, який побував у Куфрі, лише в одному районі налічив щонайменше 160 зруйнованих будинків.
Війна триває між двома племенами – африканським тубу й арабським зувайя. Плем’я тубу мешкає на південному сході Лівії, у Чаді, Судані та Нігері. Під час перебування при владі Муаммара Каддафі воно зазнавало утисків, а тепер вирішило помститися арабам-зувайя. 
Днями тимчасовий уряд Лівії скерував у регіон армійські підрозділи, аби припинити насильство, проте, за словами очевидців, ситуація там залишається напруженою. Поранених доставляють у лікарні Тріполі. За словами українських лікарів, які працюють у лівійській столиці, є пацієнти, які зазнали дуже тяжких поранень, багатьох не вдається врятувати, інформує newsru.com.ua. 
Криваві сутички на етнічному ґрунті на південному сході Лівії, за словами спостерігачів, є ще одним серйозним викликом для перехідного уряду країни. Впродовж усього часу свого перебування при владі він стикається з проблемою відсутності безпеки через велику кількість озброєних угруповань, що діють в країні й ворогують між собою. Національна армія поки що перебуває на стадії формування і не може дати собі ради з наведенням порядку. 
У низці міст і населених пунктів, розташованих біля столиці Лівії, безкарно орудують банди озброєних мародерів. “Створюється враження, що силовики більше переймаються пошуками сподвижників колишнього режиму, аніж безпекою і правопорядком”, – вважають самі лівійці. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8758 / 1.53MB / SQL:{query_count}