Масакра в Гондурасі

У результаті сильної пожежі у в’язниці гондураського міста Комаягуа загинули 377 осіб.

У результаті сильної пожежі у в’язниці гондураського міста Комаягуа загинули 377 осіб.

Як з’ясували журналісти, охорона в’язниці холоднокровно розстрілювала арештантів, які намагалися вибратися з охопленого полум’ям будинку виправної установи. 
“Коли почалася пожежа, ми кричали до охоронців, у яких були ключі, щоб нам відчинили двері, але вони не тільки відмовилися випустити нас з охопленої вогнем будівлі, але ще й стріляли у нас”, – наводить видання “Heraldo” слова одного з ув’язнених. Охорона поки що не дала жодних пояснень з цього приводу. Однак на оприлюдненому на “YouTube” відеозапису виразно чутно численні постріли. Крім того, вартові дуже довго не впускали на територію в’язниці пожежників, у результаті чого вогонь поширився на кілька корпусів. Ще однією причиною величезної кількості жертв могла бути перенаселеність в’язниці, кількість арештантів у якій більш ніж удвічі перевищувала норму.
Серед можливих причин загоряння розглядають коротке замикання і навмисний підпал. Місцевий губернатор повідомила, що їй надійшов дзвінок від одного з ув’язнених, який сказав, що пожежу спровокував його сусід по камері.
Президент країни Порфіріо Лобо вже пообіцяв провести ретельне розслідування обставин трагедії і покарати винних. Крім того, Організація американських держав ухвалила рішення скерувати до Гондурасу спеціальну комісію для розслідування події. Президент також повідомив, що тимчасово усуває від виконання обов’язків керівництво не лише в’язниці, а й усієї системи управління виправними установами країни. 
Влада також звернулася до родичів ув’язнених з проханням надати інформацію про їхні особливі прикмети (шрами, татуювання), щоб судові медики могли розпізнати загиблих. На допомогу місцевим експертам відряджено групу судових медиків з Чилі. 
Нагадаємо, що в 2004 році в Гондурасі сталася подібна трагедія. Тоді у в’язниці міста Сан-Педро-Сула в результаті пожежі загинули 107 осіб. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8651 / 1.53MB / SQL:{query_count}