Морози не відступають

Країни Центральної та Східної Європи борються з аномально низькими температурами і рясними снігопадами, які не припиняються другий тиждень

Країни Центральної та Східної Європи борються з аномально низькими температурами і рясними снігопадами, які не припиняються другий тиждень

Жертвами цьогорічних морозів у країнах Європи вже стали майже 600 людей, більше сотні загиблих становлять, на жаль, українці. Хоча температура поступово піднімається, ситуація на континенті залишається напруженою.

Так, у Румунії через рясні снігопади заблоковані найбільші автостради, перерване також залізничне сполучення. У центральній частині країни десятки населених пунктів залишаються відрізаними від світу, тут немає світла та зв’язку. 

Схожі проблеми і в Болгарії, де без електрики залишаються майже 12 тисяч будинків. Лавина заблокувала ділянку дороги Кюстенділ – Софія, у результаті чого болгарська столиця кілька годин була заблокована. В аеропорту Софії відправлення і прибуття рейсів відбуваються зі значними запізненнями через обов’язкові зимові процедури: очищення злітної смуги і обробку лайнерів засобами проти замерзання. У Софії рясний снігопад викликав серйозні порушення в роботі міського транспорту. Влада міста вдалася до величезних штрафів щодо фірм-підрядників, які не виконали своїх зобов’язань із прибирання снігу, внаслідок чого багато житлових кварталів стали майже не прохідними для пішоходів і автотранспорту. 

ДО ТЕМИ

Десять левів українського дресирувальника Владислава Гончарова замерзають на російсько-латвійському кордоні. За даними “Кореспондента”, фури з тваринами не пропускають через неправильно оформлені документи. Тварини можуть загинути від переохолодження й нестачі їжі.  “Тварин везуть із Монте-Карло, де вони виступали на фестивалі. Документи на них оформлені за формою, прийнятою в Євросоюзі, а у нас своя, і через це левів не пускають до Росії”, – розповів Максім Нікулін, директор Московського цирку на Цвєтном бульварі, де атракціон із левами повинен виступати з 23 лютого. За його словами, тварин і персонал обслуги не пускають і до Латвії, оскільки вони вже офіційно перетнули кордон і формально перебувають на території Росії. За словами Максіма Нікуліна, заступник керівника Россільгоспнагляду Євгєній Нєпоклонов, який може вирішити цю проблему, зараз у відрядженні, з якого повернеться лише у п’ятницю. Зазначимо, що Владислав Гончаров зі своїм атракціоном цьогоріч отримав Срібного клоуна на найпрестижнішому у світі фестивалі циркового мистецтва в Монте-Карло. 

Режим надзвичайного стану через сильні снігопади було оголошено і в Чорногорії, яка звернулася по допомогу до НАТО. Прем’єр-міністр країни Ігор Лукшіч і депутати парламенту навіть самотужки взялися за лопати, відгортаючи сніг від будівель уряду та парламенту. 

Чорногорія, що відрізняється м’яким кліматом, увійшла до числа країн, які найбільше постраждали від лютневих холодів і снігу. У столиці країни місті Под­горіца зафіксований рівень сніжного покриву 57 сантиметрів, а в гірських районах він перевищує два метри. 

А в Італії через різке похолодання обвалилися фрагменти верхньої частини Колізею. Експерти нарахували в стінах античної споруди близько трьох тисяч тріщин. Через сильні снігопади та ожеледь в італійській столиці скасували заняття у школах і заборонили пересуватися містом на мотоциклах. 

Потерпає від лютих морозів і Росія. Страждають навіть звиклі до холодів мешканці Сибіру, де подекуди термометри показують мінус 60 за Цельсієм, що навіть для цих країв вважається надзвичайним явищем. А в Азовському морі біля російських портів Темрюк і Кавказ залишаються в крижаному полоні шість кораблів. На порятунок очікують 85 людей, причому не лише росіяни, але й громадяни Мальти і Танзанії. На двох кораблях закінчився запас харчів, тож продукти довелося скидати на палуби з гелікоптера. Синоптики прогнозують подальше ущільнення криги в акваторії Азовського моря і збільшення її товщини до 40-60 сантиметрів. Нагадаємо, що днями співробітники українського Міністерства з надзвичайних ситуацій урятували російських моряків із суховантажу “Іван Вікулов”, який застряг посеред моря і на якому спалахнула пожежа.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8055 / 1.57MB / SQL:{query_count}