Кір “полює” на студентів

Основними причинами спалаху недуги на Львівщині медики називають заробітчанство, наплив туристів та відмову від щеплень

Основними причинами спалаху недуги на Львівщині медики називають заробітчанство, наплив туристів та відмову від щеплень

Львівщина лідирує за кількістю хворих на кір в Україні. Найбільш вразлива група – це насамперед учні та студенти віком 15 – 19 років. Спалахи цієї хвороби все частіше фіксують серед студентів ЛНУ ім. І. Франка, університету фізкультури, медуніверситету ім. Д. Галицького та Національної аграрної академії.

За словами медиків, стабілізувалася ситуація у вищому професійному училищі №20 м. Львова – там хвороба пішла на спад. Натомість зростає кількість закритих на карантин груп у львівських дитсадках, гуртожитках та школах. Загалом в області медики зареєстрували 24 випадки захворюваності на кір серед колективів.

На запитання журналіста “Пошти” про головні причини високого рівня захворюваності на кір саме в нашій області, головний медик Львівщини Сергій Федоренко та завіду­вач епідеміологічного відділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко назвали заробітчанство, міграцію населення, великий потік іноземних туристів та відсутність 95-відсот­кового охоплення населення щепленням проти кору.

“Через те, що країни Європи, зокрема Італія, ще в березні оголосили про високий рівень захворювання на кір, абсолютно закономірно, що з травня випадки захворювання почали реєструвати і в нас. Тому не ми розвозимо кір, а до нас його привезли, – відповіла епідеміолог. – Окрім того, населення Львівщини на 95% не охоплене щепленням від кору, тому вірус має всі передумови для циркуляції між людьми і один раз у п’ять років вірус активізується”.  

Головний медик області з цього приводу зазначив, що, за даними прикордонної служби України, із середини і до кінця 2011-го спостерігалася інтенсивна міграція людей. Він також вказав, що п’ять років тому Національна медична академія України давала прогноз, що на 2011-й можливе збільшення захворюваності на кір. На жаль, так і сталося.

ДО ТЕМИ

На семи адмінтериторіях Львівщини через високий рівень  захворюваності на кір шкільні канікули продовжили до 16 січня. Львівські школи навчання відновили вчора, 11 січня. Як зазначила “Пошті” Наталія Тімко, кожному навчальному закладу видали припис щодо додаткового провітрювання приміщення не менш як чотири рази на день, посиленого вологого прибирання та щоденного медичного огляду задля своєчасного виявлення хворих на кір. 

Наразі ще не епідемія

Щодня на Львівщині реєструють від 40 до 50 нових випадків захворюваності на цю недугу. Говорити про епідемію кору у Львівській області ще зарано, проте кількість заражених цією інфекцією досить велика. “Якщо порахувати кількість хворих на 100 тис. населення і цей показник становить більш як 10 – уже можна говорити про високий рівень захворюваності. У Львівській області показник на рівні 30”, – зазначила епідеміолог.

За даними СЕС, лише за 11 днів 2012 року на Львівщині зафіксували 303 випадки захворювання на кір, із них 131 дитина. У всіх 27-ми адмінтериторіях області зареєстровані випадки захворювання на кір, на 21 території цей рівень є високий. Найвищий рівень захворюваності у Бродівському, Дрогобицькому, Буському, Турківському, Старосамбірському, Самбірському районах та у місті Дрогобичі.

Вакцинація – єдиний вихід із ситуації

Однією з причин спалаху кору на Львівщині медики також називають масову відмову від вакцинації. “За останні п’ять років на Львівщині різко збільшилась кількість відмов від планових профілактичних щеплень. Окрім того, останні два роки в область непланомірно постачали імунологічні препарати, які надходять сюди централізовано, – каже епідеміолог. – Так, за підсумками 2011-го, однорічні діти  щеплені від кору лише на 60%. Решта 40% перенесли на 2012 рік, тому вони не мають належного імунного статусу”.

Як зазначив Сергій Федоренко, вакцинами для планових обов’язкових щеплень від кору одно- та шестирічних дітей лікувальні заклади області забезпечені вдосталь. 

Наталія Тімко уточнила, що особи, які не були з тих чи інших причин щеплені у плановому порядку, можуть це робити лише до 35 років, але для цього потрібно самостійно придбати вакцину в аптечній мережі, проте зробити це можна буде не раніше лютого, коли, як обіцяють медики, вакцина надійде в продаж.

“Наразі відбувається відповідна процедура сертифікації та погодження з Державним екологічним комітетом України, і після завершення усіх необхідних процедур нова партія вакцини надійде до аптек, – сказав Сергій Федоренко. – Виробниками вакцини будуть закордонні фармацевтичні компанії, зокрема з Данії та Швеції. Попередня ціна – 100-200 грн, залежно від виробника”.

Ускладнення небезпечні 

За словами медиків, кір сам собою не є небезпечним. Загрозу для життя і здоров’я становлять його ускладнення, найважчими з яких є енцефаліт, менінгіт, важкі форми пневмонії та ускладнення для серцево-судинної системи. Насамперед вони виникають у людей із ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями, тому тим, хто часто хворіє на застуду, має проблеми зі здоров’ям і ще не хворів на кір, слід намагатися уберегти себе від цієї недуги, а за найменшої підозри звертатися до фахівців. Серед усіх недужих на Львівщині, в 11% спостерігається ускладнення у формі пневмонії. У двох випадках первинний діагноз – пост­коровий енцефаліт. 

Нагадаємо, медики закликають: якщо людина запідозрить у себе кір – не варто самій йти у поліклініку, де можна заразити інших, а слід викликати лікаря додому! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7549 / 1.59MB / SQL:{query_count}