Міжнародні новини: телеграф

Хомс у вогні

Сирія. У результаті вибуху на магістральному нафтогоні в охопленому боями місті Хомс розпочалася страшна пожежа. На кадрах, що вчора надходили із міста в прямому ефірі, було вид­но, що густий чорний дим піднімається на багато сотень метрів у небо. Уряд тридиційно звинуватив у диверсії “терористичні банди”, а повстанці заявили, що нафтогін розбомбила вірна президенту Асаду авіація. Нагадаємо, що урядові війська штурмують Хомс уже другий тиждень. У результаті боїв загинули кілька сотень людей. 

Дипломатичний скандал

Китай – США. Пекін відмовив у візі спеціальному послу США, який повинен був обговорити із владою КНР проблему свободи віросповідання в країні. Причому сталося це ще на початку місяця, однак адміністрація Барака Обами чомусь приховала цю інформацію, що страшенно обурило конгресменів. У Китаї про різні форми тиску з боку уряду заявляють представники християнства, ісламу та буддизму, відзначає “The Washington Post”.

Терористична загроза

Ізраїль. Місцева поліція перейшла на посилений режим несення служби, заходи безпеки посилили в усіх громадських місцях, аеропортах і біля будівель іноземних посольств. Це було зроблено у зв’язку з терактом в Індії, спрямованим проти ізраїльських дипломатів, та спробою підриву автомобіля ізраїльського посла у Грузії, що сталися 13 лютого. Влада Ізраїлю звинуватила в організації цих атак Іран, проте сам Тегеран ці звинувачення заперечує. Інциденти в Індії та Грузії сталися практично одночасно. У Нью-Делі був підірваний автомобіль, що належить ізраїльському посольству. Внаслідок вибуху потерпіли чотири людини, у тому числі дружина військового аташе Ізраїлю в Індії. Вибуху в Грузії вдалося запобігти: під днищем автомобіля ізраїльського посла була виявлена  граната, яку саперам вдалося вчасно знешкодити. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8474 / 1.53MB / SQL:{query_count}