Медичні новини: телеграф

У садочок без щеплень?

Верховна Рада в першому читанні прийняла проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від інфекційних хвороб”. Законопроект, зокрема, передбачає, що профілактичні щеплення за віком, включені до календаря щеплень, є обов’язковими.Водночас він скасовує чинну вимогу Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” щодо заборони дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідувати дитячі заклади. Натомість запроваджується норма щодо можливих тимчасових обмежень відвідування на період неблагополучної епідемічної ситуації.

В Україні – європейський контроль за харчами

Через те, що останнім часом збільшилась кількість випадків отруєння і виявлення неякісної продукції харчування, Україна запроваджує європейську модель контролю безпеки і якості харчової продукції, повідомила прес-служба Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України. Зокрема, Кабмін ухвалив рішення про створення моделі продовольчого контролю за прикладом Євросоюзу – тобто якість продукції контролюватиме єдина служба, до штату якої переведуть фахівців з інших структур.

Вітаміни не порятують від хвороб

У рамках масштабного дослідження французькі науковці довели, що вітаміни не є “чарівною таблеткою”, яка робить людину здоровішою. Люди, які регулярно заживають вітаміни, так само часто хворіють на рак або серцево-судинні захворювання, як і всі інші. Вчені спостерігали за 8 тис. людей протягом шести років. Одна група щоденно вживала таблетку, яка містить вітаміни та мінерали, а друга – ідентичну на вигляд “пустушку”. Наприкінці експерименту виявилося, що немає жодної різниці в самопочутті учасників з різних груп. Виробники ж вітамінів наголосили, що результати дослідження французьких учених їх не дивують. Адже вітаміни не є панацеєю. Їх мета – забезпечити достатній рівень необхідних речовин в організмі. 

Стовбурові клітини проти діабету

Група дослідників з університету Іллінойсу в Чикаго запропонувала новий метод терапії діабету I типу. Він полягає в сумісній інкубації лімфоцитів хворих і стовбурових клітин пуповинної крові здорового донора, внаслідок чого після повернення лімфоцитів до організму в ньому відновлюється продукція інсуліну. 
Новий підхід учені назвали “терапією за допомогою навчальних стовбурових клітин”, бо клітини імунної системи хворого, проходячи через кровотворні стовбурові клітини пуповинної крові, “перенавчаються” таким чином, що втрачають здатність руйнувати бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8302 / 1.54MB / SQL:{query_count}