Міжнародні новини: телеграф

Гілларі хоче в банк

США. Держсекретар Гілларі Клінтон є одним з найімовірніших кандидатів на посаду президента Всесвітнього банку. У середу нинішній керівник цієї міжнародної фінансової установи Роберт Зеллік оголосив, що залишить свій пост після закінчення терміну повноважень – 30 червня поточного року. Відповідно до негласної традиції, Всесвітній банк очолює американець, натомість Міжнародний валютний фонд – представник європейських країн. 

Репресії проти прихильників полковника

Лівія. Міжнародна правозахисна організація “Amnesty International” заявила, що з вересня минулого року повстанці закатували щонайменше 12 тисяч прихильників покійного полковника Каддафі. Правозахисна група також зазначила, що з-поміж жертв тортур було багато мігрантів та біженців з країн Африки, яких під час конфлікту в Лівії називали “найманцями” Каддафі. Досі за ґратами без пред’явлення обвинувачень тримають 7-8 тисяч людей. Нещодавно міжнародна неурядова організація “Лікарі без кордонів” навіть була змушена припинити роботу у в’язницях Лівії, оскільки представники нової влади безупинно катують ув’язнених. Також у Лівії зафіксовані численні випадки вбивств лише на підставі того, що когось  підозрюють у симпатіях до колишнього режиму.

У космосі з’являться камікадзе

Швейцарія. Учені з Федеральної політехнічної школи Лозанни зайнялися розробкою системи “Clean Space One” для очищення навколоземної орбіти від космічного сміття. Проект передбачає розробку мініатюрних супутників, обладнаних іонними двигунами й високоточними системами навігації. Планується, що супутник-камікадзе зможе захоплювати рештки космічних апаратів за допомогою маніпулятора, після чого разом із ним входити в атмосферу, де обидва мали б згоріти. Зараз навколо Землі обертається майже 19 тисяч шматків космічного сміття розміром понад десять сантиметрів. А кількість об’єктів розміром понад сантиметр може перевищувати 600 тисяч. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0134 / 1.53MB / SQL:{query_count}